Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obszycie kierownicy
#1
Witam

Drobnostka, choć pewny nie jestem. Kierownicy jeszcze nie miałem okazji ściągać i choć miałem do czynienia z kolumną aby dostać się do krzyżaka, to nie wiem jaki jest stopień komplikacji.
Jako że są 2 szt. na części, zastanawiałem się nad kupnem, ale jako że wyczytałem coś o taśmie do poduszki to pewny nie jestem.
Czy zmieniał ktoś kierę? Jeśli tak, miło będzie coś poczytać na ten temat.
Myślałem nad obszyciem z lekkimi modyfikacjami i zastanawiam się czy nie prościej wykonać to bez demontażu i czy tapicer pójdzie na coś takiego...
Odpowiedz
#2
(04-13-2013, 18:41 )kowal napisał(a): Witam

Drobnostka, choć pewny nie jestem. Kierownicy jeszcze nie miałem okazji ściągać i choć miałem do czynienia z kolumną aby dostać się do krzyżaka, to nie wiem jaki jest stopień komplikacji.
Jako że są 2 szt. na części, zastanawiałem się nad kupnem, ale jako że wyczytałem coś o taśmie do poduszki to pewny nie jestem.
Czy zmieniał ktoś kierę? Jeśli tak, miło będzie coś poczytać na ten temat.
Myślałem nad obszyciem z lekkimi modyfikacjami i zastanawiam się czy nie prościej wykonać to bez demontażu i czy tapicer pójdzie na coś takiego...

Samo zdjęcie kierownicy to 15 minut.
Odkręcenie czterech śrub wkrętakiem.
Odkręcenie głównej śruby, klucz 17 lub 19.
Odpięcie kostek poduszki i tempomatu.
Odpowiedz
#3
(04-13-2013, 18:41 )kowal napisał(a): Witam

Drobnostka, choć pewny nie jestem. Kierownicy jeszcze nie miałem okazji ściągać i choć miałem do czynienia z kolumną aby dostać się do krzyżaka, to nie wiem jaki jest stopień komplikacji.
Jako że są 2 szt. na części, zastanawiałem się nad kupnem, ale jako że wyczytałem coś o taśmie do poduszki to pewny nie jestem.
Czy zmieniał ktoś kierę? Jeśli tak, miło będzie coś poczytać na ten temat.
Myślałem nad obszyciem z lekkimi modyfikacjami i zastanawiam się czy nie prościej wykonać to bez demontażu i czy tapicer pójdzie na coś takiego...

Obszycie kierownicy w aucie to może się udać , ale samemu dla siebie.
Wątpię, by znalazł się "objazdowy tapicer", bo czyszczenie auta u klienta już funkcjonuje i to bardzo sprawnie.
HONDA Legend KA9 2000r.
Odpowiedz
#4
Bez przesady, co do obszywania kierownic większość tapicerów potrafi zrobić to bez demontażu kierownicy. Trzeba podjechać, zostawić auto i tyle.
Koszty (rejon Wrocław i Szczecin) około 200-250PLN
Odpowiedz
#5
(04-15-2013, 21:05 )woodieh napisał(a): Bez przesady, co do obszywania kierownic większość tapicerów potrafi zrobić to bez demontażu kierownicy. Trzeba podjechać, zostawić auto i tyle.
Koszty (rejon Wrocław i Szczecin) około 200-250PLN

Może i przesadziłem, ale z okolic Śląska tapicerzy są leniwi, przynajmniej Ci których znam, niechętnie obszywają kierownicę będącą w samochodzie, chcą aby była zdemontowana. Obszycie zdemontowanej kierownicy jest łatwiejsze, i efekt będzie pewnie lepszy. Do popularnych modeli samochodów można taką obszytą kierownicę kupić (wymienić) na Giełdzie, oddając swoją starą kierownicę w rozliczeniu.

Pozdrawiam
HONDA Legend KA9 2000r.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości