Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Legend KA9 99 by Jasinski
#1
Hej.
No i stało się, tradycja podtrzymana, że nie szukam auta dłużej niż dzień i po 2 dniach od sprzedaży poprzedniego trzeba mieć nowe auto.
Oto i ono:

Honda Legend KA9
prod. 1999
przebieg 217.000
kolor :ciemny granat
pochodzenie: Austria
liczba właścicieli w kraju: jestem drugim

Wyposażenie:
klimatronik, klima uzupełniona dzisiaj przy mnie.
ksenony
skóra
elektryka szyb, lusterek, foteli, szyberdachu, kierownicy
tempomat
abs,
kontrola trakcji
17 na lato (z Mazdy 6)
16 na zimę
LPG Stag300, homologacja butli jeszcze 8 lat.
i parę innych fajnych gratów.
- OC i przegląd jeszcze ok. 8 miesiecy

Auto przeszło wizytę w ASO Hondy we Wrocławiu, wyszły jakieś pierdołki typu spalona żarówka, problemy z czujnikiem parkowania.
Silnik, zawiecha, wnętrze - bardzo fajne, nadwozie w ocynku.
Był robiony prawy naroznik, po przetarciu, widziałem fotki przed naprawą.

Nie no, cieszę się. Jest zupełnie inny w porównaniu do Toledo, ani lepszy, ani gorszy - inny

Fotki z aukcji: http://otomoto.pl/honda-legend-piekna-ho...85744.html
Swoje wstawię na dniach, bo aktualnie jest bardzo brzydko i zimno.

Do zrobienia:
- wymiana żarnika prawgo (dodany do auta)
- naprawa poziomowania reflektorów
- sprawdzenie działania prawych sprysków lamp
- naprawienie oświetlenia tylnej tablicy rejestracyjnej
- nie działa podświetlenie sterowania szybami od strony kierowcy.
- za 1,5t km wymiana oleju w silniku i filtrów, za 15k km w skrzyni


To wyszło podczas wizyty w ASO i późniejszych oględzinach.
Mi zależało aby podstawa była zdrowa, to jest auto 14letnie i pierdołki mają prawo nie działać.
Zawieszenie bez luzów, bez stuków - świetnie wybiera nierówności, ale nie jest to wybitny kanapowiec, nie mam wrażenia jeżdzenia pontonem.
Silnik- bez wibracji pracuje, suchy, pięknie brzmi.
Wnętrze - zdrowe, naprawdę w świetnym stanie
Klima - nabita, szczelna, spełnia swoje zadanie (testowane w ciepłym garażu)
Karoseria - naprawdę w bardzo dobrym stanie.

Wrażenia:
- auto jest ogromne, bez 5mm 5m, ale zaczynam je wyczuwać
- dzwiek 3.5V6 przy bucie jest swietny, szkoda ze tak bardzo wyciszony, mogli trochę odpuscic sobie te wyciszenia,
- płynie, naprawdę jest bardzo wygodny ale nie jest przesadnie bujający
- jak trzeba to się zdrowo zbiera
Odpowiedz
#2
Gratki, najważniejsze, że jesteś zadowolony Uśmiech
Legend Coupe KA8 przedliftowa bez szeroko pojętego "tjuningu" i zeszpecenia- sprzedana. Powoli "przymierzam się" jednak do poliftowego E24 i czekam na właściwe KA8

Odpowiedz
#3
Ładna sztuka, gratulacje!!!
Chcesz by głośniej pracował silnik? Wywal rezonator z dolotu i będziesz miał lepszy efekt.
Jak będziesz zmieniał olej w silniku to zlituj się nie lej półsyntetyku, lej 5W.
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz
#4
Plany do zrobienia:
- wymiana żarników
- naprawa poziomowania xenonów
- naprawa czujników parkowania
- naprawa prawego spryskiwacza reflektora
- naprawa podświetlenia sterowania szybami
- naprawa łożyska w sprężarce klimy
- uzupełnienie śruby w schowku pasażera
- naprawa podłokietnika - zrobione

Galeria:

https://picasaweb.google.com/11570840591...tEnd020213

Po 2 tygodniach jazdy - ciągle rewelacja!
Odpowiedz
#5
Looks cute Uśmiech No może poza badziewnie przyczepionym przełącznikiem LPG Oczko
Odpowiedz
#6
Mam ją już ponad miesiąc, 1300 km zrobione.
Spalanie różnie - ciągle mnie cieszy jazda tym autem więc często jest odrobinę szybciej, niestety większość w mieście.
Cenowo - jakieś 65-70zł/100km (benzyna plus gaz).

Autem jestem naprawdę zachwycony Uśmiech Już neidługo letnie 17-tki na pokładzie.
Odpowiedz
#7
[Obrazek: DSC06582.JPG]

220 tysi pękło, ok. 3 tysięcy sam przejechałem.
W poniedziałek odbieram klocki TRW na tył oraz 4x łącznik stabilizatora (2 po przekątnej padły ale wolę wymienić wszystkie), prawy spryskiwacz naprawiony.

17tki i białe kierunki na pokładzie. Kilka fot:

https://plus.google.com/photos/115708405...3744003905

Jedna ciekawa rzecz, w przeciągu 2 tygodni podczas mycia auta na ręcznej na BP podeszły 2 osoby, bo były zainteresowane Hondą Uśmiech w sumie młody osoby, jeden zapalony volviarz (piękne 940 miał) a później gość z BMW 540 Uśmiech Sympatyczne w sumie Uśmiech
Odpowiedz
#8
jasiński napisał:
< 17tki i białe kierunki na pokładzie.

Białe kierunki są spoko, też nabyłem drogą kupna na Allegro, Chinina ale są.
A 17ki w współpracy z naszymi pięknymi drogami już zrobiły swoje

< 4x łącznik stabilizatora (2 po przekątnej padły ale wolę wymienić wszystkie)

kiedyś w MB 124 Coupe też włożyłem 17ki, po pół roku robiłem całe zawieszenie Zły.

Furka fajna, Gratuluję
Moja jest prawie czarna (grafit), też nadwozie bez skaz i korozji, jedynie delikatne dwie wgniotki na masce Niezdecydowany wielkości 2 zł.
Silnik pracuje zdrowo, LPG nowe bez zastrzeżeń, spalanie na trasie 13 litrów, wolna jazda 120km/h. W mieście nie mam pojęcia, nie umiem go obliczyć wciąż mam przebiegi mieszane, to spalanie 13 litrów obliczyłem na dystansie ponad 300 km praktycznie trasy.

Jeszcze raz gratuluję, będziesz zadowolony Anioł.
HONDA Legend KA9 2000r.
Odpowiedz
#9
2 lata jeździłem Toledo na 18tkach i sportowym zawieszeniu - trzeba trochę uważać i ... nauczyć się w sumie jeździć na niższych oponach i większych felgach.

Jestem bardzo zadowolony z samochodu - spalanie we Wrocławiu zimą miałem ok. 17-18 litrów gazu, ale w sumie to nie była emerycka jazda. W trasie udało się zejść do 12,6 litra/100 km. Taniej niż w Toledo (tdi +).

Chciałbym robić auto w kolor - granat i srebro (chrom), trochę nie leżą mi te pomarańczowe kierunki z tyłu. Albo rozbiorę lampy i wywalę pomarańcz albo położę czerwoną folię wyłącznie na kierunek - wsteczne zostaną w oryginale.
Odpowiedz
#10
Kupione:
- klocki na tył TRW.
- 4 x łącznik stabilizatora, 2 są lekko padnięte ale postanowiłem wymienić wszystkie.
Powyższe będą wymienione w sobotę.

Grubsza sprawa - regeneracja kompresora klimy, jedzie zregenerowany z 2-letnią gwarancją z Łodzi (1200 zł za część, montaż, nabicie do 400 zł). Jak ma być coś zrobione to niech to będzie zrobione dobrze. Stary powoduje wycie po ok. 1500 obrotów. Sama klima dobrze chłodzi ino hałasuje Uśmiech Będzie cicho i chłodno na majówkę.

Na dniach także cb-radio powinno wylądować w aucie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości