Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie łapie rozrusznik / wymiana rozrządu
#1
Witajcie.
Dzisiaj w mojej KA9 2003 r rano wystąpił mały problem.
Włożyłem kluczyk, przekręciłem na zapłon i chciałem odpalić - i nic :|
W ogóle zero reakcji po przekręceniu kluczyka tylko minimalnie kontrolki na desce przygasły.
Kilka razy włożyłem kluczyk i próbowałem przekręcać oraz zmieniłem położenie drążka od biegów i zapalił.

Czyżby to bendix ? Ktoś kiedyś pisał o jakimś przekaźniku, że może nie być styku ?

Druga sprawa - czeka mnie wymiana rozrządu.
Dobrze myślę , iż cały zestaw rozrządu to : pasek jeden główny, drugi (balansowy?), dwie rolki napinające oraz pompa wody.
Na alledrogo jest aukcja za ten zestaw 1000 zł, ale jeszcze zrobię rozeznanie może ktoś sprzedaje takie elementy zewnętrznie.

Jeśli ktoś może mi pomóc będę wdzięczny za odpowiedź Uśmiech
Pozdrawiam,Bartek.
Odpowiedz
#2
Witam
może być winą bendiks. W jakim stanie masz akumulator ? . W sprawie rozrządu odezwij się na pw myślę że atrakcyjniej cenowo niz u mnie nie kupisz. Pozdrawiam
KA9 01' + EE9 91'
potrzebujesz coś do swojego Legenda z części pisz pw chętnię pomogę
Odpowiedz
#3
Immobilizer może?
Odpowiedz
#4
Bartek, pogadaj z kolegą pawelszczecin - ja płaciłem za rozrząd (kompletny) taniej i do dzisiaj cisza, spokój.
Odpowiedz
#5
Akumulator nowy dobrej jakości 74 Ah, raptem 3 miesiące ma.
Dużo trudu żeby wymontować rozrusznik i dać do regeneracji ?
Bo kupno używanego mija się z celem moim zdaniem bo kto wie czy nie będzie w takim samym stanie jak mam aktualnie Uśmiech
Odpowiedz
#6
Bendiks,szczotki(czasem sie zawieszą) stacyjka lub akumundator. Sprawdz czy Ci sie klema na akumulatorze nie poluzowala-zacznij od najprostszej rzeczy. U mnie w ka8 tez sie tak zdazylo 3 razy i nie rozgryzlem do tej pory przyczyny...
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#7
Kostka stacyjki?
Odpowiedz
#8
a słyszysz "ruszanie" pompy paliwa czy zupełna cisza, jak cisza to czeka Cię przelutowanie main relay... tradycyjne zimne luty
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#9
ATOM, ale wtedy by kręcił, a nie cisza i przygasanie kontrolek. Mi to wygląda na aku/luźna klema.

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#10
Może gasząc zostawileś go na biegu, automaty odpalają tylko na N i na P, na każdym innym nawet nie drgnie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości