Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wartbug 353 1968
#1
Kolejny wóz z 1968 roku.

Wartburg 353. Niby taki sam, ale to jak z Fiatem 125p - jeden z najstarszych roczników, różni się totalnie wszystkimi możliwymi detalami.

Silnik z gaźnikiem SoleX o mocy 45KM i mieszance 1:33. (jeden litr oleju na 33 litry paliwa, nowsze modele mają mieszankę 1:50).
Prądnica o mocy 22oW, a nie alternator o mocy 588W. Jeśli włączymy wszystkie odbiorniki prądu - światła, wycieraczki, dmuchawę i kierunkowskazy, to na klakson już nie starczy...

Inna deska rozdzielcza z zegarami podobnymi do tych z Fiata 125p. Wszelkie uszczelki są koloru białego, a nie jak później - czarne. Chromowane wywietrzniki na tylnych słupkach, felgi z najstarszymi deklami, lusterko środkowe dwustronne - z jednej do jazdy za dnia, z drugiej strony przydymione, do jazdy nocą.

Auto odkupione od pierwszego właściciela, który w 1968 roku zakupił je jako nowe. Było to pierwsze auto na wiosce (1o km od Kościerzyny). W sumie robił takie wrażenie, jak dziś prywatny helikopter.

Auto stało dwa lata, miało wodę w układzie chłodzenia, przymrozek uszkodził głowicę i brok silnika (zaślepkę na taki właśnie przypadek - wypada zaślepka, a nie pęka blok). Podczas oględzin GreyWolf dostał ciut paliwa w gaźnik i... odezwał się, jakby piętnaście minut temu pracował.

Wóz miał matowy lakier, zardzewiałe felgi, wszelkie chromy mocno spatynowane. Głowica już zamieniona, prądnica w naprawie.
Auto o tyle ciekawe, że w jednych rękach od nowości i nie jest mocno skundlone. I ten rocznik...

   
Tak się prezentuje znaczek po moim odnowieniu.

   
Wartburg pełen stylistycznych smaczków.

   
Lakier i chromy po przepolerowaniu. Jeszcze tylko atrapa.

   
nne dekle i inny migacz - z chromowaną obwódką. Ciężkie do zdobycia.

   
Deska rozdzielcza i fajera zupełnie najstarszego modelu. Radio Stern z epoki za sowitą dopłatą.
Acura Legend 1995 32oo cc
Honda Accord 1991 2ooo cc
Polski Fiat 125p 1968 13oo cc
Opel Olympia-Rekord B 1966 17oo cc
Cadillac series62 1954 54oo cc

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości