Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powiadomienie o rezerwie
#1
Hej,
czy tylko u mnie nie ma żadnej kontrolki dotyczącej małej ilości paliwa ?
Udało mi się kilka razy jechać mając paliwa tyle, że była na kresce ale nie było żadnej ikonki/brzęczyka itd Uśmiech
Odpowiedz
#2
może masz przepaloną żarówkę... sprawdź w dolnym prawym rogu zaraz przy wskaźniku paliwa.
Odpowiedz
#3
mam w KA9 podobnie I obstawiam zarowke, tak jak kolega wspomnial. W KA8 zarowka rezerwy pali sie az milo, wiec nie wierze,zeby w KA9 takiej nie zamontowali. 99% spalona zarowka.
Odpowiedz
#4
Dużo roboty jest z wyjęciem licznika w takim razie ? Jakie tam są żaróweczki ?
Odpowiedz
#5
Masz instrukcję serwisową?? Był gdzieś na forum link do takowej...
Z tego co pamiętam to 2 śrubki na górnej obudowie zegarów i delikatnie podważyć od strony nawiewu. Dobra rada wymień wszystkie bo zaraz będziesz wymieniał kolejne. Kolega K278 wymienił u siebie na 14V zamiast 12V, byłem widziałem i na nowych żarówkach podświetlenie wygląda super.
Odpowiedz
#6
U mnie zaswieca sie rezerwa, w momencie gdy wskazowka jest juz ponizej minimum. Orientujecie sie ile litrow ma rezerwa?

EDIT: Ok znalazlem. Rezerwa wynosi 8,5l

Ostroznie wyciagaj to plastikowe wypelnienie (po odkreceniu srubek nad zegarami) mozna latwo to polamac. Napewno nie rob tego na mrozie. W manualu jest ladnie rozrysowane gdzie sa wszystkie zaczepy.
Odpowiedz
#7
Czy podczas włączania zapłonu, w momencie gdy świecą wszystkie ikonki praktycznie, ta od rozerwy też Wam się włącza ?
Nie jeżdzę poniżej czerwonej krechy, więc nie wiem czy mi tak naprawdę działa czy nie.
Odpowiedz
#8
potwierdzam
ja jeżdze tylko na benzynie z braku instalacji lpg i rezerwa zapala się poniżej dolnej kreski...
pzdr
Odpowiedz
#9
(01-14-2014, 8:13 )kate napisał(a): potwierdzam
ja jeżdze tylko na benzynie z braku instalacji lpg i rezerwa zapala się poniżej dolnej kreski...
pzdr

Z tym jeżdżeniem na rezerwie to lepiej ostrożnie, bo szkoda pompy paliwowej. Ja również jeżdżę na gazie, ale staram się zawsze mieć te 1/3 baku:
1. gaz kończy się po 160-250 km i warto mieć psychiczną rezerwę,
2. pustki w baku źle służą na pompę i sam bak.

Pozdrawiam
Łukasz
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości