Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozrzad KB1
#21
Jestem w trakcie wymiany rozrządu:

-pasek
-napinacz paska
-komp. napinacza, pasek rozrz. autom.
-koło pasowe jałowe
-pompa wodna
-uszczelniacz olejowy x2
Łączny koszt części w ASO po upuście 10 %-wym to 2500 PLN.

Co wy na to?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#22
poza aso raczej nie kupisz Oczko
ja miałem do wymiany jeszcze napinacz hydrauliczny ale za to nie musiałem wymieniać pompy wody
Odpowiedz
#23
Ja bede z USA sprowadzal: http://www.ebay.co.uk/itm/161120327788?_...EBIDX%3AIT
Odpowiedz
#24
Kemot, sprowadziłeś?
Odpowiedz
#25
Tak, w nastepnym miesiacu bede zakladal. Poszlo gladko, doszlo 100pln na granicy.
Odpowiedz
#26
Witam
Przeczytalem caly temat, czeka mnie wymiana gdyz auto ma 204 tys a wymiana byla przy 123 (sprawdzone w serwisie )
1 pytanie czy warto juz wymienic czy po 100 ?
2 pytanie co wchodzi w sklad takiego kompletu rozrzadu i jak to kosztowo moze wyjsc
robilbym nie w aso
Odpowiedz
#27
Instrukcja zaleca wymianę przy 240 tyś km.
Ale oczywiście warto zrobic wcześniej.
Tu masz wszytko co potrzebne: http://www.ebay.pl/itm/171844555635?_trk...EBIDX%3AIT
Odpowiedz
#28
Nie wiem jak z jakością materiałów rozrządowych w legendzie ale w moim accordzie 3,0, który był od poczatku serwisowany w Niemczech przy 120 000 km w autoryzowanym serwisie wymieniono jedynie pasek (potwierdzone fakturą).
Gdy ja wymieniałem po raz drugi rozrząd przy 225000 okazało się to prawdą, pompa, napinacz i rolki nosiły datę produkcji auta, pasek wyglądał idealnie, miał czytelne wszystkie napisy.
Wymieniłem wszystko łącznie z pompą ale mechanik stwierdził, że żaden z elementów nie wykazywał oznak zużycia, zero luzów, szumienia łozysk czy zapoceń - wizualnie był na spokojnie kilkadziesiąt tysięcy więcej.
Dlatego też, rozumiem czemu nie za każdym razem w legendzie wymieniana jest pompa - może bez problemu przejeżdża 240 tys i serwisy doskonale o tym wiedzą? Zresztą w przypadku Hondy jest to częste postępowanie (dzwoniłem i pytałem z ciekawośći do ASO w mojej okolicy)
Odpowiedz
#29
Witajcie,
mój Legend jest z 2007 roku ma 99000 tyś przebieg stan określam na bardzo dobry małe oznaki zużycia auto z polskiej dystrybucji
Czy Waszym zdaniem należy już wymieniać rozrząd ?
Auto przeszło przegląd na 100000 przed sprzedażą ( moim zakupem) wymienione były oleje, filtry itp. na koszt 1700 zł brutto w aso wawa.
o rozrządzie nic nie słyszalem od sprzedającego
Odpowiedz
#30
Wymieniać Oczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości