Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jaki olej do skrzyni
#1
witam
pod koniec tygodnia wymiana oleju w skrzyni i w związku z tym mam pytanko jaki najlepszy olej Uśmiech co prawda idzie do polecanego podobno dobrego mechanika ale wole się upewnić od was już dłuższy czas ujeżdżających tym oto pięknym autem Oczko bo wiadomo o niunie trzeba dbać Duży uśmiech

pzdr Przemek
Odpowiedz
#2
ATF do automatu MTF do manuala. Oba oczywiście hondowskie.
Odpowiedz
#3
Peter co do ATF-u to nie musi być hondowski a byle był dobrej firmy.
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#4
będę nudny, ale trudno.

jak chcesz zgodnie ze sztuką to do skrzyni wlej ATF Z1 Hondy i będziesz zadowolony. 2 skrzynie wyleczyłem tym olejem z szarapania z 1 na 2. Jest naprawdę dobry!


Peter gdzie widziałeś KA9 w manualu? Oczko
v6
Odpowiedz
#5
dzięki bardzoUśmiech
jeszcze chciałem zapytać ile litrów się leje.
i co do wyleczenia to mi nie szarpie tylko z 1 na 2 mam taki dziwny zgrzytSmutny ale tylko przy ostrzejszym ruszaniu, a na wolnych obrotach nie słychać tego mechanik jak się przejechał to powiedział że to prawdopodobnie nie skrzynia ale co to może być??? nie mieliście podobnych objawów???Oczko
Odpowiedz
#6
przy wymianie normalnej (nie dynamicznej) i bez filtra wchodzi ok 3,3 litra, mnie weszło 3,5l, jeśli poozstawisz do "skapania" wlejesz nawet 4l.

Warto odkręcić miskę i umyć filtr, miskę oraz kwadratowy magnes w tejże misce.

Koszt 1l w Hondzie to ok 70pln. Czyli nalezy zakupić 4x1 l.

To, że skrzynia z 1 na 2 dziwnie się zachowuje może być wynikiem złego lub brudnego oleju lub uszkodzonej poduszki górnej skrzyni.
v6
Odpowiedz
#7
ok dzięki bardzo po wymianie napisze czy sie poprawiło jeszcze raz wielkie dziękiUśmiech
pzdr
oczywiście wymiana z filtrem ponieważ Legendę kupiłem tego rokuDuży uśmiech i nie wiadomo kiedy był wymieniany Język będę spokojniejszy bo tak mi się dobrze jeździ że to parę groszy nie robi różnicy Oczko no może nie parę ale w przeliczeniu na naprawę później skrzyni to parę groszy heheDuży uśmiech
Odpowiedz
#8
Gdzie można kupić 1 litr ATF Z1 za 70zł ???? ostatnio jak wymieniałem olej to płaciłem 90zł za 1L w krakowie i 85zł w rzeszowie
Odpowiedz
#9
(12-13-2010, 23:58 )przemas napisał(a): ok dzięki bardzo po wymianie napisze czy sie poprawiło jeszcze raz wielkie dziękiUśmiech
pzdr
oczywiście wymiana z filtrem ponieważ Legendę kupiłem tego rokuDuży uśmiech i nie wiadomo kiedy był wymieniany Język będę spokojniejszy bo tak mi się dobrze jeździ że to parę groszy nie robi różnicy Oczko no może nie parę ale w przeliczeniu na naprawę później skrzyni to parę groszy heheDuży uśmiech

dobre podejście do sprawy! Ogarniesz temat to napisz czy coś się zmieniło po wymiance.

(12-14-2010, 9:25 )zuczek09 napisał(a): Gdzie można kupić 1 litr ATF Z1 za 70zł ???? ostatnio jak wymieniałem olej to płaciłem 90zł za 1L w krakowie i 85zł w rzeszowie


masz PW
v6
Odpowiedz
#10
witam Uśmiech
w związku z tym że nie mogę się doprosić mechanika, a jest tutaj pokazane krok po kroku jak to zrobić postanowiłem sam z pomocą zaufanego kolegi który mi naprawia to i tamto przy mojej niuniDuży uśmiech wymienić olej w skrzyni i mam pytanie w związku z tym Uśmiech czy zamiast tego oleju ATF Z1 można go zastąpić bo znalazłem coś takiego :
http://www.v-t.pl/sklep.php?id=189&id_po...towar=1365
co o tym sądzicie
pzdr
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości