Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
katalizator
#1
Witam,
czy orientujecie się w kwestii wymiany katalizatora? Co, gdzie i za ile... zaczęło sie brzęczenie no i spaliny na wysokim poziomie podczas badań, trzeba wymienić katalizator... ktoś ma jakieś doświadczenia w tym kierunku? Może jakieś zamienniki?
Odpowiedz
#2
(08-29-2013, 22:51 )supertzar napisał(a): Witam,
czy orientujecie się w kwestii wymiany katalizatora? Co, gdzie i za ile... zaczęło sie brzęczenie no i spaliny na wysokim poziomie podczas badań, trzeba wymienić katalizator... ktoś ma jakieś doświadczenia w tym kierunku? Może jakieś zamienniki?

Zamiast zamiennika kata wstaw tłumik przelotowy (byle nie strumienice itp wynalazki) i z bani.
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz
#3
No nie wiem, gdyż od któregoś rocznika jest sonda za katalizatorem. więc przelotówka może zaburzyć działanie układu zasilania.
Odpowiedz
#4
z tego co się orientuję to w wersji bez OBD nie ma lambdy za katalizatorem a ja właśnie taką mam, ale najpierw wejść trzeba pod auto i sprawdzić.
Znalazłem używkę, ale nie wiedziałem że są aż tak bardzo drogie. Gość chce 1000, to sporo...
Odpowiedz
#5
Niedługo ceny używek będą droższe niż nówki w ASO.

na Twoim miejscu to bym szedł w doróbkę Oczko
Odpowiedz
#6
czy wycinał ktoś cały katalizator? czy nie wywala żadnych błędów typu check engine itp.? zaczyna mi coś brzęczeć jak dodaje gazu, zastanawiam się nad wycięciem, co radzicie z tym fantem zrobić. Czy w poliftach sonda lambda znajduje się przed czy za katem? a może miał ktoś podobny przypadek z tym brzeczeniem (wydaje mi się że to kat).
Odpowiedz
#7
hej jezeli nie ma sondy za katalizatorem to mozna. podeslij mi na pw vin to ci sprawdze ile sond lambda jest w twoim modelu.
KA9 01' + EE9 91'
potrzebujesz coś do swojego Legenda z części pisz pw chętnię pomogę
Odpowiedz
#8
zanim go wytniesz odkrec wydech przy kolektorzem wydechowym tam gdzie rogi
sie łaczą, znajduje sie tam rurka w rurce czesto lata i daje efekt brzeczenia
Odpowiedz
#9
Brzęczeć może, tak jak IVAN pisze pierścień przed katem, ale podobny dźwięk możesz usłyszeć z kolektora (peknięty, urwane szpile)
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#10
U mnie jakby brzęczy/piszczy i odnoszę wrażenie, że jest to wynikiem zerwanej poduszki pod silnikiem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości