Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Acura RL ściąga w prawo
#1
Cześć, 
jakiś czas temu w mojej RL padła skrzynia biegów, poszukałem i kupiłem używkę od Petera, która śmiga jak nowa. Natomiast problem który się pojawił po wymianie to delikatny skręt samochodu podczas jazdy w prawo, na równej nawierzchni systematycznie ściąga. Dodatkowo zauważyłem taką jakby nadsterowność, po wjeździe na nierówność na drodze jest  szarpnięcie kierownicą. Ustawiłem zbieżność (w innej firmie) ale nie pomogło. Jak myślicie, czy podczas wymiany coś spieprzyli? Czy tą zbieżność źle ustawili? Czy po prostu jakiś niefart?
Odpowiedz
#2
"Niefart" po takiej dużej robocie to raczej nigdy nie jest przypadek i zazwyczaj wiąże się z jakimś błędem przy skręcaniu auta.
Do wymiany skrzyni należy zdemontować ramę pomocniczą i poluzować przekładnię zatem tutaj przy skręcaniu do kupy coś minimalnie mogło być sknocone.
Trzeba zbadać w dobrym warsztacie kąty wyprzedzenia, pochylenia i skrętu kół, generalnie całą geometrię przedniego i tylnego zawieszenia (w tym zbieżność tylną).
Po takiej rozpierdusze jak wymiana skrzyni może być konieczna porządna regulacja.
Jakby co podam prawidłowe wartości ustawienia zawieszenia.
Odpowiedz
#3
Dzięki Peter, podjadę do chłopaków z Morawi-Car to wszystko posprawdzają, pozdrawiam.
Odpowiedz
#4
(04-21-2021, 22:34 )jacekc napisał(a): Dzięki Peter, podjadę do chłopaków z Morawi-Car to wszystko posprawdzają, pozdrawiam.

Wiem jestem nowy na tym forum ale miałem podobnie już w innym samochodzie. Pytanie czy mocno ściąga w prawo podczas hamowania? Jeśli tak to dolny sworzeń do sprawdzenia. Jeśli ściąga delikatnie  po puszczeniu kierownicy to może być luz na jabłku drążkra lub ciśnienie w oponach. Podczas wymiany skrzyni pewnie to i owo odpinali z zawiechy więc równie dobrze może być i przegub. Najlepiej podjechać do speca od zawiechy żeby sprawdził wszystko brechą.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości