Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ABS KA8
#11
SRS i ABS zapalają się zawsze przy przekręceniu kluczyka... To albo z jakiegoś powodu nie dochodzi napięcie, albo (co bardziej prawdopodobne) stary numer przy sprzedaży- usunięcie palących się pemanentnie żaróweczek Duży uśmiech ...
Tylko, że jeśli ktoś posuwa się do takich "tricków" Oczko , to ja bałbym się o całokształt... I piszę to całkiem serio.
Legend Coupe KA8 przedliftowa bez szeroko pojętego "tjuningu" i zeszpecenia- sprzedana. Powoli "przymierzam się" jednak do poliftowego E24 i czekam na właściwe KA8

Odpowiedz
#12
(12-08-2013, 23:46 )Khaito napisał(a): Jakich żaróweczek tam będę potrzebował?

Przy okazji SRS muszę sprawdzić, też się nigdy nie zapala, to samo hamulec ręczny...
ech... będą wydatki

O ile mnie pamięć nie myli małe żaróweczki T3/R3 na cokoliku.
Są na Alledrogo.
Odpowiedz
#13
przyszło mi na myśl odpowietrzanie układu - może to jest przyczyną? swoją drogą płyn był zmieniany? jakieś naprawy hamulców przeprowadzane?
Odpowiedz
#14
@Dr.Big
Aż drętwieję na myśl czego się dowiem po - o ile się da - odczytaniu błędów.

@Kowal
Wymiana tarcz i klocków przód tył - jedyne co było robione.
Odpowiedz
#15
(12-09-2013, 3:48 )Khaito napisał(a): @Dr.Big
Aż drętwieję na myśl czego się dowiem po - o ile się da - odczytaniu błędów.

@Kowal
Wymiana tarcz i klocków przód tył - jedyne co było robione.

Bardzo prawdopodobne, że przy tej okazji uszkodzony został czujnik.
Odpowiedz
#16
(12-09-2013, 3:59 )Peter napisał(a):
(12-09-2013, 3:48 )Khaito napisał(a): @Dr.Big
Aż drętwieję na myśl czego się dowiem po - o ile się da - odczytaniu błędów.

@Kowal
Wymiana tarcz i klocków przód tył - jedyne co było robione.

Bardzo prawdopodobne, że przy tej okazji uszkodzony został czujnik.
To niezly rzeznik musialby to robic, zeby przy tym czujnik uszkodzic. Come on, co ma czujnik do tarcz i klockow?
Odpowiedz
#17
(12-09-2013, 3:59 )Peter napisał(a): Bardzo prawdopodobne, że przy tej okazji uszkodzony został czujnik.

To by było zbyt proste - abs nie działał przed wymianą
Odpowiedz
#18
(12-09-2013, 4:31 )Makukrak napisał(a):
(12-09-2013, 3:59 )Peter napisał(a):
(12-09-2013, 3:48 )Khaito napisał(a): @Dr.Big
Aż drętwieję na myśl czego się dowiem po - o ile się da - odczytaniu błędów.

@Kowal
Wymiana tarcz i klocków przód tył - jedyne co było robione.

Bardzo prawdopodobne, że przy tej okazji uszkodzony został czujnik.
To niezly rzeznik musialby to robic, zeby przy tym czujnik uszkodzic. Come on, co ma czujnik do tarcz i klockow?

Widziałem już różne skutki działań mechaników. Na przykład, uszkodzenie przewodu hamulcowego przy zbijaniu tarczy hamulcowej - mechanik nie wiedział, że tarczę się ściąga przy użyciu wkrętów. Można uszkodzić przewód hamulcowy - można uszkodzić przewód czujnika ABSu.
Odpowiedz
#19
Tak, ale żeby "zadać sobie trud" wyciągania żarówki zamiast założyć sprawny czujnik? Dziwna to trochę "naprawa" Oczko ...
Legend Coupe KA8 przedliftowa bez szeroko pojętego "tjuningu" i zeszpecenia- sprzedana. Powoli "przymierzam się" jednak do poliftowego E24 i czekam na właściwe KA8

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości