Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LEGEND 2007 - jaki LPG ???
Witaj Brać forumowa,

Jestem tu nowy. Legenda mam od soboty. Myślę nad LPG ale jest tyle samo pozytywnych jak i negatywnych ocen z "rynku".

Auto funkcjonuje w Warszawie. Macie może kogoś sprawdzonego? temat przeczytałem i zauważyłem wzmiankę o MIGAZ po telefonie do tej firmy usłyszałem że Legend nie bardzo znosi LPG, szczególnie wersja która "nie ma części naprawczych do silnika" cokolwiek to znaczyło. Poza tym podał koszt 5500 za STAG-300 to chyba sporo?
Odpowiedz
Słuchaj Mark01 - Legend dobrze "znosi"LPG - silnik wolnossący bez turbiny - nie ma lepszego silnika pod LPG - jak i dotychczas wszytskie silniki hondy ( nowy civic już nie- wytrysk bezpośredni)
Co trzeba wiedzieć :
-regulacja zaworów co 20-30 tys km
-porządny zakład montujący - oszczędności zaczynając się jeźdząc na gazie a nie najtańsza instalka.

Ja poleca niestey w Poznaniu PITEC - zagazowali mi acco ( przejechałem 170 tys . na gazie i nie wybuchło ), teraz gazowali mi Legenda na stag-u i dobrych podzespołach za 4100 zł.
5500zł - to cena z "dupy" i komentarz gościa - no commentcs
Odpowiedz
ile taka instalacja +/- powinna kosztować? dostałem wycenę z polecanego serwisu GS-AUTO 5000zł brutto na:
kme twin
barakuda 130

oferta do przyjęcia? myslalem ze kolo 4k sie zmieszczę brutto

ewentualnie:
Reduktor KME extreme
Wtryski barakuda 130
Sterownik NEVO PRO 6cyl.

4500 brutto
który zestaw lepszy?
Odpowiedz
Witam, Ja w swoim Legend mam STAG 300
Zbiornik - Bormech T1B3976 45l
Wielozawór - Tomasetto
Gazoszczelna obudowa - Bormech
Reduktor - KME
Zawór odcinający - OMB
Przewody - Faro
Wlew paliwa - Tomasetto
Wtryskiwacze - HANA 2000
Elektronika sterująca - STAG 300

Cena za ten zestaw to 2500zł

Gaz w aucie jest od 2014r Ja osobiście jeżdżę 2 lata i bez żadnych problemów.
W tygodniu byłem na regulacji i wymianie filtrów. Jest wszystko ok . Pan gaziarz stwierdził tylko że wtryski HANA są słabą marką puki chodzą ok ale często padają i wato wtedy zainwestować w BARACUDA.
Odpowiedz
o jak ładnie i foremnie ułożona butla  Szczęśliwy


   
v6
Odpowiedz
Noo, cacy
Odpowiedz
Mega zajazd ten legend. Jak w mieście pali mu 14 L gazu to nie dziwie się że silnik już raz był wymieniany.
Odpowiedz
za malo pali??Język

u mnie spalanie lpg to okolo 12,5-15 albo i 16l/100km
zrobilem moim juz 60 000km i nic mu nie dolega
instalacja stag na 2 reduktorach, wtryski baracuda i lubryfikacja i placilem cos kolo 3100zlJęzyk
tydzien temu wymienilem filtry, ale wygladaly prawie jak nowe, mozna by jeszcze sporo na nich smigac
Odpowiedz
(05-09-2017, 19:11 )janol91 napisał(a): za malo pali??Język

u mnie spalanie lpg to okolo 12,5-15 albo i 16l/100km
zrobilem moim juz 60 000km i nic mu nie dolega
instalacja stag na 2 reduktorach, wtryski baracuda i lubryfikacja i placilem cos kolo 3100zlJęzyk
tydzien temu wymienilem filtry, ale wygladaly prawie jak nowe, mozna by jeszcze sporo na nich smigac

12,5 L w mieście??!! To jakie to jest miasto przepraszam? W Poznaniu takie spalanie można osiągnąć w godzinach 23:00- 4:00 i nie da rady inaczej.
Odpowiedz
Ile kolego wchodzi ci w ta butle?
Mi w kolo okolo 50l...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości