Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LEGEND 2007 - jaki LPG ???
#71
mi się przełącza be problemu.. robi to w momencie przechodzenia na rezerwę.. także czerwonej lampki nie obserwuję Oczko jedno i drugie to pewnie kwestia regulacji..
Odpowiedz
#72
Szkoda, że nie porównaliśmy naszych instalek, co nam dokładnie reco wsadziło. Zatem u mnie jest to do poprawienia. Ja czerwoną lampkę widzę Smutny
Odpowiedz
#73
a kiedy ci montowali instalację? specyfikację masz w dokumentach..
Odpowiedz
#74
Kupiłem już z zamontowaną w końcu 2012, więc miała niecały rok jak kupiłem.
Zdecydowanie montując twoją, chłopaki mieli już większe doświadczenie.
Landi Renzo:
Reduktor ig1 Landi Renzo, Riduttore LI02
Elektrozawóz gazowy MED
Elektrowtryskiwacze MED
Centrala ster. Landi Renzo Omegas
Sensor ciśn. Landi Renzo
Filtr Fazy Lotnej Matrix FJ
Elektr. wspomagająca: przełącznik

Zbiornik Irene ZT 220W 51l
Zawór tankowania Tomasetto
Wielozawór Tomasetto 30/200
Obudowa wielozaworu Irene zt 15

osiąga wyniki spalin:
CO/HC przy prędkości obr. biegu jałowego (%/ppm): 0,150/56
CO/HC przy podwyższonej prędkości obr. (%/ppm): 0,120/48
współczynniki nadmiaru powietrza: 0,970/ 0,980

Co wy na to?
Odpowiedz
#75
ja mam inne wtryski (aeb) ale reszta instalacji podobna (no - również mniejszy zbiornik Oczko 48l)

a wracając do wskazań ilości paliwa w baku to znów jest ok - zatrzymała się wskazówka (od tankowania pod korek przejechałem ok 1600km i wskazówka jest na mniej więcej 75% baku - tak może faktycznie być plus minus)

co do instalacji - w ogóle nie przełącza ci się automatycznie?
Odpowiedz
#76
Na gaz po rozgrzaniu oczywiście się przełącza. Tylko w razie braku gazu, nie przełącza na pb. Po prostu wyskakuje kontrolka gazu i muszę pilnować sam, tzn. zatankować gaz lub przełączyć na pb.

Ps. Jak duże znaczenie mogą mieć wtryski w tej sytuacji?
Odpowiedz
#77
Nie sądzę by wpływ na to miały wtryskiwacze.
To jest kwestia odpowiedniego zestrojenia sterownika, wskaźnika poziomu gazu oraz czujnika ciśnienia.
Nie wydaje mi się również by gazownicy wogóle nie ustawili automatycznego przełączania LPG/PB.
Po prostu coś się musiało rozregulować.
Odpowiedz
#78
Oki. Będziemy regulować na nowo Uśmiech
Dam znać po wizycie, tylko nie wiem, czy wracać do reco, vteca, czy podjechać na polecony przez Petera na Nagaz Uśmiech
Odpowiedz
#79
dziś tankowałem benzynę bo rezerwa nie chciała zgasnąć Oczko
przejechane około 4800km (+- 6-7 tygodni) od poprzedniego tankowania benzyny - wlazło raptem 52 litry także założony czujnik (czy coś tam innego) nie do końca jest precyzyjny ale jak dla mnie już wystarczająco długo trzyma poziom nie wkurzając Oczko
Odpowiedz
#80
Witam
Nikt nie poruszyl w tym watku istotnej kwetii- nasz Legendy maja silniki z wtryskiem bezposrednim a to podobno skresla te auta do instalacji LPG. Nosilem sie z zamiarem zalozenia gazu dopoki sie nie zauwazylem tego - faktu i teraz mam dylemat.
Wtryski benzynowe sie przegrzewaja podczas pracy na lpg-ratunkiem jest dotrysk PB podczas pracy na lpg celem wychlodzenia wtryskow benzynowych ale wtedy rachunek ekonomiczny znacznie sie pogarsza.

Pytanie do Legendziarzy z LPG (jest tez jedna Pani-wiec pytanie rowniez do niej)- czy w Waszych instalacjach macie aktywna funkcje dotrysku PB czy tez nie i liczycie ze z silnikiem nic sie nie stanie?

Co ile kontrolujecie luzy zaworowe i jak ogolnie sprawuja sie Wasze instalacje?

pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości