Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
konsola środkowa - demontaż
#11
Oczywiście zgadzam się z Tobą, że żarówki 14V mają dłuższą żywotność.
W pozostałej części opisałem swoje doświadczenia z wymianą we własnym zakresie, która była po prostu weekendową zabawą.
Faktycznie jeśli ktoś oddaje auto do ASO lub wyspecjalizowanego hondziarza ( a chyba tylko to jest zasadne przy takiej dłubaninie jeśli nie chcemy mieć poniszczonych elementów wnętrza - polecam ciekawy program w TVN Turbo "Będzie Pan zadowolony" ), to jak najbardziej trzeba zainwestować w lepsze żarówki.
Mam nadzieję, że pomoglismy koledze, który założył topic w samodzielnej naprawie.
Jak poszło?
Odpowiedz
#12
A tak z ciekawości Peter mierzyłeś może napięcie jakim jest zasilona ta
listwa podświetlająca?
Odpowiedz
#13
Nie mierzyłem.
Odpowiedz
#14
Jeszcze nie miałem czasu się za to zabrać Uśmiech Dam znać co i jak po robocie Uśmiech Dzięki za pomoc.
Odpowiedz
#15
Hej,
Ostatnio je wymieniałem w mojej Acurze RL.
Na LEDy R3 typ A (białe).
Zasadniczo chodzi o to, że średnica podstawy to 8mm.
Koszt 4-5 PLN sztuka.
Minus taki, że LED jest bielszy i mocniejszy niż standardowa żarówka, więc podświetlenie panelu ma inną barwę niż reszta podświetlenia.
Co do trwałości, to nie mam jeszcze zdania.
Pozdrawiam,
Pkaaz
Acura RL'05
Odpowiedz
#16
Ponieważ "zaczynało mi się robić ostanio coraz ciemniej" w samochodzie zdecydowałem się wymienić spalone żarowki w przełącznikach: okna dachowego, świateł awaryjnych oraz podgrzeania lusterek/tylnej szyby.
Moje spostrzeżenie jest następujące: pomijając chęć zarabiania Hondy na drakońskich cenach w serwisie (c.a. 2000%) poprzez wymianę szybciej zużywających się niż ledy, tradycyjnych żarówek (BO PRZECIEŻ MOŻNA BYŁO ZROBIĆ CAŁOŚĆ PODŚWIETLENIA NA LEDACH), to nie rozumiem dlaczego nie włożono do wszystkich wersji, tj. na wszystki kontynenty i kraje, podświetlenia regulacji nawiewów czy np. dodatkowej żarówki do włącznika świateł awaryjnych zapewniającej pulsowanie podświetlenia włącznika wtedy, gdy światła są włączone. Rozmontowując deskę rozdzielczą zauważyłem bowiem, że we wszystkich tych miejscach są przewidziane otwory montażowe na oświetlenie. Ale cóż, rachunek ekonomiczny i jeszcze raz rachunek ...
Odpowiedz
#17
Panowie, pytanko dot. wymiany żaróweczek podświetlających panel - jak w temacie. Czy one maja być przeźroczyste czy w kolorze zielonym, znalazłem w przyzwoitej cenie, natomiast nie wiem jakie są montowane w oryginale?

http://www.tme.eu/pl/details/lamp-t1_14_...we/goobay/#
http://sklepelektroniczny.com/product-po...zysta.html

Pozd.
Odpowiedz
#18
Żarówki podświetlające klawisze są białe.
Odpowiedz
#19
(03-16-2015, 3:38 )Peter napisał(a): Żarówki podświetlające klawisze są białe.

Dzięki za info.
Odpowiedz
#20
Trochę odgrzeje temat. Wie ktoś jak odłączyć podświetlenie popielniczki od samej popielniczki? I drugie pytanie , czy schowek jest podświetlany i jak ewentualnie dostać się do żarówki? Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości