Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
rozkodowane radio
#21
Wiesz Hustla to zalezy jakie parametry radia hondowskiego i tego np.: JVC za 250 chcialbys porownac: moc muzyczna, wysterowanie dźwieku, generowane zaklocenie, jakosc przetwarzania, tlumienia czy w koncu dynamike, tego jest na peczki nie mozna jednym slowem bez odsluchu okreslic ze to wspolczesne jest lepsze od tego 19 letniego. Wazne jest tez dostrojenie calej instalacji i akustyka ustawiona konkrenie pod dane auto. Dlatego ja osobiscie nie palilbym sie od razu z wymiana jednostki centralnej i glosnikow bo po fabrycznej instalacji to i tak nie zagra jak bysmy tego oczekiwali. Proponowalbym zaczac od wzmacniacza wpietego pod oryginalny system audio. Kazdy kto ma choc troch pojecia o temacie, wie, ze najgorszy glosnik zagra o niebo lepiej na dobrym wzmaku niz najlepszy glosnik na zwyklym zasilaniu torowym z koncowka mocy chocby najlepszego odtwarzacza. Jaki jest najlepszy dowod na to, ze to co ma dzis 20 lat gra naprawde dobrze? Zobacz chocby jaki renesans przezywa dzis sprzet audio HIFI z tamtych lat, budowany na ciezkich rezystorach, ,lampach i prztwornikach, dla milosnika muzyki jest o niebo lepszy niz mikroprocesorowe odtwarzacze i wzmacniacze wspolczesnych marek.
Odpowiedz
#22
15 letnie fabryczne Bose Premium potrafi wpędzić w niemałe kompleksy audiofila co wypłatę w sklepie car-audio zostawił.
Odpowiedz
#23
co do wzmacniaczy lampowych masz racje ze sa obecnie uwazane za high end, lecz jest to raczej gadget dla koneserow a tylko idea wzmacniacza lampowego w wydaniu najlepszych firm jest kontynuowana do dzisiaj, ale sprzet domowy to zupelnie inna bajka, porownojac dzisiaj do kiedys w odtwarzaczach samochdowych mialem na mysli kazdy parametr, naprawde nie sadze zeby sprzet z poprzedniego stulecia mogl konkurowac w jakikolwiek sposob z nowoczesnymi konstrukcjami, mowisz ze wystarczy piecyk... ale jak go podlaczysz skoro niemasz wyjscia niskiego napiecia? zapewne wiesz ze podlaczenie po wysokim to juz niebedzie to samo i daleko takim konfiguracjom do dobrego brzmienia

baltom- slyszalem o legendarnej jakosci bose, ale nie udalo mi sie posluchac na zywo, kto wie moze i ten sprzet potrafi zagrac niezle...

w sumie niema sie o co spierac, ale moje zdanie jest takie ze niema sie co uwsteczniac tylko isc z postepem technologicznym, samochody takie jak legend sa niesmiertelne Duży uśmiech ale audio to tylko dodatek ktory jak jest marny to mozna go wymienic za grosze na cos porownywalnego lub wyzszej jakosci
Odpowiedz
#24
A owszem Legend mial radioodtwarzacze z wyjsciem po niskich, mianowicie Acura posiadala taka jednostke z dwoma kanałami - mam nawet takie cus w dziupli Oczko Dobry przyczynek do dalszej zabawy z wysterowaniem sygnału przez wzmacniacz. Podejrzewam, ze rowniez jednostki Bose chodzily z sygnałem na niskim napieciu - wbudowany układ z amplitunerem :?: , trzeba by to sprawdzic. A co do tematu podpiecia pieca przez wysokie napiecie temat jest do rozkminy, choc faktycznie kosztowna sprawa i dla dobrego speca.
Odpowiedz
#25
Zopiniuję to uchem.

lepiej słucha mi się muzyki W Legendzie niż np w nowej Fabii(miałem w rękach na 50km Szczęśliwy na szczęście)

MIałem też okazję słyszeć Bose w KB1 - kosmiczna masakra - bardzo bardzo extra!
v6
Odpowiedz
#26
A ja moge tylko porownac Honde w serii z Bose z wzmakiem, wiec nie ma co sie udzielac Język
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#27
Cytat:lepiej słucha mi się muzyki W Legendzie niż np w nowej Fabii
niema co porownywac bezdusznych pudelek ze stajni vag do naszych, w kazdym calu jest roznica w jakosci Duży uśmiech
Odpowiedz
#28
Cytat: co do jakosci radioodtwarzaczy sprzed 19 lub wiecej lat chyba niema co dywagowac, nie dorownaja nawet najtanszemu modelowi sony za 250zl z dzisiejszych czasow, trzeba sie z tym pogodzic ze sa to prawie antyki

Cytat:niema co porownywac bezdusznych pudelek ze stajni vag do naszych, w kazdym calu jest roznica w jakosci]


???

w w/w pojeździe był jakiś zwykły Sony z USB.
v6
Odpowiedz
#29
dobre radio z glosnikami fabrycznymi typu padaczka w skodzie zagra jak funashi za 100zl z bazaru, posluchaj takiego samego radia w swoim samochodzie to poznasz nowa jakosc dzwieku...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości