Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
JDM by BOLEK
#11
(05-12-2013, 3:06 )BOLEK napisał(a): Jestem mega zadowolony z niego. Jedyne nad czym ubolewam to, że tylko w krzaczastym języku jest Navi i tuner telewizyjny nie odbiera europejskich fal telewizyjnych.

PS: Zastanawiam się (i tu też pytanie) czy można podłączyć pod ten LCD jakieś zewnętrze urządzenia, np DVD ?

1. Być może montaż transmitera FM załatwi sprawę.
2. Obawiam się, że w tym przypadku nie mamy jeszcze do czynienia z LCD, raczej ze zwykłym monitorem. A czy się da? Da się zrobić wszystko - kwestia drobiazgowego i cierpliwego rozpracowania schematu elektronicznego. Musisz zlokalizować podłączenia sygnałowe niskich napięć - dostarczające sygnał AUDIO/VIDEO lub podpiąć się pod tuner TV z zewnętrznego źródła sygnału.
Odpowiedz
#12
Peter, telewizja nie chodzi w tym paśmie więc transmiter nic nie da.
Odpowiedz
#13
(05-12-2013, 4:15 )jarolissimus napisał(a): Peter, telewizja nie chodzi w tym paśmie więc transmiter nic nie da.

Zatem montaż nowego tunera samochodowego TV, obsługującego pasmo europejskie. Do tego zabawa z podpięciem oryginalnego sterowania pod nowy tuner. Temat zapewne do ogarnięcia, wymaga jednak konkretnego speca Oczko
Odpowiedz
#14
Peter w tych latach LCD były już użytkowane właściwie na masową skalę... masową ale bardzo drogą Oczko
Ostatnio miałem do czynienia z dużo starszym komputerem przemysłowym wyposażonym w LCD.
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#15
(05-14-2013, 6:05 )K278 napisał(a): Peter w tych latach LCD były już użytkowane właściwie na masową skalę... masową ale bardzo drogą Oczko
Ostatnio miałem do czynienia z dużo starszym komputerem przemysłowym wyposażonym w LCD.

Tego nie kwestionuję.
Ale czy montowano wyświetlacze LCD w KA9?
Odpowiedz
#16
Peter, NAVI w KA9 było montowane od 97 roku i było wyposażone w ekran LCD
Na początku montowano dysk twardy a w 2000 przeszli na DVD
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#17
Nie dość, że LCD to jest to dotykowy LCD. Są dwie opcje sterowania kursorem - dotykowo i przy pomocy joysticka.
Cały czas rozkminiam i szukam na temat tych gadżetów i co raz to nowe, fajne rzeczy odkrywam jak. np. elektryczne ogrzewanie do chwili uzyskania odpowiedniej temp. silnika, "dociąganie" pasów bezpieczeństwa i takie tam.
Opiszę wszystko szczegółowo jak znajdę chwilkę.

K278 U mnie chyba są obie te rzeczy czyli Mapy z CD i twardy dysk. Wnioskuję po tym, że w bagażniku w module nawigacji nie mam płyty a navi z mapami Japonii śmiga.
Odpowiedz
#18
zbieram szczękę, niezły rodzyn!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości