Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
uk hamulcowy
#1
witam kolegow Uśmiech czy moglby mi ktos scharakteryzowac przedni uk hamulcowy w hondzie legend kb1 poniewaz chcialbym przeszczepic je do innej hondy ale nie iwme jak rozwiazany jest sposob montazu zaciskow w piascie, jaka jest srednica tarczy hamulcowej??i jakie kolo najmniejsze wejdzie do legend'a? jak by ktos wrzucil jakies fotki to byl bym wdzieczny. z gory dziekuje za pomoc
#2
Ja też witam serdecznie i zapraszam do przywitania w odpowiednim dziale.

[Obrazek: legend.jpg]
#3
Szok 
http://www.lingshondaparts.com/honda_car...k_03=21262
tutaj masz link z przednim hamulcem.
Zacisk hamulcowy przykręcony jest do kolumny McPhersona dwoma śrubami/ na rys, śruba nr.14/.czyli wymiana kolumny.
Hmmm -przeszczep- wg. mnie nie da się zrobić - dlaczego?
1.zacisk montowany do kolumny mcpherson.
2.jak mcpherson to wachacz góra i dół a co za tym idzie mocowanie
wachaczy do płyty podłogowej i u góry do nadkola wew.
3.piasta musi być od Kb1 jak piasta to i półoś / przegub/
4. może gdybyś budował jakiegoś sama można by wszystko spasować,/budowa od zera/.
Felgi założysz tylko 17" /miejsca między zaciskiem a kołem jest tylko na styk/
felga tylko od Legenda/rozstaw 5x120 ,śruby grubsze niż w accordzie/
a po piąte bezpieczeństwo, to ustrojstwo ma zatrzymać masę 1,5 Tony!!!!!
[attachment=351]
[attachment=350]
#4
Matti5d niejestem posiadaczem legend'a tylko accorda wiec to nie jest forum przeznaczone dla mnie, chcialem tylko dopytac o ten uk hamulcowy bo moja wiedza na temat legend w zasadzie nie istnieje choc auta sa naprawde zacne Duży uśmiech

wujekmetal dzieki wielkie za odpowiedz, z fotek widze ze zawieszenie jest rozwiazane podobnie jak w moim acco (cl7) wiec to nie byl by problem. najwiekszy problem byl by z rozstawem srob? myslalem ze standardowo byl 5x114,3, a nie orientujesz sie jaka jest srednica tarczy?300 czy 320 a moze wiecej?bo w tym linku nie ma podanych wymiarow
#5
panowie nikt sie nie orientuje jaka jest srednica przedniej tarczy hamulcowej?
#6
dek86, ale w posiadaniu kultury osobistej chyba warto być?

Tu na serio nie biją -> http://honda-legend.pl/Dzial-jeste%C5%9B...%C4%99--23

[Obrazek: legend.jpg]
#7
matti5d to zebys mi pomogl to musze sie Ci przedstawic i powiedziec cos o sobie? jezeli chodzi o moje pytanie, to odpowiedzia beda tylko 3 ceferki wiec chyba przedstawianie sie nie jest jakos istotne moim zdaniem. rozumiem ze jestes moderatorem i takie jest twoje zadanie zeby ganiac takich degeneruchow jak np ja Duży uśmiech
szukalem sam tej srednicy i znalazlem ze tarcza ma niby 13" ale nie jstem pewien
#8
WTF? Rozumiem że jesteś z rocznika 86, czyli deczko ograniczeń umysłowych mass-media naszego kraju poczyniły w Twojej głowie. Będę jednak wyrozumiały i spróbuję wytłumaczyć Ci, że nie musisz nic o sobie pisać - nikt nie będzie Cię lustrował. Kultura jednak wymaga przywitania się, co jest chyba proste. Widzisz, nie jestem moderatorem ale nie rozumiem, po co się spinasz. Otrzymałbyś zapewne potrzebne informacje, gdybyś był społecznie przystosowany. Jednak przed Tobą chyba długa droga, a jeśli konkretne sugestie do Ciebie nie trafiają, to niestety pod górkę...
#9
Po jaką anielkę właziłeś na to forum skoro wymiar który cię interesuje dostępny jest w goglach lub nawet gdybyś zerknął na allegro też byś go znalazł.
Jak włazisz do kogoś to wypada powiedzieć chociaż dzień dobry. W czasach w których byłem młody mówiło się że ,,jak się wlazi między wrony to sie kracze jak i one" a również że ,,Tobie plują w oczy a Ty mówisz że deszcz pada".
Może to jest dziwne forum ale nie tolerujemy na nim braku kultury a jak się to komuś nie podoba to nie musi się tu pojawiać!
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
#10
jak bym wiedzial ze to jest takie istotne i to forum nie moze funkcjonowac bez witania sie to bym sie przywital bo bez sensu pisac 4posty o savoir vivre, ale chyba jakas kulture mam poniewaz przywitalem sie na poczatku swojego postu i kulturalnie zapytalem czy moglby mi ktos pomoc. czy jak na ulicy ktos was pyta np o godzine to tez oczekujecie ze sie w pierwszej kolejnosci przywita z wami a jesli tego nie robi to mu nie pomagacie?
zibi54 nie moglem wlasnie znalezc srednicy tarczy bo do nowego legend znalazlem tylko jedna aukcje na allegro ale nie otrzymalem odp na pytanie, w internecie rowniez szukalem ale bez skutku, znalazlem cos ze sr tarczy wynosi 13" i ze 13.7" wiec juz nie wiem, a teoretycznie gdzie nie znaja parametrow jak na forum tematycznym.
Jezeli wy jestescie tacy kulturalni to po co kogos odrazu obrazac (zibi54) to swiadczy o tym ze jestescie slabi i nic wiecej, a ty KOWAL sobie w domu mozesz takie wywody wyglaszac przed dziecmi swoimi czy tam zona w zaleznosci kogo tam posiadasz ew przed psem kotem rybkami
jesli mozna to prosil bym administracje o usuniecie tego tematu i mojego konta bo poza tym co napisal wujekmetal to jedyne czego sie dowiedzialem od szanownego grona to ze jestem cham i prostak


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości