Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DVD Audio
#1
Pytanie do kolegów - czy ktoś "wyprodukował" z was działającą płytę
w systemie dvd-audio?
Odpowiedz
#2
Ja nie próbowałem, bo po co?
Pozdrawiam,
Andrzej
Odpowiedz
#3
płyta cd 700MB - dvd 4,7GB
Odpowiedz
#4
Sęk w tym, że to wcale nie oznacza, że na płycie DVD-Audio zmieści się więcej utworów niż na CD-Audio a to dlatego, że na tej pierwszej zwykle nagrywa się utwory w wyższej rozdzielczości oraz częstotliwości próbkowania, często również w formacie 5.1, dlatego utwory takie zajmują sporo więcej miejsca niż utwory w 16 bitach z próbkowaniem 44,1 kHz, które są na płytach CD-Audio. Poza tym format DVD-Audio jest mało popularny i niewiele takich płyt znajdziesz niestety z muzyką.
Pozdrawiam,
Andrzej
Odpowiedz
#5
Zgoda ,jeżeli nie użyjesz kompresji "wciśniesz" 4-5 płyt cd, ale z jakością
oryginału. Stosując kompresje stratną uda się zmieścić 25 płyt, a to już
spora różnica. Sęk w tym, że programy do których dotarłem robią płyte
dvd ale z mużyką czytaną tylko na stacjonarnym dvd.
Jest jeden program którym podobno robi się dvd-audio - ale poprzez ripowanie płyty cd, a mi chodzi o bezpośrednio z mp3.
Można by spróbować najpierw z mp3 na audio cd , potem ripowanie i
produkcja dvd-audio, ale to strasznie długa droga i nie warta zachodu.
Odpowiedz
#6
A jaki to program?
Pozdrawiam,
Andrzej
Odpowiedz
#7
Ripowanie płyty cd EAC, następnie budowa struktury płyty WaveLab.
pozdrawiam
Odpowiedz
#8
Spróbowałem i działa.
Odpowiedz
#9
Tylko po co?
Rozumiem DVD-Audio dla lepszej jakości, ale nagrywać tysiące utworów i później je wyszukiwać, to chyba nie za ciekawa opcja.
Ogromna różnica w jakości dźwięku jest z odtwarzania płyty CD-Audio w porównaniu do mp3. Słucham ostatnio oryginalnej, koncertowej płyty Simply Red właśnie z CD i jakość i przyjemność ze słuchania jest ogromna.
Odpowiedz
#10
Mnie chodzi o to, że spróbowałem z oryginalną płytą DVD-Audio, by usłyszeć możliwości nagłośnienia - pełne zadowolenie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości