Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wersje mocowe w KA9
#11
No własnie, jeden silnik o jednym oznaczeniu a mocy ma wiele... Czym to jest spowodowane?
https://www.youtube.com/watch?feature=en...njyA4bnOvs jeśli rzeczywiście tak się zbiera ta kolubryna to już nie marudzę Język

Jazdy próbnej jak i obejrzenia na żywo już się nie mogę doczekać, tylko gdzie ja spotkam taką Legende w okolicach np. Płocka bądź Nowego Dworu Mazowieckiego? Ktoś z kolegów urzęduje w tych rejonach?

Co do tego obniżania nie zagłębiałem się bardziej w temat musiałbym poczytać. To że bym chciał obniżyć i założyć dużą felgę nie znaczy że chce je przystosować do sportu, jak już wcześniej pisaliśmy to nie jest auto do tego i zdaje sobie sprawę. W innym przypadku szukałbym czegoś innego albo dalej jeździł Accordem. Po prostu wg. mnie delikatnie niższe zawieszenie i duża felga robią konkretną "robote" w tym aucie jeśli chodzi o wygląd. Staje się jeszcze bardziej muskularny i jest bardziej podkreślony charakter tego auta.
Odpowiedz
#12
Różne moce wynikają z:
-rocznika (przed i po liftingu),
-rynku, na którym auto zostało sprzedane.

A same różnice tych kilku KM to najprawdopodobniej elektronika i sterowanie silnikiem. Generalnie Legendy nie są bardzo podatne na modyfikacje, ciężko o jakiś sensowny turbo/kompresor kit, a przede wszystkim ciężko o kogoś, kto by to dobrze złożył i wystroił. Jedyne co da się zrobić stosunkowo małym kosztem to przemyślany CAI, wydech, być może program, o ile ECU jest sterowalne. Zyskasz przyrost rzędu 10-20KM. Jest sens? Ocenisz sam. Moim zdaniem, jeśli chcesz auto pokroju KA9, ale do wyścigów spod świateł - kup Nissana Maximę 3.0 V6 ze skrzynią manualną i wrzuć do niej jakiegoś Eatona z odpowiednim osprzętem. Mnóstwo osób przerabiało ten temat. Z różnym skutkiem, ale jest to wykonalne.

A co do zawieszenia - jeśli chcesz mieć trwałe, dobre i niższe zawieszenie, to nawet nie próbuj sprężyn obniżających z seryjnymi amortyzatorami. Zakładając, że 1cm obniżenia odpowiada 100kg obciążenia, to przy -30mm amortyzator dostaje tak, jakbyś woził 300kg cementu. To nie ma prawa dobrze i długo działać. Z pewnością są dostępne zestawy typu KYB GR i sprężyny H&R, które będą znacznie lepiej i bezpieczniej współpracować przez kilka lat. Genralnie w tych kwestiach polecam fora w USA, u nas modyfikowanie Legend się nie przyjęło ze względu na złą dostępność części i wysokie ceny.
Odpowiedz
#13
Zacząłem szperać i się wyjaśniło, Legenda KA9 w pierwszej fazie produkcji miała max 205KM. moc stopniowo rosła wraz z rozwojem modelu aby w 2004 roku osiągnąć 215KM
Stan na 2004r: http://translate.google.pl/translate?hl=...a.co.jp%2F
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#14
Właśnie takich odpowiedzi oczekiwałem, dzięki Oczko Czyli jednak ma te 215km. I bardzo fajnie zawsze te 10km do przodu i kilkanaście NM.
Co do zawieszenia nie zagłębiałem się jeszcze jeśli chodzi o Legenda, osobiście mam w accordzie sprężyny HR -35mm i normalne amorki KYB ExcelG (dobre zamienniki OEMowców) i wszystko ładnie hula. Na pewno ich żywotność spada przy takim obniżeniu ale jeżdże już 2 lata i nic niepokojącego nie zauważyłem a dodam że przy zakupie już była na takim zawieszeniu.

Co do modyfikacji silnika, zobaczcie co znalazłem http://vtech.pl/katalog/chip-tuning-Hond...53kW-208KM
Nie za dużo ale coś tam można podłubać. Kompletna cena takiej usługi z tego co wyczytałem to 2200zł. + tak jak mówisz zrobić mu fajny wydech który nie buczy ani nie brzęczy a jedynie sprawniej przepuszcza spaliny, dać mu więcej powietrza i i mógłby to być jeden z szybszych KA9 w PL, a to też daje satysfakcję nawet jeśli nie startujemy w 1/4 mili Oczko Tak jak pisałem wcześniej, jeśli ta limuzynka miałaby nie więcej jak 8,5s do 100km/h to by mnie w zupełności zadowalało, pomimo tego że przesiadam się z siedmio sekundowca Oczko

pozdrawiam
Odpowiedz
#15
Moim zdaniem taki chip nie jest wart tych pieniędzy. Poprawia on tylko trochę parametry, ale przy tej masie myślę, że to niewiele zmieni. Tak na prawdę te auta mają już swoje lata i to jak wypada z osiągami zależy też od stanu silnika.

Myślę, że jeśli tak bardzo nastawiasz się na moc i jeździsz aktualnie szybkim autem to tutaj będziesz zawiedziony.
KA9 jest rewelacyjnym autem, ale patrząc tylko przez pryzmat osiągów to aż takiego szału nie robi na tle konkurencji.
Odpowiedz
#16
miałem corrado G60,potem VR6,potem meśka 124 coupe 220E Sportline, a teraz mam Legenda. Corrado gleba opór, gwint KONI, felgi 16x9, błotniki wyciągnięte, pod zderzak wchodziła ramka szlugów na płasko, mesiek też gleba, koła 17x8 (w obu furach opony profil 40), generalnie german style oby niżej aby szerzej. Jako że legend zawsze mi chodził po głowie kupiłem legenda na 18' i... stwierdziłem że w tej furze total seria, koła sprzedałem, założyłem seryjne 16, kupiłem opony 215/55/16 i jest po prostu bajka. Żadnych tuningów bo się legend do tego po prostu nie nadaje, a wręcz każdy tuning jest na minus. To jest limuzyna, ma płynąć po drodze i sąsiada A6 S-line z 2011 może legendowi KA9 z 96 robić wiadomo co Uśmiech
Odpowiedz
#17
Nie inaczej Uśmiech
Odpowiedz
#18
Amen Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości