Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OEM zmieniarka CD
#11
Ja polecam tańsze i prostsze rozwiązanie:

http://allegro.pl/fm-transmiter-sd-usb-p...71336.html

Transmiter FM.
Używam transmitera od ponad 10 lat. Mój jest jeszcze na 3 paluszki AA, z małą antenką i z wyjściem na małego jacka 3,5mm. Cokolwiek tam podłączam, czy to 'zabytkowy' odtwarzacz CD, czy mały walkman Aiwy, czy nowszą mp3-kę, w jakimkolwiek aucie, biurze czy imprezie u znajomych jestem w stanie odtworzyć to co mam na swojej playliście.

Wystarczy, że w radiu ustawię wybrany zakres fal (w starym transmiterze 88 MHz - choć minimalnie mogę tam zmieniać), zaś w tym z linka zupełnie dowolny zakres fal, co ma znaczenie przy amerykańskim systemie skalowania MHz.

Jakość: głośniki są w stanie odtworzyć zakres od 25Hz do 44.ooo Hz Szczerze - przy jakości dźwięku z mp3, który to format i tak jest mocno okrojony dźwiękowo nie robi to żadnej różnicy.
Być może przy odtwarzaczu CD jakiś audiofil usłyszałby różnicę, ja nie.

Są wersje transmitera włączane do gniazda zapalniczki, z pilotem i na kartę SD. Wówczas to ów transmiter jest jednocześnie mp3 playerem.


Rozwiązanie tańsze, szybsze i wygodniejsze. A oryginalną zmieniarkę CD zostawiłbym na spokojnie w bagażniku Oczko
Acura Legend 1995 32oo cc
Honda Accord 1991 2ooo cc
Polski Fiat 125p 1968 13oo cc
Opel Olympia-Rekord B 1966 17oo cc
Cadillac series62 1954 54oo cc

Odpowiedz
#12
KajTan, ja Cię bardzo proszę - nie kalaj dobrego imienia systemu BOSE Premium, który masz szczęście posiadać w swoim Legendzie!

Pasma przenoszenia 44kHz to nawet CD nie ma Uśmiech
Ograniczenie pasma jest ze wzgledu na szerokosc kanalu FM i jest to czysta fizyka. Nikt tego nie zmieni i z tym maja problem wszystkie stacje radiowe.
Transmitery FM mają to pasmo ograniczone - generalnie jest to 40Hz do 15kHz w przypadku tych najdroższych.
Do tego takie nadajniki maja kiespkie (proste) modulatory, o bardzo slabej dynamice.

Więc jeśli tylko słoń na ucho nie nadepnął to różnica jakości dźwięku po prostu poraża, zwłaszcza w systemie tej klasy co BOSE Premium w naszych Legendach.

Jednak niektorym to wystarcza i mowia, że super gra - innym nie Uśmiech

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#13
Testowałem różne transmitery i zawsze kończyło się płaczem i krwawiącymi uszami. Oczko

Najprościej będzie kupić kilka płyt Audio CD RW i dostosowywać playlistę do aktualnych potrzeb. A w razie awaryjnych sytuacji, mam kasetę z kabelkiem, który podpinam do ipoda i jazda.
Odpowiedz
#14
potwierdzam, kupiłem drogi transmiter dla apple i za przeproszeniem dupa !

a co do przelacznika w schowku cd/jack to możesz to zrobić sam, wystarczy zwykłym przelacznikiem kierowac kabelki audio (lewy+prawy+masa) na wtyczke jack i już. Minus tego taki ze zmieniarka musi w tym czasie pracować chyba ze jakieś "pause" da rade wcisnąć i nie wycisza to toru audio.
Odpowiedz
#15
panowie, czyżby zasoby kaset się skurczyły w imię nowszych zastosowań? mp3 to już prawie nie muzyka...
Odpowiedz
#16
(03-20-2013, 1:03 )Krzysztov napisał(a): Testowałem różne transmitery i zawsze kończyło się płaczem i krwawiącymi uszami. Oczko

Najprościej będzie kupić kilka płyt Audio CD RW i dostosowywać playlistę do aktualnych potrzeb. A w razie awaryjnych sytuacji, mam kasetę z kabelkiem, który podpinam do ipoda i jazda.

Matko i córko!!!
Kaseta z kabelkiem. Przepraszam, ale TO dopiero szumi. Mam uczulenie na wysokie tony i wszelkie szumy trebli.
Nie wiem, jakich transmiterów konkretnie używacie, mój pierwszy na baterie z małą antenką - Oczywiście nie jest to dźwięk oryginalnego CD, ale zdecydowanie lepiej niż kaseta.

Zresztą, używam go raczej w zabytkowych autach, gdzie samo radio to już wypas Oczko I nie muszę się martwić o jakiś magnetofon czy inny odtwarzacz dźwięku.
Acura Legend 1995 32oo cc
Honda Accord 1991 2ooo cc
Polski Fiat 125p 1968 13oo cc
Opel Olympia-Rekord B 1966 17oo cc
Cadillac series62 1954 54oo cc

Odpowiedz
#17
KajTan, może to kwestia zaszumienia. W Warszawie mi to nie działa dobrze bo szumi momentami i nie potrafi przenieść basów poprawnie. Nie da się słuchać .. a audiofilem nie jestem. Samo radio gra średnio a po włączeniu CD to się czuje jakbym wlaczyl sprzet super extra wypas HIFI 10.1 dolby dolby bolby ...

Ja osobiście od wielu lat staram się dostosować do swoich potrzeb centrafuse na bazie PC. Dzisiaj koszty sprzetu i sam sprzet jest na tyle maly ze ma to jakiś sens. Milo miec radio cyfrowe i tv , mp3 , navi i mase wtyczek mniej lub bardziej przydatnych, żeby czasu tylo było trochę więcej na takie zabawy ...
Odpowiedz
#18
Kilka lat temu w Legendzie miałem radio Pioneer'a na kasety. Kupiłem kasetę z kabelkiem i podłączyłem pod odtwarzacz mp3. Słoń mi na ucho nie stanął i muszę powiedzieć, że byłem zadowolony z jakości dźwięku. Nie było żadnych szumów czy innych zniekształceń dźwięku.
Odpowiedz
#19
(03-21-2013, 18:12 )jarolissimus napisał(a): Kilka lat temu w Legendzie miałem radio Pioneer'a na kasety. Kupiłem kasetę z kabelkiem i podłączyłem pod odtwarzacz mp3. Słoń mi na ucho nie stanął i muszę powiedzieć, że byłem zadowolony z jakości dźwięku. Nie było żadnych szumów czy innych zniekształceń dźwięku.

mam tak samo. trzeba tylko na odtwarzaczu dobrać głośność w stosunku do radia i efekt jest praktycznie taki sam
Odpowiedz
#20
Dokładnie. Odpowiednia głośność na odtwarzaczu i jest super.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości