Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
temeratura wody
#11
Zawór odpowietrzający znajduje się na dużym ( górnym ) wężu chłodnicy. Bliżej silnika po prawej stronie przepustnicy.
Odpowiedz
#12
Odkręciłem delikatnie kurek chłodnicy, trochę sykneło i wyleciał płyn.
Nic się nie stało ale odradzam tak to robić. Lepiej przez zawór jak Peter napisał.
Grzał się tylko w cięzszych warunkach(upał.prędkość) ale będe go teraz miał na oku. Niechce przegrzać silnika, jak się powtórzy wymienie chłodnice.
Teraz jest raczej chłodniej to nie napisze jak po tym odpowietrzeniu.

Dzieki Pozdrawiam
Odpowiedz
#13
Sprawdź jak wygląda chłodnica, ja miałem tak kiedyś w innym samochodzie. Przy prędkościach nawet około 100kmh wskazówka szła do góry i załączał się wentylator, płyn nie uciekał, czujniki sprawdzone, wszystko niby grało jak należy dopóki nie wymacałem że chłodnica która wyglądała wizualnie dobrze tak naprawdę rozpadała się, żeberka przypominały galaretę, po wymianie wszystko wróciło do normy.
Odpowiedz
#14
Siemka
Wymieniłem termostat ale temperatura dalej skakała. Poleciałem w końcu do mechanika od Hani z Łodzi, naprawił i powiedział że niepotrzebnie wymieniałem termostat bo naprawił bez wymiany części. Nie chciał zdradzić jaka była przyczyna.
Dodam że także jezdzi Ka9.
Dzieki, pozdrawiam Dziadek.
Odpowiedz
#15
ja bym zmienił takiego mechanika
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#16
mam pytanie odnośnie wentylatora
po odłączeniu kostki od czujnika wiatraki włączają się w trybie awaryjnym i obroty są OK, na podpiętym po zagrzaniu silnika wiatrak włącza się jakby za późno, działa na pół gwizdka i wyłącza się po niedługim czasie czytaj nie chłodzi jak trzeba. Włącznik ten na dole w chłodnicy do wymiany, czy to może być coś innego?
Odpowiedz
#17
Wentylatory mają 2 biegi.

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#18
Mam to. Grzanie występuje jak się nie wymieni oleju silnikowego na czas. Myśle że to wina filtra oleju. Wytrzymuje swoje 10k i traci swoje właściwości.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości