Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LEGEND 2007 - jaki LPG ???
(12-14-2015, 18:10 )arek@epoczta.pl napisał(a): Słuchając Waszych niektórych wypowiedzi można odnieść wrażenie że czegoś Wam bardzo brakuje albo pomyliliście forum, może poszukajcie coś forum dla pszczelarzy... ;-)

Gazownik dostroił instalację STAG po wymianie świec na identyczne jakie miałem wcześniej zainstalowane, teraz mam nowe wraz z nową instalacją i przejechałem  jakieś 600 km nie szarpie, przyspiesza jest dużo lepiej, na autostradzie w mieście na drogach krajowych - nie oszczędzałem auta ale także testowałem na spokojnych obrotach aby wyczuć jazdę na gazie , porównywałem do benzyny po przełączeniu i nie znalazłem jakiś różnic.
Po wymianie świec instalacja została ponownie dostrojona do auta i w tej chwili nie ma uwag.

Spotkałem się z osobami w realu mającymi instalację STAG w mercedesach AMG, w silnikach 8V o dużo większej mocy od legendy, audi, lexus, Honda  jak również spotkałem osobę która ma ten silnik w odyssei -
nie ma żadnych przeciwwskazań do używania tej instalacji pod warunkiem poprawnej konfiguracji i wyboru dobrego osprzętu...
Reduktor 400KM Lovato oraz wtryski Hany po 60KM każdy dają radę... do tego zostały zastosowane najlepsze dostępne na rynku węże.
Instalacja za 3500 zł pod warunkiem fachowego montażu. po co przepłacać i oddawać do Włoch kasę jeśli to oni przyjeżdżają do Polski na przeszpiegi i podglądają nasze technologie.... ?
Chyba że lubimy wspierać rynek UE za wszelką cenę pomijając nasz rodzimy rynek.

Cóż - ze wszystkich wątków dziękuję osobom które wniosły coś sensownego podając konkretne dane techniczne oraz propozycje konfiguracji.
1) czy gaz sie wlacza sam na P lub N (na niskich obrotach po prostu)?
2) Sprawdz czy przy pelnym gazie (but w podlodze) nie miga Ci zielona dioda od wlacznika gazu. 
3) jakiej firmy sa weze?
Odpowiedz
Wartość twojego legenda z gazem w de spadła o 38% narobisz 400000tys km na gazie i sprzedasz za 1000€ bo ci nikt wiecej nieda ...
Odpowiedz
Za to w PL wzrosła o 38% Oczko
Odpowiedz
To fakt Oczko gdybym robił 50000 tys rocznie tez bym założył gaz Oczko
Odpowiedz
Co ty z brednie wygadujesz? Wlasnie w DE i AT wartosc auta wzrosla i to znacznie. Brales kiedys odszkodowanie komunikacyjne w DE? Ja mialem takie doswiadczenie z Accordem i wlasnie instalacja gazowa zapewnila mi wzrost wartosci auta o prawie 1000 ojro, mimo ze auto bylo stare i skorodowane,a instalacja byla 2 generacji.
Odpowiedz
Teraz tak niema Niemiec ci nie kupi legenda z 3.5 litrowym silnikiem w gazie .. Chyba tylko Turek Oczko
Odpowiedz
Na taki samochod sa inne rynki zbytu, bardziej w strone Azji. Statystycznie rzecz biorac kupi Turek, bo jest ich wiecej niz rdzennych mieszkancow Język
Odpowiedz
A propo ponowna regulacja instalacji czyli dostrojenie mapy i w sumie już nie odczuwam różnicy w jeździe na lpg a benzynie...
nie trzeba stosować żadnych rozwiązań typu powiększanie średnicy we wtryskach itd.
Ważne że zastosowano najlepsze dostępne materiały oraz wystarczającą konfigurację sprzętową do tego samochodu
Zastosowano także przełączenie na benzynę przy 5500 obrotów
ale zastanawiam się czy nie zmniejszyć tego progu w dół nawet to 5000 obr.
ponieważ na co dzień takich obrotów nie wykorzystuje więc spalanie na benzynie nie wzrośnie a jak będę chciał się pobawić na autostradzie czy wyprzedzić na trasie z wciśniętym pedałem do podłogi to na benzynie silnik pojedzie... co myślicie?
Odpowiedz
A czy takie przełączenie na pb przy 5 tys. nie powoduje,że silnik nagle na chwilkę traci moc?
Odpowiedz
Zrob od 3000 tys .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości