Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LEGEND 2007 - jaki LPG ???
#81
(09-27-2014, 11:00 )Gutek napisał(a): Witam
Nikt nie poruszyl w tym watku istotnej kwetii- nasz Legendy maja silniki z wtryskiem bezposrednim a to podobno skresla te auta do instalacji LPG. Nosilem sie z zamiarem zalozenia gazu dopoki sie nie zauwazylem tego - faktu i teraz mam dylemat.
Wtryski benzynowe sie przegrzewaja podczas pracy na lpg-ratunkiem jest dotrysk PB podczas pracy na lpg celem wychlodzenia wtryskow benzynowych ale wtedy rachunek ekonomiczny znacznie sie pogarsza.

Pytanie do Legendziarzy z LPG (jest tez jedna Pani-wiec pytanie rowniez do niej)- czy w Waszych instalacjach macie aktywna funkcje dotrysku PB czy tez nie i liczycie ze z silnikiem nic sie nie stanie?

Co ile kontrolujecie luzy zaworowe i jak ogolnie sprawuja sie Wasze instalacje?

pozdrawiam

Pierwsze słyszę, abym miał wtrysk bezpośredni w KB1.
Jak przełączę na lpg, to pije głównie lpg. Wielkich utrat pb nie ma.
Luzy zaworowe mam sprawdzać co 30 tys., choć ostatnio to zrobiłem po 10 tys. bo była taka okazja.
Generalnie instalacja sprawuje się dobrze, choć czasem wywali check i to wkurza. Jednak jak sprawdzają gazownicy, pokazuje błędy, których nie ma (w sumie objawów też nie ma). Pali niewiele więcej niż na pb.
Automatyczne przełączanie na lpg z pb też działa Duży uśmiech
Odpowiedz
#82
(09-27-2014, 11:00 )Gutek napisał(a): Witam
Nikt nie poruszyl w tym watku istotnej kwetii- nasz Legendy maja silniki z wtryskiem bezposrednim a to podobno skresla te auta do instalacji LPG. Nosilem sie z zamiarem zalozenia gazu dopoki sie nie zauwazylem tego - faktu i teraz mam dylemat.
Wtryski benzynowe sie przegrzewaja podczas pracy na lpg-ratunkiem jest dotrysk PB podczas pracy na lpg celem wychlodzenia wtryskow benzynowych ale wtedy rachunek ekonomiczny znacznie sie pogarsza.

Pytanie do Legendziarzy z LPG (jest tez jedna Pani-wiec pytanie rowniez do niej)- czy w Waszych instalacjach macie aktywna funkcje dotrysku PB czy tez nie i liczycie ze z silnikiem nic sie nie stanie?

Co ile kontrolujecie luzy zaworowe i jak ogolnie sprawuja sie Wasze instalacje?

pozdrawiam

Kolego kto Ci to powiedział lub gdzie to wyczytałeś, że KB1 ma wtrysk bezpośredni???O matko
Odpowiedz
#83
Myślę, ze nikt z nas by się nie decydował na lpg, mając wtrysk bezpośredni. Chłopaki jeżdżą i nie narzekają.
Za alternatywę do legendy brałem innego japońca, ale przegrał właśnie przez to, że miał bezpośredni wtrysk.
Odpowiedz
#84
Zwracam honor....dostalem takiego maila z "firmy" ktora montuje gaz w Warszawie cytuje
"W Pana aucie zastosowano bezpośredni wtrysk benzyny co nieco dyskwalifikuje go pod kątem montażu instalacji gazowej. Nie ma możliwości zainstalowania sekwencyjnej instalacji gazowej takiej jak waśnie BRC Sequent Plug&Drive."

plus do tego takie info
http://www.auto-data.net/pl/?f=showCar&car_id=12170
na tej stronie jest info o wtrysku bezposrednim na innych rowniez widzialem taka informacje.

OK
Sprawa sie wyjasnila-pozostaje szukac zakladu ktory porzadnie zalozy instalacje.

dzieki za wyprowadzenie z bledu
Odpowiedz
#85
Rzeczywiście na tej stronce napisali o bezpośrednim. Ale internet poza wiedzą, przekazuje też wiele bzdur.
U nas lpg chodzi, więc i u ciebie powinno.
Odpowiedz
#86
(09-28-2014, 1:07 )Gutek napisał(a): Zwracam honor....dostalem takiego maila z "firmy" ktora montuje gaz w Warszawie cytuje
"W Pana aucie zastosowano bezpośredni wtrysk benzyny co nieco dyskwalifikuje go pod kątem montażu instalacji gazowej. Nie ma możliwości zainstalowania sekwencyjnej instalacji gazowej takiej jak waśnie BRC Sequent Plug&Drive

OMG powalają mnie takie sformułowania: "nieco dyskwalifikuje"
Albo dyskwalifikuje albo nieco czyli nie dyskwalifikuje - polska mowa jest gumowa Oczko
A wracając do głównego wątku; instalacje gazowe montuje się bez problemu równiez do aut z wtryskiem bezpośrdnim.
Takie instalacje mają w swojej ofercie m.in.: PRINCE i LANDI RENZO.
Instalację LANDI OMEGAS polecam Ci do KB1.
Odpowiedz
#87
(09-28-2014, 3:49 )Peter napisał(a): OMG powalają mnie takie sformułowania: "nieco dyskwalifikuje"
Albo dyskwalifikuje albo nieco czyli nie dyskwalifikuje - polska mowa jest gumowa Oczko
A wracając do głównego wątku; instalacje gazowe montuje się bez problemu równiez do aut z wtryskiem bezpośrdnim.
Takie instalacje mają w swojej ofercie m.in.: PRINCE i LANDI RENZO.
Instalację LANDI OMEGAS polecam Ci do KB1.

Peter, ale przy wtrysku bezpośrednim spalanie benzyny jest nieuniknione. Znasz przypadki (znajomych), którzy mają taką instalkę?
Odpowiedz
#88
Mysle miedzy landirenzo omegas na dwoch reduktorach a brc plug@drive na dwoch reduktorach, plus do tego byc moze lubryfikator. Z wybraniem dobrego zakladu gdzie zamontuja LPG jest spory problem. W wielu zakladach twierdza ze trzeba ustawic dotrysk benzyny -moim zdaniem to podpieranie sie dotryskiem ma zatuszowac bledy w konfiguracji instalacji lpg. Szukam tez zakladu gdzie zdejma kolektor do nawiertow.
Odpowiedz
#89
Zdjęcie kolektora do nawiertów - jak najbardziej na plus niemniej koszty montażu znacznie wzrosną.
LANDI RENZO OMEGAS chodzi spokojnie na jednym odpowienio dobranym reduktorze.
Na temat dotrysku benzyny nic mi nie wiadomo przy tego rodzaju instalacji, stawiam zatem na "dupochron" dla zakładu montującego.
Lubryfikator - czy coś daje sam nie wiem, koszt jednak nie wielki, można montować.
Odpowiedz
#90
(09-28-2014, 3:49 )Peter napisał(a): instalacje gazowe montuje się bez problemu równiez do aut z wtryskiem bezpośrdnim.

Tylko należy wyłożyć kasę, nie skąpić i próbować "jak najtaniej aby tylko dało radę" i będzie super chodziło.

np.
http://autonagaz.com.pl/lpdi-liquid-prop...injection/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości