Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
hak do kb2
#1
Coś nie mogę znaleźć haka do kb2. Może się ktoś orientuje jaka firma robi i jest godna polecenia? Z góry dziękuję.
Odpowiedz
#2
(09-11-2013, 22:43 )wlodek napisał(a): Coś nie mogę znaleźć haka do kb2. Może się ktoś orientuje jaka firma robi i jest godna polecenia? Z góry dziękuję.

Na chwilę obecną zostaje pewnie tylko ASO.
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz
#3
(09-14-2013, 8:15 )ManiacHST napisał(a):
(09-11-2013, 22:43 )wlodek napisał(a): Coś nie mogę znaleźć haka do kb2. Może się ktoś orientuje jaka firma robi i jest godna polecenia? Z góry dziękuję.

Na chwilę obecną zostaje pewnie tylko ASO.

Hak w ASO około 4 tys. - za drogo. Chciałem montować głównie pod kątem przewozu rowerów, nart i dodatkowego bagażu.

Może opcją jest bagażnik dachowy? W ASO 1700 zł. Może ktoś znalazł coś tańszego do tego modelu.

Trochę mnie odstrasza mocowanie za uszczelkami drzwi.
Odpowiedz
#4
A co sądzicie o czymś takim:
http://www.autoanything.com/towing/77A6689A3817511.aspx
http://www.towingproducts.net/applicatio...N44528.pdf
da się to później jakoś zalegalizować?
Odpowiedz
#5
Byłem w firmie http://www.hakpol.pl/ zrobią hak zwykły za około 1000 zł z montażem i automatyczny za około 1400 zł na zamówienie dla mnie (nie mają w standardowej ofercie haka do kb2).

Jak skorzystam dam znać.
Odpowiedz
#6
(10-31-2013, 2:25 )wlodek napisał(a): Byłem w firmie http://www.hakpol.pl/ zrobią hak zwykły za około 1000 zł z montażem i automatyczny za około 1400 zł na zamówienie dla mnie (nie mają w standardowej ofercie haka do kb2).

Jak skorzystam dam znać.

Jutro mam umówiony montaż. Podpowiedzcie na co zwrócić uwagę, trochę się obawiam, żeby mi czegoś nie zniszczyli. Nie wiecie czy można znaleźć gdzieś schemat oryginalnego haka lub schemat podłączeń? W autoryzowanym serwisie nie chcieli dać, ale w sumie się nie dziwię.
Odpowiedz
#7
Mam już hak automatyczny. Z montażu jestem na razie zadowolony, zobaczymy jak będzie w użytkowaniu. Jedna mała strata to złamana plastikowa osłonka od haczyka w ściance bocznej bagażnika. Załączam zdjęcia z montażu oraz zamontowany bagażnik thule easy ride z nartami. Okazało się, że bez problemu pasują uchwyty do nart thule, które miałem do belek dachowych. Odkręciłem tylko środkowe poprzeczki z easy base żeby zmieściły się wiązania do nart. Całkiem fajnie to wyszłoUśmiech

           
Odpowiedz
#8
Gratuluję nowego gadżetuOczko
Na przyszłość Włodek - nie pisz postu pod postem tylko edytuj poprzedni.
THX.
Odpowiedz
#9
ciekawe jak to w kamerce wygląda? ;-)

masz wersję z czujnikami parkowania?

automatyczny tzn sterowany elektrycznie?
v6
Odpowiedz
#10
(02-06-2014, 8:25 )Legend95 napisał(a): ciekawe jak to w kamerce wygląda? ;-)

masz wersję z czujnikami parkowania?

automatyczny tzn sterowany elektrycznie?

W kamerce jeszcze nie oglądałemUśmiech Mam wersję bez czujników, a czasem by się przydały, bo po latach jazdy samochodami kombi nie czuję do końca tyłu samochodu, szczególnie podczas jazdy po łuku do tyłu.

Automatyczny tzn. odłączany, wciskam pokrętło, przekręcam i wyjmuję hak. Podłączenia elektryczne są schowane pod zderzakiem, wysuwam je tylko jak chcę coś podłączyć. Normalnie zupełnie nic nie widać, że jest hak.

Tak na marginesie, moją główną obawą przed zakupem Legenda były skromne możliwości przewozowe i nieregularny kształt bagażnika. Twarde duże walizki pakuje się tutaj raczej słabo. Oprócz montażu haka (dodatkowe miejsce na bagaż) chciałem wykorzystać maksymalnie bagażnik. Zrobiłem więc pomiary wszystkich zakamarków bagażnika i uszyłem torby na wymiar (w sumie 7 sztuk).

UPDATE 6-03-2014
Bagażnik się sprawdził, jechałem z nartami 230 km/h bez problemu, wydaje mi się, że nie wpłynął w znacznym stopniu na spalanie.
Torby sprawdziły się częściowo. Te które miały pasować w zakamarki w głębi bagażnika i po bokach są OK, ale dwie główne są za wielkie. Miałem problemy z włożeniem ich do bagażnika, przenoszeniem itd. Dam je do przeróbki.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości