Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jak sprawdzic stan oleju w skrzyni..
#11
akurat dzięki Marcinowi mam pewną wiedzę na ten temat więc się podzielę: jeśli nie ATF Honda to zastosuj Valvoline MaxLife ATF - podobno jako jedyny spełnia normy Hondy i jest półoficjalnie przez Hondę akceptowany. Masz tutaj info:
http://www.valvoline.pl/index_maxlife_gama.html#

Pozdrawiam,
M
Właściciel Hondy Legend - człowiek bez marzeń... przynajmniej tych motoryzacyjnych Oczko
Odpowiedz
#12
chyba nie jedyny, ale jako jeden z nielicznych - np FUCHS ma również przyzwolenie Hondy.

ale generalnie jak chcesz swojej skrzyni zrobić dobrze to ATF Hondy jest wyborem idealnym
v6
Odpowiedz
#13
(04-18-2010, 7:37 )Legend95 napisał(a): i auto oczywiście ma mieć wyłączony silnikUśmiech

Poważnie w Legendzie poziom oleju w ASB sprawdzamy przy wyłączonym silniku? Do tej pory miałem kilka Jeepów i zawsze trzeba było przewajchować na włączonym silniku przez wszystkie biegi a poziom sprawdzało się na N lub P ale przy WŁĄCZONYM motorze

Odpowiedz
#14
Masz racje - mam Grand Cherokee i tam sprawdza sie na właczonym silniku.

A w Legendzie automatyczna skrzynia to troche inna filozofia i sprawdzamy na wyłączonym.

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#15
to, że w danym wozie jest automat nie oznacza, że tak samo się nim posługujemy. Dotyczy to również holowania, są producencie, którzy dopuszczają taką czynność, ale w większości jest to zdecydowanie niewskazane.

na pewno w Legendzie sprawdzamy olej na wyłączonym silniku.
v6
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości