Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
inny zakres regulacji przednich foteli w KB2 w porównaniu z KB1
#1
Witam,
Zauważyłem, że w KB2 jest inny zakres regulacji przednich siedzeń niż w KB1. Stwierdziłem to na podstawie zakupu dywaników. Kupiłem na allegro dedykowane do "Legend po 2006" - nie pasowały do końca, tzn. przednie trochę za krótkie, a tylne aby się zmieściły za szynami od foteli musiały być zawinięte do góry na tylną kanapę o jakieś 10 cm. Myślałem, że to brak dopasowania przez producenta. Ale teraz kupiłem dywaniki od Andrzeja (ahaman) i to samo, a nawet bardziej widoczne na przednich. Wnioskuję więc, że szyny od foteli są przesunięte do tyłu w stosunku do KB1. To chyba lepiej dla wysokich kierowców (takich jak np. ja).
Odpowiedz
#2
Bardzo ciekawe spostrzeżenie.
Czekamy na rozwikłanie sprawy i kolejne ciekawostki.
Pamiętacie jak rozkminialiśmy kilka lat temu różnice między przedliftem a poliftem II generacji? Uśmiech
Odpowiedz
#3
jest to możliwe, bo coś majstrowali przy fotelach, np inne zagłowki.

Myślę, że najłtawiej sprawdzić po numerach katalogowych części tego asortymentu.

Aczkolwiek nie będzie to do końca wymierne, bo listwa progowa (ta z chromem w KB2) wg manuala nie pasuje do KB1, w rzeczywistości jest inaczej. Jakoś nie przemawia do mnie cena-2kpl za sztukę ;-)
v6
Odpowiedz
#4
(10-18-2013, 23:50 )wlodek napisał(a): Witam,
Zauważyłem, że w KB2 jest inny zakres regulacji przednich siedzeń niż w KB1. Stwierdziłem to na podstawie zakupu dywaników. Kupiłem na allegro dedykowane do "Legend po 2006" - nie pasowały do końca, tzn. przednie trochę za krótkie, a tylne aby się zmieściły za szynami od foteli musiały być zawinięte do góry na tylną kanapę o jakieś 10 cm. Myślałem, że to brak dopasowania przez producenta. Ale teraz kupiłem dywaniki od Andrzeja (ahaman) i to samo, a nawet bardziej widoczne na przednich. Wnioskuję więc, że szyny od foteli są przesunięte do tyłu w stosunku do KB1. To chyba lepiej dla wysokich kierowców (takich jak np. ja).

stanowczo brakuje regulacji nie mogę otrzymać pozycji za kierownicą jak w KB1
w tej chwili
1. sprowadzona Acura KB2 - naprawiam
2.  Acura KB2- Sprawna używam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości