Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Falujące obroty na zimnym silniku
#11
(03-19-2013, 5:46 )Grzesiek napisał(a):
(03-19-2013, 4:50 )Khaito napisał(a): W moim przypadku - nie mam zainstalowanej instalacji gazowej, jeszcze.
Nie wiem czy może to być normą "ssaniem hondy", przecież jak zapinam D4 na 1500 obrotów to mi to skrzynie rozwali (chyba?)?

JAk zmienisz z P na D4 to obroty automatycznie spadają do niższej wartości, więc na spokojnie. To jest normalne!

Obroty spadaja poniewaz pojawia sie obciążenie, teraz pytanie, czy to "zdrowe" dla skrzyni jak wpada odrazu na wyższych obrotach? bo potem ciągnie ją w dół fakt że stoisz na hamulcu.

nie wiem, nie znam sie, stad szukam pomocy na forum, poruszylem ten temat glownie z obawy przed uszkodzeniem skrzyni z racji wbijania na wyzszych niz normalne obrotach :S
Odpowiedz
#12
Oczywiście, że skrzynia otrzymuje "uderzenie" z wyższych obrotów w momencie wrzucania biegu. Zdrowe dla niej to nie jest.

PS. To tak jakby dodać gazu, a później wrzucać bieg, każda skrzynia prędzej czy później zostanie wykończona.
Legend Coupe KA8 przedliftowa bez szeroko pojętego "tjuningu" i zeszpecenia- sprzedana. Powoli "przymierzam się" jednak do poliftowego E24 i czekam na właściwe KA8

Odpowiedz
#13
Nie wiem, czy to pomoże ale u mnie w Preludzie ten objaw ustąpił po wyczyszczeniu przepustnicy, tak że jak ktoś już wyżej napisał,
zacząłbym od tego.
Odpowiedz
#14
po szybkiej analizie odpowiedzi, nur pod maskę i po znalezieniu zbiorniczka na płyn stwierdziłem niemalże pustkę.
powiedzcie prosze, czy lejecie oryginalny z hondy - w kato 100zl za 5l, czy jakiś prestone starczy. czytalem na zagranicznym forum ze ten z hondy ma specjalny sklad i tylko jego stosowanie gwarantuje bezproblemowa pracę układu.

drugie pytanie, o czyszczenie przepustnicy, ktoś pisał że to robił. czy dla laika, jest to do zrobienia samemu? czy wymaga doświadczenia i ciężko bedzie zlozyc spowrotem?
Odpowiedz
#15
heh, tak myślałem że brakuje płynu... stąd pytanie o gaz, ponieważ instalacja przełączając się na lpg, przy niedogrzanym parowniku robi takie cuda...
Odpowiedz
#16
Ja mam tak samo a gazu nie mam. Myślę,że to wina tej przepustnicy. W manualu jest sposób czyszczenia???
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#17
pamietajcie jeszcze zeby sprobowac bardziej wkrecic grzybek od ssania, moze byc ze puszcza za duzo powietrza i ecu glupieje

grzybek jest z tego co pamietam z tylu ssacego po stronie kierowcy, odkreca sie takie wieczko na srubki krzyzakowe
Odpowiedz
#18
u mnie to raczej jest za duża dawka paliwa niż powietrza, bo czuje po zapachu spalin..
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#19
To poprostu minuta roboty, sprawdz i bedziesz wiedzialUśmiech wkrec go np do konca czyli wylaczysz ssanie, jak nie bedzie falowal to zgas, wykrec o 1 obrot i sprawdz jak sie zachowaUśmiech
Odpowiedz
#20
Spoko. Dobry trop. Mam nadzieję, ze auto nie przestanie odpalac...Uśmiech
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości