Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CMBS, VSA oraz SHAWD
#11
(06-06-2015, 1:13 )pgkoci napisał(a): Aku jest świeży ale od marca faktycznie bardzo mało jeżdżę bo używam głównie motocykla. Po powrocie podładuję aku i będę obserwował.

Niestety problem powrócił i kontroli CMBS, VSA oraz SHAWD rozświetlają moją tablicę. Po całodniowej wizycie w ASO stwierdzono, że winą jest modulator ABS - uwaga cena nowego ok. 10tys.pln Huh
Macie jakieś informacje co to za ustroństwo i jak to wygląda/jakie ma nr części?
Będę musiał oczywiście poszukać po jakichś rozbitkach bo cena jest zaporowa.
Odpowiedz
#12
(06-11-2015, 3:33 )pgkoci napisał(a):
(06-06-2015, 1:13 )pgkoci napisał(a): Aku jest świeży ale od marca faktycznie bardzo mało jeżdżę bo używam głównie motocykla. Po powrocie podładuję aku i będę obserwował.

Niestety problem powrócił i kontroli CMBS, VSA oraz SHAWD rozświetlają moją tablicę. Po całodniowej wizycie w ASO stwierdzono, że winą jest modulator ABS - uwaga cena nowego ok. 10tys.pln Huh
Macie jakieś informacje co to za ustroństwo i jak to wygląda/jakie ma nr części?
Będę musiał oczywiście poszukać po jakichś rozbitkach bo cena jest zaporowa.
[quote pid='24909' dateline='1433957583']
Zdiagnozuj w innym ASO, imho. Tylko nie mow co tamto ASO wykrylo. Czemu ABS sie nie zaswiecil tez, skoro to cos z tym ma zwiazek niby? Z tego co sie orientuje modulator po prostu kontroluje sile hamowania w ABS. Sprawdz czy ABS dziala (zahamuj ostro)
[/quote]
Odpowiedz
#13
(06-11-2015, 3:33 )pgkoci napisał(a):
(06-06-2015, 1:13 )pgkoci napisał(a): Aku jest świeży ale od marca faktycznie bardzo mało jeżdżę bo używam głównie motocykla. Po powrocie podładuję aku i będę obserwował.

Niestety problem powrócił i kontroli CMBS, VSA oraz SHAWD rozświetlają moją tablicę. Po całodniowej wizycie w ASO stwierdzono, że winą jest modulator ABS - uwaga cena nowego ok. 10tys.pln Huh
Macie jakieś informacje co to za ustroństwo i jak to wygląda/jakie ma nr części?
Będę musiał oczywiście poszukać po jakichś rozbitkach bo cena jest zaporowa.

Modulator ASSY, VSA - 57110SJAE02

Chyba chodzi o to ustroistwo.
Faktycznie - tylko używka albo jakiś warsztat regeneracyjny ale o takim nie słyszałem.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#14
Kemot, trochę słabo jechać do kolejnego ASO i ponosić następne koszty. Diagnozowali samochód cały dzień, a roboczogodziny lecą. Z dużym ulgowym traktowaniem skasowali 400zł za diagnozę. Co do działania abs to sprawdzę, jak dzisiaj odbiorę hankę.
Peter, dzięki za schemat. Wygląda na to, że ten modulator to element całej pompy ABS i jest niewymienny oddzielnie. Widziałem pompę na allegro, więc może spróbuję trochę zbić cenę i zakupić.
Odpowiedz
#15
Peter, w ASO podali mi analogiczny nr tylko różnią się ostatnie 2 cyfry:
57110-SJA-E91.
Na allegro znalazłem pompę i mają z rocznika 2006 i 2008. Wolałbym kupić nowszą, czy orientujecie się czy mogły być jakieś zmiany w tych pompach w tych rocznikach?
Odpowiedz
#16
Rozbieżność numerów wynika według mnie z różnicy między RHD a LHD.
BTW: numer który wkleiłem ma chyba błędną końcówkę, prawidłowo powinno być E91/E92.
Nie sądzę by pomiędzy rocznikami 06 - 08 była róznica.
Niemniej by nie było zonka najlepiej element wymontować i porównać z tym do kupienia.
Odpowiedz
#17
Ta pompa do kupienia jest z anglika. Z tego co znalazłem na necie to symbole poszczególnych pomp różnią się tymi końcówkami np. E01, E02 czy E91. Czy wie ktoś może czy są one zamienne i czy są jakieś różnice między nimi?
Odpowiedz
#18
Ok, Peter dzięki za pomoc. Dałem do jeszcze jednego speca od elektryki i jeśli mi jutro potwierdzi to pojadę po pompę, a w razie czego mogę ją zwrócić. Jak rozprawię się z usterką napiszę dla potomnych czy to faktycznie było to:-)
Odpowiedz
#19
Czekamy na info Uśmiech. Rzeczywiscie jak pobieznie grzebalem w necie to modulator VSA byl problematyczny w starszych Hondach :/. W USA byl nawet recall hond do 2005 roku w zwiazku z tym. W szczegoly nie mam jednak czasu sie wglebic.
Odpowiedz
#20
Zgodnie z obietnicą napiszę kilka słów po "mam nadzieję" rozwiazanym problemie. Jak wyżej opisywałem na tablicy rozświetliły się napisy sh-awd, cmbs i vsa. Po wykasowaniu błędów w ASO pojawiło się jeszcze kilka kontrolek. Po 1,5 dniowej weryfikacji diagnoza - uszkodzony modulator ABS, który jest zintegrowany i nierozłączny z pompą ABS (cena nowego 10 TPLN) - śruby obudowy przytwierdzone do płytry głównej... Samochód zostawiłem do diagnozy specjalistów od tego typu spraw w Piasecznie (p. Jacek Grabowski), którzy zajmują się naprawą wszelkiej maści elektroniki i komputerów samochodowych. Diagnoza ASO została potwierdzona.
Na przeszczep poszła pompa z rozbitka wersja na Niemcy. W Piasecznie wgrali wszelkie info z pamięci mojej poprzedniej pompy itp. Samochód odebrany 3 dni temu i póki co wszystko jest ok i wszystkie systemy działają:-) Łączne poniesione koszty usunięcia usterki wraz z diagnozami 2,2 TPLN.
O dziwo mają jeszcze powalczyć z moim starym modulatorem. Jeśli macie jakieś problemy z elektroniką to szczerze mogę polecić ten zakład.
Ps. Podobno są w czołówce w kraju.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości