Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LEGEND 2007 - jaki LPG ???
a ja w swojej instalacji (lovato) zamiast lubryfikacji mam dotrysk paliwa co jakiś czas....
Odpowiedz
(04-18-2016, 17:23 )lukaszmmarek napisał(a): a ja w swojej instalacji (lovato) zamiast lubryfikacji mam dotrysk paliwa co jakiś czas....

Takie cudo to chyba norma?? Mój na gazie wcina trochę pb, ale widać to na dużych przelotach dopiero.
Odpowiedz
To nie powinna byc norma, podpieranie sie benzyna oznacza, ze instalacja jest raczej srednio skonfigurowana.
Odpowiedz
Powiedziano mi ze to jest nowsza opcja z tym dotryskiem niz lubryfikacja...
Odpowiedz
to sklamano, dotrysk benzyny byl duzo wczesniej od lubryfikacji.
Natomiast jezeli chodzi o skutecznosc lubryfikacji to ta stoi pod znakiem zapytania. Po pierwsze w momencie wprowadzenia na rynek nie bylo zadnych testow przeprowadzonych odnosnie tego czy to w ogole dziala tak jak w teorii marketingowcy przedstawiali. Po drugie jak sie tematem interesowalem (rok temu) to byl tylko jeden test przeprowadzony i sponsorowany przez firme produkujaca lubryfikator.
Na logike, samo dawkowanie jest dla mnie mocno nieprecyzyjne i stawia caly ten wynalazek pod znakiem zapytania.
W zwiazku z powyzszym nie mam problemu z dostryskiem benzyny pod duzym obciazeniem... problem jest taki, ze dotrysk benzyny jest rowniez wykorzystywany przez partaczy gazownikow do ukrycia zle zainstalowanej/zestrojonej instalacji...wiec trzeba uwzac.
Najpierw ma dobrze i stabilnie dzialac bez dotrysku a pozniej jak ktos chce to moze powiedziec, zeby mu zrobili dotrysk, imho
Odpowiedz
(04-21-2016, 18:10 )kemot napisał(a): to sklamano, dotrysk benzyny byl duzo wczesniej od lubryfikacji.
Natomiast jezeli chodzi o skutecznosc lubryfikacji to ta stoi pod znakiem zapytania. Po pierwsze w momencie wprowadzenia na rynek nie bylo zadnych testow przeprowadzonych odnosnie tego czy to w ogole dziala tak jak w teorii marketingowcy przedstawiali. Po drugie jak sie tematem interesowalem (rok temu) to byl tylko jeden test przeprowadzony i sponsorowany przez firme produkujaca lubryfikator.
Na logike, samo dawkowanie jest dla mnie mocno nieprecyzyjne i stawia caly ten wynalazek pod znakiem zapytania.
W zwiazku z powyzszym nie mam problemu z dostryskiem benzyny pod duzym obciazeniem... problem jest taki, ze dotrysk benzyny jest rowniez wykorzystywany przez partaczy gazownikow do ukrycia zle zainstalowanej/zestrojonej instalacji...wiec trzeba uwzac.
Najpierw ma dobrze i stabilnie dzialac bez dotrysku a pozniej jak ktos chce to moze powiedziec, zeby mu zrobili dotrysk, imho

I tu całkowicie zgadzam sie z kemotem.
Nie wiadomo do końca czy lubryfikacja cos daje, wiadomo, że dotrysk to raczej ostatnia deska ratunku przy problemie z kalibarcja instalacji.
Sam przez jakiś czas jeździłem z lubryfikacją bezpośrednio do kolektora.
Od miesiąca jeżdże na preparacie aplikowanym do zbiornika gazu.
Co to daje nie wiem - należałoby wykonać po duzym przebiegu badania laboratoryjne głowicy auta zagazowanego z i bez lubryfikacji ( z taka samą instalacja i przebiegiem ) by stwierdzić zasadność użycia tego systemu.
Zamontowałem to dla spokoju ducha, mam nadzieję, że nawet jesli nie pomaga, to nie szkodzi.Zawstydzony 
Odpowiedz
Ostatnio slyszalem o nowej formie lubryfikacji, ktora nie jest sterowana podcisnieniem(co sprawialo, ze najwiecej czynnika dostawalo sie na wolnych obrotach, przy zamknietej przepustnicy), tylko jest sterowana elektronicznie(zawory elektromagnetyczne, sterownik) i reaguje na obciazenie silnika. Taki bajer kosztowalby prawie tysiac zlotych, ale nawet z opisu wydaje sie o wiele skuteczniejszy niz zwykla butelka, kapilara i dziura w dolocie.
Odpowiedz
rozmawiałem z gazownikiem o elektronicznym dozowaniu oleju i na pięć zamontowanych urządzeń 5 padło i dozowało 
olej bez umiaru dymiąc jak lokomotywa parowa.
Odpowiedz
Sensownie brzmi dozowanie bezpośrednio do zbiornika. Jeżeli jest dobra mieszanka to powinno dosyć precyzyjnie dozować razem z gazem. Peter, jak wygląda dozowanie i uzupełnianie?
Odpowiedz
Panowie BRC czy landi ? Za tydzien zakładam .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości