Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czujniki parkowania
#1
Witam,
Ma ktoś u siebie zamontowane takie ustrojstwo :?: Ja się przymierzam bo to bez mała 5 metrów sprawia trochę kłopotów w ciasnych uliczkach Krakowa... Obawiam się jednak usterkowości sprzętów made in China... Czy ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie :?:
Właściciel Hondy Legend - człowiek bez marzeń... przynajmniej tych motoryzacyjnych Oczko
Odpowiedz
#2
Ja mam doswiadczenia z firmową Octawia Oczko Fajny bajer ale zbędny, da sie bez tego wyżyc, gorzej jest bez wspomagania. A sama mysl o rozbebeszaniu wnetrza auta by przekrosowac kable i kaleczeniu zderzaka by zamontowac czujniki, skutecznie odstrasza.
Mikołaj, lepiej zainwestuj w paliwo i pocwicz parkowanie na placyku :!: Szczęśliwy
Odpowiedz
#3
Nie jest to głupia rzecz - pewności brak - zwłaszcza zimą na ciasnych marketowych parkingach przy zaparowanych szybach czasem ciężko się obrócić tym niezbyt poręcznym wózkiem.
Czujników nie trzeba montować w samym zderzaku bo to zawsze w oczy kole ale w listwie znajdującej się pod nim - niewidoczne dla oka ale trzeba reagować wtedy trochę wcześniej nim będzie pipczeć na czerwono.
W salonach skody i vw montują to za rozsądne pieniądze podobno (2-3 setki) tylko trzeba przypilnować żeby kabli po dachu nie pociągnęli.
Odpowiedz
#4
Uważam, że nie jest to zbędny wynalazek - fajny dodatek,który łatwo zamontować. Czujniki umnie spełniają rolęswoją czyli wychwytują wszystko czego nie widzę w bocznych lusterkach i co jest nisko - np. słupki betonowe. Raz się zdarzyło, że uratowały małe dziecko niesfornej matki..

Czujniki firmy Valeo- model podstawowy, który ma tylko brzęczyk. Nic nie rozbierałem, nic nie ciąłem Oczko Sygnał dźwiękowy jest zamontowany koło tylnego podłokietnika po to, aby obyło się bez konieczności demontażu jakiejkolwiek części -a na tym punkcie jestem przeczulony Uśmiech

wygląda to tak:

[Obrazek: da542e221854c81dm.jpg]

i z bliska :

[Obrazek: a451664596276ffdm.jpg]

wiązkę od czujników poprowadziłem poprzez gumową zaślepkę dodatkowo uszczelniając ją klejem na gorąco, aby mieć pewność, że ani kropelka wody nie dostanie się tam gdzie jej akurat nie potrzeba Uśmiech

Równomierne rozmieszczenie czujników to prosty proces,obieramy środek klapy, odległość rozmieszczenia czujników max dzielimy na pół i wiemy ile od środka zamontować dwie pierwsze sztuki. Następnie od zamontowanych czujników mierzymy max dystans i wiercimy dziury na kolejne dwa. Nad koniec wpinamy się pod instalację tylnej lampy... i finisz Uśmiech

prosto, łatwo i przyjemnie. jedynie demontaż tylnego zderzaka może zająć trochę czasu.

Biorąc pod uwagę koszt tej przeróbki i jej czas to naprawdę warto się w ten gadżet wyposażyć.
v6
Odpowiedz
#5
czy próbował ktoś malować te sensory pod kolor nadwozia? mam problem w dobraniu koloru bo żadne z oferowanych na rynku nie pasują do mojej budy
Odpowiedz
#6
kupujesz takie do malowania.

Idziesz do mieszalni lakierów wszelakich lub sklepiku dla lakierujących i tam prosisz miłego pana lub panią, aby nabili Ci do "szpreju" lakier o kolorze Twojego nadwozia. Psikasz podkładem do plastików, potem lakier z puszki i na koniec klar. Robiłem takie coś - wygląda jak fabryka.
v6
Odpowiedz
#7
A nie lepiej na tył bezprzewodowa kamera? Mam coś takiego... Kamery z tyłu nie widać wogóle, a w lusterku wstecznym po wrzuceniu wstecznego widać obraz z kamery. Polecam. Są takie zestawy do kupienia.

PS. A czujniki przód/tył mam mimo to Uśmiech .
Legend Coupe KA8 przedliftowa bez szeroko pojętego "tjuningu" i zeszpecenia- sprzedana. Powoli "przymierzam się" jednak do poliftowego E24 i czekam na właściwe KA8

Odpowiedz
#8
(01-27-2014, 3:14 )Legend95 napisał(a): kupujesz takie do malowania.

Idziesz do mieszalni lakierów wszelakich lub sklepiku dla lakierujących i tam prosisz miłego pana lub panią, aby nabili Ci do "szpreju" lakier o kolorze Twojego nadwozia. Psikasz podkładem do plastików, potem lakier z puszki i na koniec klar. Robiłem takie coś - wygląda jak fabryka.

myślę o tych valeo
http://allegro.pl/oryginalne-czujniki-pa...31366.html
ale gdzieś słyszałem że nie można ich malować bo nie będą działały poprawnie, może źle słyszałem i ktoś już malował?
A co do kamerki to raczej wole wspomaganie parkowania typu beep, beeep....
Odpowiedz
#9
takie masz w KA7 - uważam, że działają naprawdę fajnie.

A takie musisz nabyć, jak chcesz je malować.

http://allegro.pl/czujnik-parkowania-val...24114.html
v6
Odpowiedz
#10
ja mam u siebie również tylko na tył i naprawdę świetna rzecz...
zastanawiam się czy również na przód można dołożyć i podpiąć pod jeden wyświetlacz...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości