Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
swap 3.2 na 3.5 :)
#11
Wlasnie, ja tez mysle ze glowicy tez sie roznia
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#12
mozliwe ze troche sie roznia i pewnie inne jakies drobne szczegoly , lecz mysle ze tylko te czesci ktore wymienilem maja zasadniczy wplyw na moc czyli tak odrozniajace type I od type II
Odpowiedz
#13
Jesli sie myle to prosze mnie poprawic ale wlasnie dzisiaj wyjechalo pierwsze autko w PL po swapie silnika z C32 na C35. Na te chwile jeszcze balagan pod maska ale na dniach postaram sie to wszystko wyprowadzic jak nalezy. Jesli sa jakies pytania to pisac postaram sie udzielic zadowalajacych odpowiedzi.
Pozdrawiam
Yogi
Odpowiedz
#14
No to prosimy o jakies zdjecia, ZTS Duży uśmiech No i koniecznie post w "nasze hondy" :mrgreen:
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#15
zdjecia jak zdjecia... mnie interesowalo by raczej jak z parametrami pracy, czy pracuje w tej budzie rownie dobrze co poprzednie serce
Odpowiedz
#16
a mnie interesuje jak zrobiliście łapy pod silnikiem.

Jednym słowem potrzebujemy dokładnego opisu w ZTS! :mrgreen:

gratulacje za pionierskie dokonanania !
v6
Odpowiedz
#17
Nabylem auto znane na forum od kolegi Seb
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.honda-legend.pl/viewtopic.php?f=22&t=206">viewtopic.php?f=22&t=206</a><!-- l -->
padl mu silnik na kilka dni przed transakcja, ale dogadalim sie Oczko
Poszukiwania w miare z niskim przebiegiem silnika 3,2 nie szly najlepiej wiec zaczalem sie interesowac silnikiem 3,5 ktory cenowo ksztaltowal sie podobnie, a ponoc mankamenty starszej konstrukcji zostaly poprawione, wiec czemu nie. Konslultacje z mechanikiem czy ogarnie, bo sam na takie dlubanie to nawet miejsca nie mialem. Mowi ze oganie. Szybka akcja i gruz jest w dziupli Uśmiech Bylo to wyzwanie i zade z nas nie wiedzial co, jak i dla czego? Ale wnioski sa i na przyszlosc na pewno sie przydadza.
Generalnie sa dwie opcje swapowania:
1. Zostajemy na starym osprzecie i na OBD1 ( taniej i prosciej)
2. Idziemy w OBD2 i mamy za to parametry silnika C35

Ja poszedlem w opcje pierwsza mimo, ze graty byly na przejscie na OBD2 jednak ta druciarnia i byc moze jakies dodatkowe schody zniechecily nas.

Co potrzeba nam by odjechac na C35?
Goly silnik ( silnik, kolektor ssacy, kolektory wydechowe z oslonami ), łapy silnika.

no i do pracy Uśmiech

[Obrazek: 73e303b8bf1e20edm.jpg]

Nowa motorownia
[Obrazek: d948abdb167d45f0m.jpg]

i juz motorek ze skrzynia
[Obrazek: 631fea6caa649c4em.jpg]

a tutaj nie pasa, ta łapa nie dała sie skrecic na wszystkie sruby
[Obrazek: 70327d571ca27cc6m.jpg]

jedna sruba mniej przy skrecaniu skrzyni z blokiem silnika ( redukcja masy Uśmiech )
[Obrazek: cebdfdf5b41b218am.jpg]

natretny gryzoń Duży uśmiech
[Obrazek: 574c10760aafad7fm.jpg]

Nie pasa jedna lapa przedna silnika i to jest najwiekszy mozna by pomyslec problem, ale jesli mamy kogos kto spawa alu to nie problem trzeb odciac przymierzyc poznaczyc i dac do spawania, foty nie mam zrobie i pokaze jak to wyszlo.

Co do wrazen z jazdy, to jestem bardzo zadowolony, silnik 3,5 ma dodatkowo balansery co wplywa na zwiekszenie kultury pracy motoru, jednak porownac to z silnikiem 3,2 nie jestem w stanie bo nie bylo mi dane zdazyc sie nim przejechac Uśmiech
Pozdrawiam
Yogi
Odpowiedz
#18
czyzby gryzon zdechl na zawal jak zobaczyl co zrobiles hondzie? Szczęśliwy bardzo fajna instrukcja tylko tych zaczepow nie pokazales jak sa zrobione a to napewno wielu osobom by ulatwilo ew. przerobki, jaki przebieg mial ten silnik co zamontowales?
Odpowiedz
#19
Silnik jak wszystkie auto sprowadzane z zagranicy ponoc 160tys.km Duży uśmiech
hustlav6 jesli chodzi Ci o łape silnika to nie mam fot zrobie to pokaze, ale to i tak trzeba przy swapie ciac przymierzac, dopasowac indywidualnie i dopiero spawac.
Pozdrawiam
Yogi
Odpowiedz
#20
A co się stało z poprzednim motorem? Przeca toż to ideał był, wymarzony, serwisowany i z książeczką do nabożeństwa. Więc cóż mu się stało?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości