Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
rozmiar opon
#1
KB1 stoi na oponach 235/50R17, wybór opon zimowych w tym rozmiarze jest kiepski Pirelli Sotto Zero i Continental Contiwintercontact. Pytanie do kolegów jest takie - czy ktoś próbował założyć inny rozmiar, w grę wchodzi 225/55R17. wybór o wiele większy i Nokian robi w tym rozmiarze. Na Accordzie miałem Nokiany - rewelacja. Pytałem w jednym serwisie - odpowiedzieli nie kombinować fabryka wie lepiej, w drugim nie ma problemu o ile zachowa sie 2% tolerancje.
Odpowiedz
#2
Wybór opon o rozmiarze 235/50/17 jest bardzo duży.
Co z tego Cię interesuje
*MICHELI PRIMA
PIRELLI ZERO-A
YOKOHAMA ADV-SP
CONTI SP-CO3
BRIDGEST 235/50 R17 T001 96 Y TL
NOKIAN NOK-Z
TOYO T1-SP
*MICHELIN SP-PS2
FALKEN ZE-914
GOODYEAR EXCELL a to nie wszystko tylko,że nie wpiszłem opon gorszych klas a jest ich jeszcze z dziesięc marek.
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#3
(02-10-2013, 20:51 )zibi54 napisał(a): Wybór opon o rozmiarze 235/50/17 jest bardzo duży.
Co z tego Cię interesuje
*MICHELI PRIMA
PIRELLI ZERO-A
YOKOHAMA ADV-SP
CONTI SP-CO3
BRIDGEST 235/50 R17 T001 96 Y TL
NOKIAN NOK-Z
TOYO T1-SP
*MICHELIN SP-PS2
FALKEN ZE-914
GOODYEAR EXCELL a to nie wszystko tylko,że nie wpiszłem opon gorszych klas a jest ich jeszcze z dziesięc marek.

wszystko fajnie tylko to są opony letnie, a w zimówkach porażka,
Odpowiedz
#4
Masz rację .
W zimówkasz masz do wyboru 13-cie rodzai ale wybacz nie chce mi się ich po kolei wymieniac.
Oólnie rzecz biorąc na zimę powinno stosować się opony węższe (prawa fizyki). Rozmiar 225/55/17 jest jak najbardziej porawidłowy.
Latem jeżdże na 205 a w zimie na 195.
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#5
wrócę do tematu..
rozmiar opon jest nietrudny do ogarnięcia, natomiast za cholerę nie mogę znaleźć w tym sezonie opon zimowych do kb1 z indeksem prędkości W..
co zakładacie na zimę?
Odpowiedz
#6
A może ktoś wie czy pasują opony 245/45R17 96V?
Bo tak naprawdę różnica cenowa w porównaniu do 235/50/R17 100W jest spora. Tak samo i z wyborem.
Odpowiedz
#7
Szukajcie a znajdziecie. Do zimy daleko. Ja farciarsko dostałem komplet kół na zimówkach michelin 235/50/17. Taki sam rozmiar jak letnie. Cena śmieszna i to w ASO. Aż się sam po nie przejechałem do Bydgoszczy.
Odpowiedz
#8
Ale tutaj chodzi i o letnie opony tez.
Na przykład są dobre Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 w rozmiarze 245/45, natomiast w oryginalnym rozmiarze już nie widać.
Odpowiedz
#9
Eagle F1 dobrze wspominam, choć opinie słyszałem różne o nich. Warte rozważenia, ale osobiście staram się unikać zmian rozmiarów kół.
No i jakby nie było, licznik będzie miał złe wskazania
Odpowiedz
#10
245 mogą być za szerokie na oryginalną felgę (a 245/45 to trochę masakra w koleinach Uśmiech )
ja zakładam 225/55/17 (aktualnie bridgestone potenza re002) - pasują bezproblemowo, rozmiar ten dostałem w aso jako alternatywę dla oryginalnego
eagle f1 jak najbardziej godne polecenia Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości