Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LEGEND 2007 - jaki LPG ???
#41
(08-15-2013, 2:56 )Tomek napisał(a):
(08-15-2013, 0:37 )dariusz2880 napisał(a): tak auto psuc biedna honda((

Jestem nowy na forum i nie chcę się zbytnio rządzić,ale prosiłbym moda o jakieś ostrzeżenia czy usuwanie niepotrzebnych postów.
Chyba każdy woli, aby panował tu jakiś ład.

Człowiek chce się paru rzeczy dowiedzieć przed zakupem a tu takie kwiatki, że na litość się zbiera Uśmiech

Ponawiam pytanie, jak auto spisuje się przy prędkościach przelotowych 160 wzwyż. Czy nie jest zbyt mocno odczuwalny brak 6 biegu? Jakby ktoś opowiedział o swoich odczuciach to chętnie poczytam Oczko

Pozdrawiam.

(08-15-2013, 2:56 )Tomek napisał(a):
(08-15-2013, 0:37 )dariusz2880 napisał(a): tak auto psuc biedna honda((

Jestem nowy na forum i nie chcę się zbytnio rządzić,ale prosiłbym moda o jakieś ostrzeżenia czy usuwanie niepotrzebnych postów.
Chyba każdy woli, aby panował tu jakiś ład.

Człowiek chce się paru rzeczy dowiedzieć przed zakupem a tu takie kwiatki, że na litość się zbiera Uśmiech

Ponawiam pytanie, jak auto spisuje się przy prędkościach przelotowych 160 wzwyż. Czy nie jest zbyt mocno odczuwalny brak 6 biegu? Jakby ktoś opowiedział o swoich odczuciach to chętnie poczytam Oczko


Pozdrawiam.

Witam cie kolego,Zawstydzony
rozumiem ze jestes nowy na forum ale to tylko moje zdanie, ze gas psuje auto nie musisz mnie sluchacPodejrzanyPodejrzany

ja nie wiem ile honda pali na gazie, i nie wiem czy ktos ci odpowie,,
z ciekawosci czy oplaca to sie zakladac?
jezeli butla ma 60 l tak? a spali na miescie z 20? czy oplaca sie?
jezdzisz wiecej autobana czy w miescie?
bo mi pali 16,5 na autobanie 9,5 i nie oplaca mi sie gazu zakladac.

ile zaoszczedzisz na gazie?
po zatym wiesz ze niema kopaO matkoO matko
to jest bolPlask
Odpowiedz
#42
Dziękuję pgkoci za odpowiedź. Zamierzam używać tego samochodu przede wszystkim na trasie i przy wyższych prędkościach dlatego zależy mi na wyciszeniu i ogólnym komforcie przy wyższych prędkościach.

Kolego dariusz2880 miałem się nie wdawać w dyskusję, ale w paru słowach napiszę co mi nie pasuje.

W pierwszym moim poście zadałem dwa konkretne pytania. Żadnym z nich nie była zasadność montowania instalacji gazowej.
Raczyłeś mnie opiniami na temat, o który nikt nie pytał w dodatku pisząc dużymi literami, co w internecie oznacza krzyk.
Potem kolejna Twoja uwaga, że szkoda samochodu, jakbym miał gazować Twój a nie mój samochód.

Nie mierz innych swoją miarką! Wyobraź sobie, że ludzie potrafią czytać forum, potrafią wyciągać wnioski, obliczyć mniej więcej spalanie gazu znając spalanie benzyny.
Wyobraź sobie również, że ludzie mogą posiadać inne samochody, do miasta oraz jeszcze inne do zabawy.
I jeśli zadają konkretne pytanie, jaka butla mieści się w kole zapasowym, to chcą wiedzieć ile wynosi jej pojemność, a nie jaka jest Twoja opinia na temat konfliktu w Egipcie i dlaczego gaz jest do kuchenek Oczko
Odpowiedz
#43
dariusz2880 pisząc że auto na LPG nie ma mocy jest kompletną bzdurą. Nowe systemy LPG zapewniają niemal identyczne parametry samochodu zasilanego gazem, jak przy jeździe na benzynie. W zeszlym tygodniu wstawiłem do KB1 gaz i auto nie stwarza żadnych problemów. Nie czuje się przy normalnej jeździe żadnej różnicy.
Zestaw jaki zamontowałem to:
sterowanie: Stag 300 premium
reduktor: 2szt AC-R01 (czarne) KME gold nie dawał rady z grzaniem gazu przy szybkiej jeździe i gwałtownych przyspieszeniach.
Wtryskiwacze: Hana 2000
Zbiornik 630/220 55l (do wykorzystania od 38l do 42l gazu)
Koszt instalacji 3600zl
Tomek nie obawiaj się gazu, wszystkie te bzdurne historie biorą się z czasów kiedy to ludzie montowali instalacje 2gen, często źle wyregulowane co sprawiało że silniki chodziły byle jak i zużywały się szybciej (pozapalane lub popękane gniazda zaworowe) W nowego typu instalacjach takiego problemu nie ma. Dla wszelkiego spokoju warto zamontować lubryfikacje, która to dodatkowo pomorze ci utrzymać zawory i silnik w dobrej kondycji. A opłacalność? Rachunek jest prosty.
Jak auto ci spali średnio na 100km 13l benzyny za 5,7zł(74zł/100km) a gazu 15l za 2,3zl (34,5zł/100km) 10k km to 7400zł przy benzynie i 3450zl na LPG i zwraca ci się LPG
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz
#44
no dobra..
lovato za 4,5 czy landirenzo za 5,5 ?
Odpowiedz
#45
Na Landirenzo za 5,5 zrobiłem juz 30 tyś km.
Wszystko jest ok.
Utrata mocy niemal niezauważalna.
Odpowiedz
#46
na gazie czuć pracę skrzyni - a na benzynie w ogóle (wręcz aksamitnie) - normalne?
Odpowiedz
#47
(12-13-2013, 3:58 )pablo diablo napisał(a): na gazie czuć pracę skrzyni - a na benzynie w ogóle (wręcz aksamitnie) - normalne?

Na dobrym gazie nie czuć żadnej różnicy.
Pochwal się co tam zainstalowałeś pod maską, znaczy się ile to kosztowało? Oczko
Odpowiedz
#48
landirenzo - mam pełną specyfikację - podać?
a gaz ze statoil.. szukać innego?

reduktory ig1, elektrozawór med li10, elektrowtryskiwacze aeb, komputer omegas
Odpowiedz
#49
(12-13-2013, 5:37 )pablo diablo napisał(a): landirenzo - mam pełną specyfikację - podać?
a gaz ze statoil.. szukać innego?

reduktory ig1, elektrozawór med li10, elektrowtryskiwacze aeb, komputer omegas

Z Landi Renzo masz elektrozawór, komputer i reduktor.
Wtryskiwacze AEB - dystrybotorem jest Elpigaz, też włoskie ale...
Może tu jest problem, u mnie cała instalacja chodzi na komponetntach LR i nie ma żadnych problemów.
Pozostaje kwestia, złożenia i zestrojenia całej instalacji.
Auto było hamowane po montażu?
Odpowiedz
#50
nie sądzę
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości