Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LEGEND 2007 - jaki LPG ???
dzięki
zacznę od tych świec i pojadę do nich. tak się  z nimi ( gazownicy) umówiłem/

Pytanie moje czy takie swiece będą dobre: NGK 6994 IZFR6K-11
http://www.ngk.com/product.aspx?zpid=9848


i pytanie jeszcze czy możesz podać zestaw Twojej instalacji ?
Odpowiedz
Ja mam lepszy pomysł Oczko

Jedz do gazowników gdzie montowałes gaz , i niech ci go wymontuja zabierz kasę i przeznacz na Benzynę 95
Odpowiedz
Moja instalacja nie przystoi do tego modelu, bo ja mam KA9, wiec mniejsza pojemnosc i moc oraz inny system zasliania paliwem(wolniejszy, mniej dokladny, mniej sond lambda etc). Ja swoja odziedziczylem i mam sterownik Zenith(jeden z pierwszych), reduktor Scorpion GT(ktory notabene moge polecic, nie jest taki zly, jak czasem na LPG forum pisza oraz obsluga techniczna jest pierwsza klasa-rzeczowe konsultacje z designerem tego ustrojstwa, darmowe czesci zamienne jak np pokrywa filtra fazy cieklej) i na koncu wtryski HANA(mialem MAGICJETY, ktore zaczely puszczac gaz na oringach i mimo tego iz dzialaly,to je wymienilem,a nie regenerowalem). Moge tez polecic owe MAGIC'i, bo z doswiadczenia wiem,ze w przypadku Legendow, radza sobie calkiem niezle i sa bardziej elastyczne przy regulacji(mniej wrazliwe na niedoskonaly model, przez co nie powoduja takich szarpniec i anomalii jak HANY, ktore przy regulacji trzeba dopieszczac).
Swiece profilaktycznie wymien, ale jesli to nie pomoze, to tylko do gazownikow i wymagac od nich, zeby zestroili auto na hamowni, jak nie potrafia podczas zwyklej jazdy.
Odpowiedz
(12-11-2015, 3:11 )dariusz2880 napisał(a): Ja mam lepszy pomysł Oczko

Jedz do gazowników gdzie montowałes gaz , i niech ci go wymontuja zabierz kasę i przeznacz na Benzynę 95

drastyczne rozwiązanie
gdyby auto miało spalanie na poziomie 12 l to ok
ale jak ma u mnie koło 16 to trochę dużo
dlatego szukam oszczędności to chyba naturalne...

świece już kupiłem jutro wymiana i wizyta u gazownika bo mają to ponownie wyregulować na nowych świecach

dam znać po tym jakie sątego efekty

pozdr
Odpowiedz
Rozumiem Arku Oczko tylko nie rozumiem dlaczego ci pali 16 gdy mi pali 11.5 na miescie ..

Ja gazu nie zakładam bo robie rocznie 10000 km max ;(
Odpowiedz
Miasto a "Miasto" to duza roznica. 11.5 to wynik nieralny, ale wiadomo, kazdy lubi sie czyms pochwalic. 11.5 to moj 2 litrowy puegeot lyknie, jak go na zabawe po miescie wyciagam spod kocyka, wiec taki wynik o ktorym ty mowisz, to zwykly bullcrap.
Odpowiedz
Kolego to nie forum o pełgocie.
Mam legenda i widze ile mi pali zależy jak jeżdzę ile w korkach itp jak jestes cały czas aktywny na asfalcie to nie łyknie 13 wiem bo akurat mam legenda i obserwuje ostatnio miałem 11.5 a gdy wiecej korków stania na światłach itp wtedy dobije do 14 litrow .

Zreszta muszę cos nagrać i pokazać bo po co mowić jak ktoś nie wierzy ?
Odpowiedz
Jesli mowisz o odczycie z chwilowego spalania, to ekstra, tyle ze to nie ma przelozenia na usrednione zuzycie na odpowiednim dystansie. A peugeot to byl przyklad, tak samo jak honda accord 2.2, ktora u mnie zuzywala 16 litrow gazu w miescie. Wszystko zalezy od miasta, bo Bochnia, Brzesko, Wieliczka tez status miejski posiadaja, ale srednia predkosc przejazdu jest duzo wyzsza. Przykladowo w KRK bardzo czesto pokonanie 1km zajmuje 8-10min, srednia predkosc mozesz wyliczyc, do tego doloz te odcinki gdzie mozesz pojechac szybko, czyli 40-50km/h i z tego wynika srednia predkosc na dluzszym odcinku rzedu 20-25 km/h. Jezeli twoje auto w takich warunkach spala 11.5 litra, to jest to ewenement w skali swiatowej,albo zrobiles SWAPA na 1.6 TSI Uśmiech
Odpowiedz
Ja mowię tylko ile pokazuje mi komputer naprawdę nie wiem ile bo nie sprawdzam jak brakuje do dolewam Oczko
Odpowiedz
Spalanie na poziomie 11,5 litra to ja jedynie osiągam w trasie... W mieście przy moich stosunkowo krótkich przejazdach ok. 15km i spokojnej jeżdzie nigdy nie udało mi się zejść poniżej 14l, a zazwyczaj jest to 15-16.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości