Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LEGEND 2007 - jaki LPG ???
Założyłem BRC 45 000 km temu , działa bez zarzutu . Aktualny przebieg 307 000 Oczko
moc ok , mała różnica . Spalanie - miasto 17 , Trasa do 160 ok 14 , Trasa full throlte .... nie pytać .... 52 l na 180 KM Duży uśmiech
Odpowiedz
Zapraszam do Działu Powitań kolegę LEGENDWRO.
Odpowiedz
Chciałbym zainstalować LPG do nowozakupionej Hondy Legend KB1, który zakład w Warszawie/powiecie wołomińskim polecilibyście?

Do EGP mam stosunkowo blisko, cena 4200, mają doświadczenie w zakładaniu LPG do Hondy Legend Kb1 (a także podobno podpisali z Hondą umowę na zakładanie LPG do nowych Hond), na minus czas oczekiwania (ponad miesiąc w kolejce) i różne, w tym negatywne (choć większość chyba od konkurencji) oceny na np. lpg-forum. Widziałem że ktoś tutaj zakładał w Autkogaz i gs-auto - jak oceniacie po dłuższym uzytkowaniu?
Odpowiedz
(10-17-2018, 22:16 )hulk napisał(a): Chciałbym zainstalować LPG do nowozakupionej Hondy Legend KB1, który zakład w Warszawie/powiecie wołomińskim polecilibyście?

Do EGP mam stosunkowo blisko, cena 4200, mają doświadczenie w zakładaniu LPG do Hondy Legend Kb1 (a także podobno podpisali z Hondą umowę na zakładanie LPG do nowych Hond), na minus czas oczekiwania (ponad miesiąc w kolejce) i różne, w tym negatywne (choć większość chyba od konkurencji) oceny na np. lpg-forum. Widziałem że ktoś tutaj zakładał w Autkogaz i gs-auto - jak oceniacie po dłuższym uzytkowaniu?

Słyszałem opinie złe, widziałem montaże brzydkie. Nie jeździłem.
Odpowiedz
Z opiniami na lpgforum jest roznie,ja w krk wybralem polecany warsztat,podobno najlepszy,czas oczekiwania bardzo dlugi.sama instalacja pod katem komponentow I kultry dzialania ok,ale partacze nie zmiescili wtryskow pod plastikowa oslona silnika,wiec jej nie zamocowaliwszystkimi srubami I sie obijala o wytlumienie maski,zniszczyli(ukruszyli) konsole drewnianaze srodka bo nie potrafili zaslepji wyciagnac,takze z opiniami ostroznie.jak tym warsztatom rosnie ilosc zamowien,to najczesciej fachman staje sie konsultantem I przyucza naplyw nowych pracownikow.w moim przypadku uczyli sie na aucie.
Odpowiedz
(02-13-2016, 23:16 )arek@epoczta.pl napisał(a): cześć,
wymienione zostały następujące nie pasujące elementy instalacji:
- reduktor na KME Gold
- listwa wtryskowa 2 x Barracuda o powiększonej mocy
ponownie został ustawiony cały system

W tej chwili po przejechaniu ponad tysiąc KM nie ma żadnych "rwań"
Auto przyspiesza bardzo przyzwoicie a zużycie w "normie".

Podsumowując wiele zależy od doświadczenia mechaników. Czasem można trafić na mniej doświadczonych w takich samochodach  ale uczciwych , na szczęście dla mnie ja na takich trafiłem i mam praktycznie nową instalację po przejechaniu kilku tysięcy ale z efektem zadowalającym i w dobrych pieniądzach - przypomnę że instalacja ta to koszt 3500 zł brutto !
pozdr.


Witam ponownie

odpowiadam na mój własny post ponieważ znowu kupiłem Hondę Legend Oczko i znowu będę instalował w niej gaz Oczko
Poprzednio w 2016 roku miałem zestaw
Stag qmax
- reduktor na KME Gold
- listwa wtryskowa 2 x Barracuda o powiększonej mocy
Ogólnie po wielu bitwach w warsztacie montującym udało się wtedy zestroić zestaw ale że musiałem auto sprzedać szkoda bo był to piękny egz to komuś zrobiłem przysługę..

Tym razem trafiłem jeszcze ładniejszy egzemplarz Oczko

Teraz pytanie czy dalej stag a jeśli tak to czy sterowanie się zmieniło już nie qmax?
Rozumiem że reduktor KME GOLD i listwy wtrysk Barracuda są OK
Na co byście zwrócili uwagę?

Montaż w Szczecinie - kogo polecacie ?
Odpowiedz
Ja mam Prinsa z wtryskami liniowymi i lubfryfikacją i to polecam.
Odpowiedz
Landi Renzo też daje radę, we wrześniu pyknąłem 90 tyś km bez większych problemów.
Odpowiedz
słuchajcie dziś rozmawiałem w aso honda w szczecinie
nie polecają instalacji z lubryfikacją ponieważ był klient któremu coś tam nie zadziałało i miał on do remontu silnik bo ten lubryfikat zasyfił mu ten silnik..
także powiedziano że jak najbardziej gaz sekwencja zwykła i regulacja zaworów co 20tyś km

wiem że to kosztuje ale pewnie za 400 zł można regulację zrobić i pewnie co 30 tyś wystarczy...
Odpowiedz
(10-25-2018, 5:56 )arek@epoczta.pl napisał(a): słuchajcie dziś rozmawiałem w aso honda w szczecinie
nie polecają instalacji z lubryfikacją ponieważ był klient któremu coś tam nie zadziałało i miał on do remontu silnik bo ten lubryfikat zasyfił mu ten silnik..
także powiedziano że jak najbardziej gaz sekwencja zwykła i regulacja zaworów co 20tyś km

wiem że to kosztuje ale pewnie za 400 zł można regulację zrobić i pewnie co 30 tyś wystarczy...

Są różne lybryfikacje. Zwykłe podciśnienie - i to potrafi podać za dużo środka, i systemy z osobną pompą i przewodami lubryfikacji doprowadzanymi do poszczególnych zaworów. Warto poszukać, a nie tylko słuchać mechaników, którzy zajmuja się czymś innym, ale widzieli 1 czy 2 przypadki.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości