Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy to most?
#1
Witojcie,
zacznę od problemu a potem napiszę co już zrobiłem. Dodam że ten akurat problem wystąpił po remoncie skrzyni.

- Po rozgrzaniu silnika zaczynają się problemy, mam wrażenie jakby autko miało mniej mocy, po postoju np. na światłach jak odpuszczę hamulec ( bez gazu ) autko toczy się ale troszku trzęsie jakbym po pofalowanym asfalcie jechał, to samo dzieje się na 2 biegu - jak dodam gazu problem znika.
- Przy manewrowaniu, skręcaniu tyka zawieszenie przeważnie lewy przód
- szarpie skrzynia przy zmianie na niższy bieg

Co zrobiłem:
- Remont skrzyni ( padła więc musiałem )
- Wymieniłem poduszkę skrzyni
- Wymieniłem przeguby z koronkami ABS ( Urawa )
- Wymieniłem olej w skrzyni ( oryginalny ATF Z1 )

Nie jestem mechanikiem, chłopaki od skrzyni mówią że walnięty jest mechanizm różnicowy i trzeba najprawdopodobniej wymienić cały most.
Ktoś miał podobne objawy/ wie co to może być?

Mam też uszkodzony czujnik ABS ( norma ), czy skrzynia przypadkiem nie bierze odczytu z układu ABS?
Odpowiedz
#2
Na ostatnie pytanie odpowiedź jest nie.
Dyfer jest prawdopodobny, ale czemu fschowcy Ci tego nie sprawdzili przy okazji skrzyni - nie wiem... Na moje od dyfra mogły się zacząć problemy ze skrzynią...
Odpowiedz
#3
Jak można naprawiać skrzynię, a nie sprawdzić dyferencjału?
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz
#4
(02-09-2013, 8:32 )ManiacHST napisał(a): Jak można naprawiać skrzynię, a nie sprawdzić dyferencjału?

Bo skrzynia skrzynią a dyferencjał u nas jest akurat w bloku silnika a nie w skrzyni Uśmiech
Odpowiedz
#5
(02-12-2013, 5:52 )macwall napisał(a):
(02-09-2013, 8:32 )ManiacHST napisał(a): Jak można naprawiać skrzynię, a nie sprawdzić dyferencjału?

Bo skrzynia skrzynią a dyferencjał u nas jest akurat w bloku silnika a nie w skrzyni Uśmiech

Ale skrzynie trzeba wyciągnąć czy tak czy siak i chyba robił to ten sam warsztat co skrzynię, i w czym problem by dyfer sprawdzić.
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz
#6
z najprostszej przyczyny - lenistwa
Odpowiedz
#7
niestety pewnie tak, jak się uda to w tym tygodniu wstawiam do człowieka który "ma się znać", może w końcu uda mi się znaleźć kogoś kto będzie wiedział co robi.
Odpowiedz
#8
(02-18-2013, 2:03 )kowal napisał(a): z najprostszej przyczyny - lenistwa

W mechanice nie ma miejsca na lenistwo. To tak jak bym robił klientowi wymianę sworzni dolnych i przy okazji nie sprawdził stanu górnych sworonków i tulei wahacza. Mam nadzieję supertzar że twoja maleńka wreszcie zacznie śmigać jak trzeba i informuj na bieżąco.
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz
#9
nie mogę się doczekać bo dopieszczanie muszę odłożyć na później, na razie są ważniejsze naprawy... w razie gdybym nie znalazł nikogo godnego dotykania Hanki, to może rozpiszemy przetarg na naprawę wśród użytkowników forum ..... Uśmiech
Odpowiedz
#10
Nie grożący przypadeczek.

za bardzo jestem zawalony!
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości