Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Honda Legend KA9 3.5 V6 2000 by cactus
#31
Ładne wozidełko Duży uśmiech
Odpowiedz
#32
(04-11-2013, 8:16 )Twister napisał(a): Ładne wozidełko Duży uśmiech

Dzięki Uśmiech
Odpowiedz
#33
Mam zamiar przyciemnić moje szyby w KA9, ale z tego co wiem, to przepuszczalność powinna wynosić 70%. Policja nie ma prawa Ci kazać zdrapywać folie (bo tak i już) muszą dokonać pomiaru, mają takie urządzenie i to robią podczas kontroli. Jeżeli nie mają to mogą sobie tylko pogdybać.
To działa tak jak pomiar prędkości, mogą Cię za to ukarać jak udowodnią, że ją przekroczyłeś, a dowodem jest pomiar Wykrzyknik.
Nawet od pomiaru przez Policję w czasie kontroli możesz się odwołać, mając np. w samochodzie wynik pomiaru z innego urządzenia, b. ważna też jest sprawa legalizacji takich urządzeń, których używa Policja.

Pozdr.
HONDA Legend KA9 2000r.
Odpowiedz
#34
Policja często ma w swoich szeregach ludzi, którzy byli bici i wyśmiewani w szkole oraz zabierano im kanapki na przerwach. Nie dziwi zatem, że policja ma prawo zabrać Ci dowód z byle powodu (jak również zrobić rewizję) lub z uśmiechem przyglądać się usuwaniu folii. Nie demonizuję w żadnym razie instytucji, ale jak wiadomo wszędzie znajdują się indywidua na które trzeba brać poprawkę...
Co do urządzeń, to podobno żadne urządzenie do pomiaru prędkości nie ma wymaganych atestów. Ludzie jednak płacą...
Odpowiedz
#35
(04-12-2013, 2:12 )kowal napisał(a): Policja często ma w swoich szeregach ludzi, którzy byli bici i wyśmiewani w szkole oraz zabierano im kanapki na przerwach. Nie dziwi zatem, że policja ma prawo zabrać Ci dowód z byle powodu (jak również zrobić rewizję) lub z uśmiechem przyglądać się usuwaniu folii. Nie demonizuję w żadnym razie instytucji, ale jak wiadomo wszędzie znajdują się indywidua na które trzeba brać poprawkę...
Co do urządzeń, to podobno żadne urządzenie do pomiaru prędkości nie ma wymaganych atestów. Ludzie jednak płacą...

Uogólniłeś i uśredniłeś bardzo problem.
Ludzie płacą, bo nie znają własnych praw, płacą tzw. frycowe, jednak jest coraz więcej tych, co potrafią się przeciwstawić nie tylko Policji, dotyczy to całej reszty życia społecznego, Urzędów, Instytucji.
Indywidua były, są i będą, trzeba nauczyć się z tym i z nimi walczyć, to nie są już "święte krowy" nie do ruszenia.
Umacniają się gdy sobie powtarzamy, "a co mi tam - zapłacę" lub "dla świętego spokoju zrobiłem - zapłaciłem".
Bym móc temu się przeciwstawić trzeba znać swoje prawa, jeżeli ich nie znasz - płacisz.

Pozdrawiam
HONDA Legend KA9 2000r.
Odpowiedz
#36
(04-12-2013, 2:12 )kowal napisał(a): Policja często ma w swoich szeregach ludzi, którzy byli bici i wyśmiewani w szkole oraz zabierano im kanapki na przerwach
Święta prawda.
Odpowiedz
#37
Wtrącę od siebie tyle, że przyciemnienie przednich szyb folią nawet najjaśniejszą zawsze da wynik przepuszczalności światła poniżej przepisowych 70%. Jedyna opcja to piecowe przyciemnienie szyb, wtedy możesz prawie czarne sobie zrobić, włącznie z czołową i wtedy się mogą śmiać ale ze swojego sprzętu, który bardzo dziwne wyniki pokazuje Język Haczyk jest w tym, że za piecowe przyciemnienie szyb trzeba zapłacić niemałą gotówkę. Jak się kiedyś orientowałem to za 6 szyb to chyba było jakoś 1800-2000zł. Coś za coś, ja chyba zaryzykuję za jakieś 2 miesiące i ściemniam przód folią i liczę na szczęście, najwyżej dowód poleci.. Oczko
Odpowiedz
#38
(04-12-2013, 6:03 )mati0072 napisał(a): Wtrącę od siebie tyle, że przyciemnienie przednich szyb folią nawet najjaśniejszą zawsze da wynik przepuszczalności światła poniżej przepisowych 70%. Jedyna opcja to piecowe przyciemnienie szyb, wtedy możesz prawie czarne sobie zrobić, włącznie z czołową i wtedy się mogą śmiać ale ze swojego sprzętu, który bardzo dziwne wyniki pokazuje Język Haczyk jest w tym, że za piecowe przyciemnienie szyb trzeba zapłacić niemałą gotówkę. Jak się kiedyś orientowałem to za 6 szyb to chyba było jakoś 1800-2000zł. Coś za coś, ja chyba zaryzykuję za jakieś 2 miesiące i ściemniam przód folią i liczę na szczęście, najwyżej dowód poleci.. Oczko

I problem z zdrapaniem też będzie, nie zapominaj o tym, bo to chyba najtrudniejsze Oczko

Pozdr.
HONDA Legend KA9 2000r.
Odpowiedz
#39
najlepiej zostawić "okienko" na lusterka Uśmiech
Odpowiedz
#40
(04-12-2013, 22:20 )kowal napisał(a): najlepiej zostawić "okienko" na lusterka Uśmiech

Znałem gościa, który gdy go zatrzymywała Policja do zwykłej kontroli, zanim się zatrzymał zdążył opuszczać szyby, chowając je Szczęśliwy.
Kiedyś mu się nie udało, Policjanci byli sprytniejsi od swoich poprzednich kolegów, pomierzyli, udowodnili i Dow. Rej. odjechał wraz z nimi Szczęśliwy.
Miał szczęście, że nie kazali mu drapać na drodze.

Pozdr.
HONDA Legend KA9 2000r.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości