Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CMBS, VSA oraz SHAWD
#31
(01-06-2018, 17:57 )Ozon napisał(a):
(09-06-2014, 5:49 )marcintenisozo napisał(a): Mnie się zapalił SH AWD po awarii chłodnicy (zbyt duża temperatura w układzie napędowym).
Chodnicę wymieniłem. Zobaczymy co dalej.

Witam. Mam ten sam błąd SH AWD ale wyskoczył po długiej jezdzie po mieście. Przy zgaszeniu auta znika ale przy przejechaniu kilkunastu metrów wraca, chodz ostatnio jezdziłem pare dni i nic się nie pojawiło. Gdzie szukać przyczyny błędu i od czego zacząć poszukiwania ?

Od podłączenia HDS-a.
Odpowiedz
#32
(01-06-2018, 21:50 )Peter napisał(a):
(01-06-2018, 17:57 )Ozon napisał(a):
(09-06-2014, 5:49 )marcintenisozo napisał(a): Mnie się zapalił SH AWD po awarii chłodnicy (zbyt duża temperatura w układzie napędowym).
Chodnicę wymieniłem. Zobaczymy co dalej.

Witam. Mam ten sam błąd SH AWD ale wyskoczył po długiej jezdzie po mieście. Przy zgaszeniu auta znika ale przy przejechaniu kilkunastu metrów wraca, chodz ostatnio jezdziłem pare dni i nic się nie pojawiło. Gdzie szukać przyczyny błędu i od czego zacząć poszukiwania ?

Od podłączenia HDS-a.

Po podłączeniu komputera wiem że to P0842 Niskie napięcie w obwodzie czujnika/przełącznika ''A'' ciśnienia oleju przekładniowego
Odpowiedz
#33
Kiedy był wymieniany olej w skrzynce rozdzielczej mocy i tylnym dyferencjale?
Odpowiedz
#34
Ja tego jeszcze nie robiłem i nie mam informacji czy było to kiedykolwiek robione.
Odpowiedz
#35
(01-14-2018, 2:04 )Ozon napisał(a): Ja tego jeszcze nie robiłem i nie mam informacji czy było to kiedykolwiek robione.

Bezwzględnie od tego musisz zacząć. Przy okazji przeglądając wszystkie wiązki i wtyczki w układzie przeniesienia napędu.
Odpowiedz
#36
(01-14-2018, 16:14 )Peter napisał(a):
(01-14-2018, 2:04 )Ozon napisał(a): Ja tego jeszcze nie robiłem i nie mam informacji czy było to kiedykolwiek robione.

Bezwzględnie od tego musisz zacząć. Przy okazji przeglądając wszystkie wiązki i wtyczki w układzie przeniesienia napędu.

Zrobię jak mówisz, zmienię olej i tak miałem to zrobić ale auto już samo się domaga Oczko
Gdzie na forum znajdę informacje jaki olej oraz ile litrów wchodzi do skrzynki i mostu ?
Odpowiedz
#37
Witam. Ostatnio podczas jazdy w dużym korku zapalił się cmbs i cały czas się świeci. Komputer pod który podłączyłem auto nic nie pokazał. Od czego zacząć szukanie przyczyny?
Odpowiedz
#38
Dopinam się do istniejącego wątku, żeby nie mnożyć kolejnych w podobnym temacie. Od wczoraj od czasu do czasu zapala mi się kontrolka ACC i potem CMBS. Podpiąłem wczoraj HDS i wyzerowałem mnóstwo błędów i wieczorem znowu to zrobię żeby zobaczyć co jest aktualne. Niemniej nie widzę po pobieżnym spojrzeniu czegoś takiego jak kalibracja ACC czy też CMBS. Kiedyś jak zapaliły mi się te kontrolki to właśnie w serwisie przeprowadzili kalibrację (tak przynajmniej twierdzili) i problem ustąpił na ponad pół roku.
Dodam, że w sobotę demontowałem plastiki w koło grilla i jest możliwe, że po złożeniu coś nie jest w identycznym położeniu jak wcześniej.

Czy gdzieś jest w ogóle dostępny manual do HDSa?
Odpowiedz
#39
Jakie błędy generował HDS?
Manuala do HDS nie ma-opis usterki/postępowania masz obok wyświetlanego błędu.
Możesz posiłkować się manualem do KB1 gdzie są odsyłacze do procedur w HDS.
Odpowiedz
#40
(07-31-2018, 2:25 )Peter napisał(a): Jakie błędy generował HDS?
Manuala do HDS nie ma-opis usterki/postępowania masz obok wyświetlanego błędu.
Możesz posiłkować się manualem do KB1 gdzie są odsyłacze do procedur w HDS.

O super. HDS dziś pokazał 61 i 88. Ale co ciekawe po pracy już wszystko działało dobrze. Odnośnie kalibracji widzę podane pewne odległości i teraz pytanie czy to są odległości dokładnie takie jak muszą być, czy minimalne? Bo wyjechać na pusty plac to nie problem, ale znaleźć miejsce o odpowiedniej szerokości i długości już większy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości