Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Legend KA9 - zamiana zmieniarki na ALPINE 5960.
#11
najpierw chcę wyciągnąć zmieniarkę żeby zobaczyć czy uda mi się ją zreanimować ale nie wiem jak ją wyciągnąć z bagażnika, trzeba zdejmować podłogę w bagażniku?
Odpowiedz
#12
hehe cały błotnik tylne trzeba odkręcić Duży uśmiech u mnie łatwo wszystko poszło. plastikowa obudowa na wcisk później spinki tapicerki delikatnie podważać bo lubią pęknąć odchylasz i na 4 śrubkach się trzyma zmieniarka
Odpowiedz
#13
eeeeeeeee....... to chyba na razie posłucham radia
Odpowiedz
#14
Ktoś wie jak otworzyć kasetę z płytami z odłączonej zmieniarki ?
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#15
w zmieniarce Hondy dedykowanej do KA7 mogłeś wydostać kasetę po odsunięciu klapki i podważeniu oraz wypchnięciu jej ku górze śrubokrętem(płaski-cienki)
v6
Odpowiedz
#16
Opcja dla nie posiadających lutownicy, cyny i umiejętności

Po rozłożeniu wtyczki ( potrzebny mały płaski śrubokręt ) piny można uciąć i przelutować albo przy pomocy pęsety można wyciągnąć środek pinu czarnego i czerwonego po prostu zamienić miejscami.
Odpowiedz
#17
Jest jeszcze mniej inwazyjny sposób, bez lutowania czy rozwalania wtyczki. Trzeba rozebrać obudowę zmieniarki ( parę śrubek ). Po zdjęciu obudowy dojść po kablu do płytki z którą połączony jest przewód. Tam znajduję się szeroka, biała kostka ( zdjęcie poniżej ), którą wypinamy i wyciągamy cały kabel z wymienionej zmieniarki. Następnie to samo robimy ze starą zmieniarką, po czym wpinamy cały kabel od starej ( oryginalniej ) zmieniarki w złącze w nowej ( Alpine 5960 ) i gotowe.
Pozornie może więcej roboty, ale tak naprawdę to szybka akcja, a przy takiej przeróbce nie tracimy na jakości dźwięku i jeżeli zrobimy to delikatnie mamy pewność że nic się za jakiś czas nie rozpadnie Oczko

[Obrazek: 201302201271.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości