Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
engine przy próbie odpalenia auta
#1
Dzisiaj przy próbie odpalenia auta wyskoczyła mi kontrolka engine, rozrusznik kręci auto nie zapala ale wyskakuje kontrolka engine, po wyciągnięciu kluczyka i ponownej próbie zapalenia auta problem się już nie powtarza.
Pamietam, że już pare razy w przeciągu roku to mi się zdarzyło ale zawsze olewałem ten problem i radziłem sobie tak jak powyżej.
Dodam, że oprócz zapalenia się engine słychac prace wentylatorów.

Wie ktoś może co jest grane?
Odpowiedz
#2
najprawdopodobniej przekaźnik główny , wystarczy wyjąć i przylutować problem powinien zniknąć
Odpowiedz
#3
(11-22-2013, 6:37 )snajpfer napisał(a): najprawdopodobniej przekaźnik główny , wystarczy wyjąć i przylutować problem powinien zniknąć
Ja mialem raz przypadek,ze po odpaleniu KA8 po dlugim postoju(zreszta ona caly czas wlasciwie stoi ostatnio) przejechalem pare km, zaparkowalem I doslownie po kilku minutach zapalil sie check a silnik nie chcial odpalic. Przerazilem sie wtedy,ale po probie zakrecenia silnikiem, mimo iz nie odpalil, check przestal sie swiecic. Auto odpalilo I wrocilem do garazu. Przyczyna okazala sie zasniedziala klema, pewnie spadek napiecia byl przez to zbyt duzy lub wrecz sam opor powodowal,ze sterownik rozpoznawal zbyt niski poziom napiecia. Przeczyscilem klemy I nie bylo wiecej klopotow, takze oprocz wspomnianego przez kolege main relay'a warto posprawdzac klemy, przewody masowe silnika etc.
Odpowiedz
#4
Narazie zaczne od wymiany filtra paliwa, bo aż wstyd się przyznać ale z 10lat jak nic nie był wymieniany.
Potem będę obserwować problem, sprawdze przekaźnik, poszukam tzw zimnych lutów i jak Mubarak mówisz klemy oczyszcze.
Odpowiedz
#5
Sprawdż ładowanie i stan aku.
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#6
Problem na chwile obecną rozwiązany:
-wymieniony filtr paliwa
-oczyściłem klemy, posprawdzałem przewody.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości