Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
podświetlenie klamek drzwi
#1
Witam!
Pytanie jak w temacie dot. podświetlenia klamek drzwi zarówno tych zewnętrznych jak i wewnętrznych.
Czy macie koledzy informacje dot. parametrów technicznych diod które tam się znajdują oraz jak takie coś wymienić o ile jest wymienialne?
Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
W katalogu części Hondy sama dioda nie występuje - możesz kupić całą klamkę. Czy jest możliwość wydłubania diody - nie wiem /chociaż Polak potrafi/. Co do parametrów możesz dopasować dowolną diodę, znasz napięcie zasilania 12V sprawa tylko dobrania rezystora do danego typu diody / diody o różnych kolorach pracują na różnych napięciach - można spytać w sklepie z częściami elektronicznymi/. Podejrzewam, że oryginalne
diody mają zintegrowany rezystor, czyli może nie być miejsca w klamce na ten dodatkowy, ale to jest tylko takie moje gdybanie bo nie rozbierałem tego ustrojstwa.
Odpowiedz
#3
dzięki za info, dziwi mnie fakt że dioda (czyli coś co ma długą żywotność i nie świeci cały czas jak żarówka reflektora), przestała działać po tak krótkim czasie, czyli 6 lat.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
Sprawdziłbym czy to wina diody czy sterowania/przewodów, chyba, że to już wyeliminowałeś.
v6
Odpowiedz
#5
Wiesz co, nie wiem ale podejrzewam że to nie dioda, ponieważ raz świeci a raz nie.
Odpowiedz
#6
To masz trop.
Zdemontuj boczek i sprawdź kostki elektryczne, moze któraś się obluzowała.
Odpowiedz
#7
(12-21-2013, 6:25 )Peter napisał(a): To masz trop.
Zdemontuj boczek i sprawdź kostki elektryczne, moze któraś się obluzowała.

ok, dzięki za info.
Odpowiedz
#8
Wszystko działa, po sprawdzeniu połączeń, widocznie były niewielkie luzy.
Pozdrawiam i dzięki za pomoc
Odpowiedz
#9
Mam pytanie w kwestii oświetlenia.Czy w KB1 była dostępna funkcja odprowadzania do domu?Czyli że po zamknięciu samochodu z kluczyka światła mijania, bądź halogeny świecą jeszcze przez pewien czas.Jeśli tak to jak można to włączyć.
Odpowiedz
#10
(06-10-2014, 7:38 )strugar napisał(a): Mam pytanie w kwestii oświetlenia.Czy w KB1 była dostępna funkcja odprowadzania do domu?Czyli że po zamknięciu samochodu z kluczyka światła mijania, bądź halogeny świecą jeszcze przez pewien czas.Jeśli tak to jak można to włączyć.

Chyba nie było takiej opcji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości