Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Acura 94 - Odblokowanie radia BOSE
#1
Witam,

jako że po zakupie autka, trochę rzeczy nie działa, mam ręce pełne roboty.
Od naprawy zamków, przez licznik, na radiu kończąc.

Ale do rzeczy...

Z autem dostałem standardowe w tym modelu radio BOSE. Niestety, jakis mondzioł wpisał błędnie kod (kod do radia mam, był na małej naklejce na schowku) i zablokował radyjko. Zawiozłem dziada do naprawy, ale niestety specjaliści odesłali mnie do większego miasta, bo oni nie ogarniają ("naprawiali" 1,5 tygodnia).

Pytanie do was, czy jest jakaś opcja aby zresetować licznik wpisanych kodów ? Czytałem na necie, ze wystarczy zewrzeć jakieś kabelki i po problemie. Niestety nie mogę znaleźć nigdzie info jak to zrobić.

Może ktoś z was ma jakieś doświadczenie w takich przypadkach ?
Szkoda mi wywalać oryginalne radio :/.

pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Czy to jest to radio (BOSE Premium):

[Obrazek: 1999785451_19.jpg]

Jeśli tak, to ono nie ma blokady wpisu. Mam takie w swojej Acurze.
Powinno odblokować się po wpisaniu właściwego kodu (jeśli na ekranie widać napis Code).
Podczas wpisywania kodu napis Code jest cały czas wyświetlany.
U mnie kod jest na naklejce w książeczce Anti-thieft BOSE Premium System.

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#3
Wygląda identycznie (nie pamiętam tylko czy mam dopisek "Premium").
Po podłączeniu na ekraniku pojawia się CODE, ale nie mruga :/

Chcesz powiedzieć, że oddałem do naprawy dobre radio O_O ?
Wyczytałem w sieci że jak nie mruga to był 3 razy źle wpisany CODE i się zablokowało na amen :/
Stąd też moje poszukiwania zwierania styków itp. Gość w "serwisie" mówił że trzeba by odlutować pamięć... mam nadzieję że tego nie zrobił ;O
Dziś spróbuję.
Odpowiedz
#4
Napis Code nie mruga. U mnie świeci się na stałe, dopóki nie wpiszę właściwego kodu.

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#5
OK.wlaczam radio wpisuje kod... radio cichutko pika i tyle...
Czy przy lub po wpisaniu kodu trzeba cos naciskac, trzymac ?
Odpowiedz
#6
Nie. Po piknięciu powinno przejść do normalnego stanu pracy (radio).

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#7
Czyli coś jest zdupcone :/
Bo po piknięciu nie dzieje się nic - dalej widzę "COdE" ;(
Popacze na allegro, może będzie taniej niż naprawa (70+ zł)...
Odpowiedz
#8
Ostatecznie okazało się że padł procesor, czy się zawiesił... w każdym bądź razie nie radzi sobie ze zresetowaniem możliwości wpisania kodu. Tak jakby się zawiesił z jakiegoś powodu i nie ma opcji, żeby to odblokować :/
Elektryk na to popatrzył, pokombinował i taką diagnozę dał. Pozostaje poszukać innego.
Odpowiedz
#9
Witam! Powoli wracam do walki z Bose Premium. Pytanie: jak wbija sie kod? Normalnie po klawiszach z cyferkami czy tez przez wielokrotne cykanie jednym klawiszem zastepujac klikniecia cyferkami. Aha i ile cyfr ma kod 4 czy 5? Dziękuję z gory za pomoc. A i co wtedy jak okaze sie ze pin jest zly. W aso pomogą?
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#10
KOD 5 cyfrowy, wbijasz go najnormalniej wciskając kolejno cyferki.

Ja napisałem do ACURY z prośbą o podanie kodu. Podałem im rocznik autka, VIN i numery radia. Z chęcią pomogli, po 2 -3 dniach dostałem KOD Uśmiech
Z góry uprzedzam fakty... w PL w Hondzie Ci nie pomogą (chyba że ja źle trafiam) ;p
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości