Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka pytań nowicjusza - LEGEND lift
#1
Witam.
Mam honde legend polifcie z 2003 roku.

Mam kilka problemów, z którymi nie mogę sobie poradzić.

1. Z czytanie błędów z komputera ECU- to ta kostka dwupinowa pod schowkiem ? Mierzyłem miernikiem to tam jest cały czas napięcie 10-12V.
Czyli jak podłącze diodę led to ona pewnie non stop będzie świeciła, więc nie pokaże mi który to błąd.

2.Przednie pasy bezpieczeństwa - od kierowcy jest tylko trochę zwinięty i nie chce się więcej rozwijać, od pasażera rozwija się cały ale nie chce się zwijać.

3. Czasami nieregularnie mi się zapala kontrolka na desce, SIDE AIR BAG na czerwono ale szybko gaśnie - wie ktoś o którą chodzi poduszkę ?

4.Spryskiwacze - rozumiem, że od reflektorów i od szyby jest jeden wspólny zbiornik i silniczek ?
Jak nacisnę przycisk od reflektorów, spryskują się ale spryskiwacze od szyby nie działają, zero odzewu.
Zaglądałem pod auto do tego zbiornika to wyleciała ta wtyczka z takim dziwnymi blaszkami - włożyłem ją ale jest bez zmian.

5.Oleje - aktualnie w silniku mam 10w40 Castrola i chciałbym wymienić je niebawem.
Jaki polecacie dobry olej do silnika i skrzyni ? Wolę dołożyć i mieć dobry olej Uśmiech

Miło by było jak by ktoś pomógł Uśmiech

Pozdrawiam, Bartek.
Odpowiedz
#2
1. W twojej wersji sczytanie błędu następuje za pomocą złącza OBD za popielniczką.
2. Musiałbyś odkręcić plastikową osłonę i zweryfikować co jest przyczyną. W najgorszym przypadku zakup ściągacza pasa z anglika.
3. Kontrolka często w ka9 sie zapala gdy jedzie pasażer. Najprawdopodobniej wina maty.
4. Napewno są 2 pompki spryskiwacza. Do reflektorów jest pompa wysokocisnieniowa.
5. Jaki masz przebieg w swojej Legendzie? Ja w mojej mam ok. 200tyś i obecnie mam 10w60 Valvoline jeden z najlepszych oleji na rynku. Ostatnio wymieniałem rozrząd i wszystkie simeringi i wkrótce zaleje 5w50 VR1 Valvoline. Castrol jest słabym olejem na chwilę obecną to tylko reklama a nie jakość.
KA9 01' + EE9 91'
potrzebujesz coś do swojego Legenda z części pisz pw chętnię pomogę
Odpowiedz
#3
(03-17-2014, 2:38 )pawelszczecin napisał(a): 1. W twojej wersji sczytanie błędu następuje za pomocą złącza OBD za popielniczką.
2. Musiałbyś odkręcić plastikową osłonę i zweryfikować co jest przyczyną. W najgorszym przypadku zakup ściągacza pasa z anglika.
3. Kontrolka często w ka9 sie zapala gdy jedzie pasażer. Najprawdopodobniej wina maty.
4. Napewno są 2 pompki spryskiwacza. Do reflektorów jest pompa wysokocisnieniowa.
5. Jaki masz przebieg w swojej Legendzie? Ja w mojej mam ok. 200tyś i obecnie mam 10w60 Valvoline jeden z najlepszych oleji na rynku. Ostatnio wymieniałem rozrząd i wszystkie simeringi i wkrótce zaleje 5w50 VR1 Valvoline. Castrol jest słabym olejem na chwilę obecną to tylko reklama a nie jakość.

Dziękuje za odpowiedź.
Wcześniej lałem właśnie do swojej Xedos 9 Valvoline MaxLife.
Ale zostać przy tej wartości 10w40 czy coś zmieniać ? Przebieg 260 tyś. silnik wygląda na suchy, zero odzewu od strony wału, zaworów,panewek itp. pracuje cichutko.

A jeśli chodzi o skrzynie to na intercarsie widze sporo rodzai olejów i teraz który wybrać ?
Odpowiedz
#4
nie czytaj informacji takich na stronie intercarsu maja bardzo duże błędy. Do skrzyni tylko ATF DW-1. Mam w ofercie filtr do skrzyni za 149zł kpl. który również należy wymienić przy wymianie oleju. Olej kup oryginalny. 4 litry kosztują od 290-320zł.
P.S. Jeżeli silnik jest idealnie suchy i dobrze pracuje możesz spróbować z 5w50 ale jak się obawiasz zostań przy 10w40.

Pompka spryskiwaczy reflektorów nr 1 38512-SB0-922
Pompka spryskiwacza szyby przedniej nr 12 76806-SM5-G03

Foto w załączniku
KA9 01' + EE9 91'
potrzebujesz coś do swojego Legenda z części pisz pw chętnię pomogę
Odpowiedz
#5
Czyli rozumiem, żeby zrobić kompletną wymiane oleju w skrzyni potrzeba:
4l oleju oraz filtr skrzyni.

Odnośnie oleju w silniku, zostanę przy 10w40 i przejdę na Valvoline MaxLife 10w40.
Ile wchodzi litrów do silnika ?
Odpowiedz
#6
Pojemność układu jest większa bo około 9L, ale po zdjęciu miski około 4L wyleci z układu. Jak wymienić olej możesz przeczytać w wątku kolegi Legend95 http://honda-legend.pl/Temat-wymiana-fil...2#pid19472
Do silnika wchodzi od 4,4 do 4,6L łącznie z filtrem oleju.
KA9 01' + EE9 91'
potrzebujesz coś do swojego Legenda z części pisz pw chętnię pomogę
Odpowiedz
#7
A ktoś wie od czego jest ten czujnik przy pasach bezpieczeństwa ?
Czasami to silniczek elektryczny nie napina tych pasów ?
Odpowiedz
#8
Valvoline to nie jest najlepszy wybór.
Z własnego doświadczenia warsztatowego wiem, że Hondy lubią Motula. Przetestowałem to na kilku.
Max Life-a pobirają a Motula nie.
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#9
Jeśli z wartości 10w40 motul to widzę same oleje dla motocykli a dla aut ciężko mi znaleźć.
Odpowiedz
#10
Mam całkowicie inne zdanie niz zibi54. Tak się składa że w wolnym czasie zajmuje się trochę mechaniką i nie słyszałem o złych skutkach stosowania Valvoline`a. Motul miałem zalany w dwóch samochodach 10w40 Synergie 6100 i rano po odpaleniu zawory klekotały jak w Dieslu. Dodam że jedno z aut to było Concerto z przebiegiem 83000km. Za każdym razem gdy zalewam Valvoline czy to sobie czy klientom zawsze każdy jest zadowolony. Silnik chodzi ciszej. Pozatym kupić oryginalnego Motula też nie jest łatwo. Wystarczy w Google wpisać "podrabiany motul" i zobaczyć ile jest wątków, co nie zmienia faktu że każdy może nalewać co chce. Dodam że olej 5W50 jest zalecany do aut sportowych Koenigsegg jednych z najszybszych na świecie.
KA9 01' + EE9 91'
potrzebujesz coś do swojego Legenda z części pisz pw chętnię pomogę
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości