Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie o automat
#1
Witam!
Chcialem zmienic olej w automacie Legend 1992 sedan. Kupilem oryginalny olej Hondy 4l wraz z orygialna uszczelka i filtrem. Nieudolni mechanicy w Opocznie nie umieli tego zrobic(żal) zadzwonilem do Vtec serwis w lodzi i gosc powiedzial ze filtra sie nie wymienia. Wiec postanowilem zapytac tutaj bo wydawalo mi sie ze zmienia sie Uśmiech
Pozdrawiam!


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
Filtr ciężko wychodzi, oraz trzeba dobrze wepchnąć przy montażu.
Uważać żeby wyciągając wyjąć razem z tą małą uszczelką.

Oczywiście że się wymienia.
Odpowiedz
#3
czyli nawciskali w vtec serwis glupot co do filtra. Dzięki wielkie.
Odpowiedz
#4
Tu masz bardzo dobry opis -> http://honda-legend.pl/Temat-wymiana-fil...cznej--553
Legend Coupe KA8 przedliftowa bez szeroko pojętego "tjuningu" i zeszpecenia- sprzedana. Powoli "przymierzam się" jednak do poliftowego E24 i czekam na właściwe KA8

Odpowiedz
#5
Ok zabieram się za czytanie. To nie od kolegi kupiłem ten zestaw?Uśmiech
Odpowiedz
#6
(04-04-2014, 7:18 )novelisc napisał(a): czyli nawciskali w vtec serwis glupot co do filtra. Dzięki wielkie.

Nie sądzę by V-tec wcisnął Ci głupotę.
Po prostu poinformowali Cię, że przy okresowej wymianie oleju - filtra nie wymienia się, co najwyżej jest płukany na życzenie klienta.
Jest to zresztą zgodne z instrukcją serwisową Hondy.
Filtr wymienia sie przy naprawie głównej lub przy okazji płukania skrzyni.
Do tego zabiegu potrzebujesz jednak minimum 12 litrów ATFu ( na 4 płukania ).
Odpowiedz
#7
(04-05-2014, 1:06 )novelisc napisał(a): Ok zabieram się za czytanie. To nie od kolegi kupiłem ten zestaw?Uśmiech
Tak, to ja kupowałem do swojej byłej KA8 Uśmiech ...
Legend Coupe KA8 przedliftowa bez szeroko pojętego "tjuningu" i zeszpecenia- sprzedana. Powoli "przymierzam się" jednak do poliftowego E24 i czekam na właściwe KA8

Odpowiedz
#8
(04-05-2014, 3:04 )Peter napisał(a):
(04-04-2014, 7:18 )novelisc napisał(a): czyli nawciskali w vtec serwis glupot co do filtra. Dzięki wielkie.

Nie sądzę by V-tec wcisnął Ci głupotę.
Po prostu poinformowali Cię, że przy okresowej wymianie oleju - filtra nie wymienia się, co najwyżej jest płukany na życzenie klienta.
Jest to zresztą zgodne z instrukcją serwisową Hondy.
Filtr wymienia sie przy naprawie głównej lub przy okazji płukania skrzyni.
Do tego zabiegu potrzebujesz jednak minimum 12 litrów ATFu ( na 4 płukania ).

Aha rozumiem Uśmiech

(04-05-2014, 5:46 )dr.big napisał(a):
(04-05-2014, 1:06 )novelisc napisał(a): Ok zabieram się za czytanie. To nie od kolegi kupiłem ten zestaw?Uśmiech
Tak, to ja kupowałem do swojej byłej KA8 Uśmiech ...

Co do innych rzeczy zgadamy się jeszcze. Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości