Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dziwne buczenie
#1
Ostatnio jak wiemy zrobiło się zimniej na zewnątrz. Zaobserwowałem w mojej Hani że jak odpalę silnik po dłuższym postoju np. po nocy i jadę się przez pierwszy kilometr-dwa, gdzieś jakby od zewnątrz, raczej od strony bocznej, bądź tylnej pojawia się kilkakrotnie dziwne buczenie, które po pewnym czasie ustaje i już się nie pojawia podczas dalszej jazdy.
Zaczynam zastanawiać się co to może być i jak temu zapobiec. Dopuszczam możliwość zbliżającej się awarii łożyska albo awarii systemu przeciwstawnego dźwięku z głośników znajdujących się w drzwiach.
Czy ktoś z Was się z tym już spotkał w swoich bolidach.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Hej,

Mam to samo w mojej Acurze RL '05, ale też nie wiem od czego może to być.

Pozdrawiam,
Pozdrawiam,
Pkaaz
Acura RL'05
Odpowiedz
#3
Moi pasażerowie także kierowcy, lecz innych marek, twierdzą że może to być oznaka kończącego się łożyska.
Odpowiedz
#4
Przed wymianą łożysk zalecam wyłączenie Active Noise Control i sprawdzenie czy tu nie leży przyczyna (u mnie pomogło).

HOW TO ENTER THE SELF-DIAGNOSIS MODE

1. Turn the ignition switch to the ACC (I) or ON (II).
2. Enter the anti-theft code.
3. Push and hold the "No. 1" and "No. 6" buttons and "PWR" knob.
4. The word "DIAG" appears on the subdisplay.

ACTIVE NOISE CONTROL (ANC) SYSTEM CHECK MODE

Active noise control can be turned ON or OFF, and the current status is checked. The active noise control
switches ON and OFF with every push of the No. 1 button. It checks for loose wires or poor connections at
the active noise control unit connector (16P) in case that "-" is displayed.
.
Odpowiedz
#5
(07-01-2014, 23:47 )Krzychu napisał(a): Przed wymianą łożysk zalecam wyłączenie Active Noise Control i sprawdzenie czy tu nie leży przyczyna (u mnie pomogło).

HOW TO ENTER THE SELF-DIAGNOSIS MODE

1. Turn the ignition switch to the ACC (I) or ON (II).
2. Enter the anti-theft code.
3. Push and hold the "No. 1" and "No. 6" buttons and "PWR" knob.
4. The word "DIAG" appears on the subdisplay.

ACTIVE NOISE CONTROL (ANC) SYSTEM CHECK MODE

Active noise control can be turned ON or OFF, and the current status is checked. The active noise control
switches ON and OFF with every push of the No. 1 button. It checks for loose wires or poor connections at
the active noise control unit connector (16P) in case that "-" is displayed.

Witam!
ciekawa informacja. Dziękuję sprawdzę.
Korzystając z okazji zapytam czy jest możliwość uzyskania tzw. kluczy czyli sposoby wejścia w tryby diagnostyczne naszych hond.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#6
podnies auto zakrec kolami bedziesz wiedzial czy to od nich wydobywa sie halas
Odpowiedz
#7
(12-04-2013, 4:04 )kala40 napisał(a): Ostatnio jak wiemy zrobiło się zimniej na zewnątrz. Zaobserwowałem w mojej Hani że jak odpalę silnik po dłuższym postoju np. po nocy i jadę się przez pierwszy kilometr-dwa, gdzieś jakby od zewnątrz, raczej od strony bocznej, bądź tylnej pojawia się kilkakrotnie dziwne buczenie, które po pewnym czasie ustaje i już się nie pojawia podczas dalszej jazdy.
Zaczynam zastanawiać się co to może być i jak temu zapobiec. Dopuszczam możliwość zbliżającej się awarii łożyska albo awarii systemu przeciwstawnego dźwięku z głośników znajdujących się w drzwiach.
Czy ktoś z Was się z tym już spotkał w swoich bolidach.
Pozdrawiam

Obstawiam ANC u mnie też czasami pojawia sie taki dźwiek, który prawdopodobnie jest przypadkowo ( lub w jakimś trybie testowym ) włączoną przeciwfalą.
Odpowiedz
#8
(07-03-2014, 3:29 )kala40 napisał(a): ...czy jest możliwość uzyskania tzw. kluczy czyli sposoby wejścia w tryby diagnostyczne naszych hond.

Wciśnij i trzymaj przez 5 sekund (Menu, Map/Guide, and Cancel) aby wejść do ogólnego menu diagnostycznego.
.
Odpowiedz
#9
(07-04-2014, 1:39 )Krzychu napisał(a):
(07-03-2014, 3:29 )kala40 napisał(a): ...czy jest możliwość uzyskania tzw. kluczy czyli sposoby wejścia w tryby diagnostyczne naszych hond.

Wciśnij i trzymaj przez 5 sekund (Menu, Map/Guide, and Cancel) aby wejść do ogólnego menu diagnostycznego.

Mam mały problem z odczytanemu komunikatów które są po ang. a ja niente.Huh
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości