Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Temat manualno - automatyczny
#1
Był już taki temat, wiem i przepraszam za dubel. Kiedy skończymy ten temat poproszę o jego usunięcie, albo o dołączenie do poprzedniego. Motywuję to tym, że od tamtej pory wiedza braci forumowej mogła się poszerzyć, dołączyli nowi ludzie, zatem zapytam się jeszcze raz:

czego będę potrzebować do zmiany z AT na 5MT?

Mam do dyspozycji kompletny samochód z 5MT, ale muszę z niego szybko i za jednym zamachem wybebeszyć wszystko to co jest mnie potrzebne, potem reszta już przepadnie. Nie będzie czasu na telefony typu "słuchaj, brakuje mi części X, wyślij ją, proszę." Dla tych którzy nie wiedzą, ja mam 4AT 95 KA8.

Z tego co znalazłem dotychczas, potrzebuję:
skrzyni (wiadomo),
komputera,
pedałów,
linek,
sprzęgła z dociskiem (czy to jest to legendarne "sprzęgło kompletne"?),
zegarów (czy dogram do tego zegary JDM, które ma Peter?),
poduszkę skrzyni,
lewarek z cięgnami.

Co z dyfrem?

Administrację i moderatorów proszę o wyrozumiałość, a forumowe skarbnice wiedzy proszę o informacje. Czy Checker z Poznania jest z nami na pokładzie?

edit: niechcący z telefonu oceniłem wątek.
Odpowiedz
#2
Dotarłem do ciekawej informacji. Ponoć ECU jest identyczne dla samochodu ze skrzynią AT i MT, z tą różnicą, że przy AT jest jeden rezystor więcej i wystarczy go usunąć, by ECU zostało "przeprogramowane" na MT.

"This resistor, R422 controls address line A14 of the external ROM. When R422 is present the A14 address line is pulled high and the upper 16K of the ROM, which is programmed for Automatic Transmissions, is selected. With its absence A14 is pulled low and it uses the lower 16K of the ROM which is programmed for Manual Transmissions. This resistor can be replaced with a switch and a custom dual bank ROM can be programmed to run two separate programs. To convert an Automatic ECU to a Manual ECU simply cut R422!"

Ktoś może to potwierdzić?
Odpowiedz
#3
Ciekawe. Mozna by porownac kompu at i mt i zobaczyc czy zeczywiscie tak jest. Tylko najpierw trza by eprom sczytać w razie draki. Pytanie czy w ka9 jest podobnie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości