Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmieniarka mp3 do KA9
#1
Witam

Czy ktoś z Was sprawdzał czy z konektorem od zmieniarki CD z Hondy Legend KA9 działa zmieniarka mp3 typu:
http://allegro.pl/zmieniarka-mp3-usb-hon...58159.html

Jest do niej złącze typu 8, ale jak odpiąłem oryginalną zmieniarkę CD aby sprawdzić jak dokładnie wygląda konektor to jest też 8 pinowy ale piny są jakby nieco inaczej ułożone i coś mi się wydaje, że nie będzie pasować.

Generalnie szukam sposobu, który umożliwi mi podłączenie smartfona (AUX) i odtwarzanie muzyki zawartej na telefonie, a jeśli przy okazji dałoby radę podpiąć kartę SD czy pendrive'a to tym lepiej.
Transmiter FM nie wchodzi w grę.
Odpowiedz
#2
Wrzuć sobie radio 2din
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#3
Wymiary "dziury" w KA9 po wyjęciu fabrycznego radia są odpowiednie do dowolnego radia 2din?
Wtyczka będzie pasować czy ją trzeba przerabiać?
Odpowiedz
#4
1. Wtyczki nie przerabiaj, kup przejściówkę Honda -> ISO -> radio
2. P wyjęciu radia masz standardowy montaż 2din - w przypadku Alpinów nie trzeba żadnych kieszeni - od razu wkręcasz się w dziury. Nie wiem jak w przypadku innych producentów, testowałem tylko na Alpinie
3. Trzeba wykonać dodatkową maskownicę radia. ja u siebie obszyłem skórą i wygląda to tak:
[Obrazek: WP_20140422_003.jpg]
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#5
lubię to
Odpowiedz
#6
K278 - dzięki za fotkę. Ładnie to Ci wyszło i przynajmniej mam potwierdzone informacje, że taki swap radia nie będzie bardzo trudny w wykonaniu Oczko.

Przy okazji pytanko: z takim radiem działa Ci sterowanie głośnością i przełączanie z kierownicy?
Odpowiedz
#7
Nie mam sterowania z kierownicy, mam wersję przedliftową... a swap plastikowej konsoli imitującej drewno to inna historia Oczko
Ale z tego co się dowiadywałem istnieją odpowiednie przejściówki umożliwiające podłączenia sterowania kierownicy do radia.
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#8
Ponieważ, denerwowało mnie ciągłe dogrywanie nowych utworów na płytę postanowiłem skoczyć na głęboką wodę i udało mi się wypłynąć na powierzchnie Nieśmiały

Model: Alpine w585, najnowszy model z tego roku - 2400 zł bez osprzętu.
Jeśli pokusiłem się o takie radio to i wypadało mieć kamerę cofania Uśmiech

Co najwięcej zajęło czasu ?
1.Jako, że nie chciało mi się czekać na kostkę typowo Hondowską na ISO przelutowałem wszystkie kable zabezpieczając je koszulkami termo.

2.Sam montaż radia nie sprawiał problemów, aczkolwiek najwięcej czasu spędziłem przy doborze ramki i dobrym wpasowaniu jej w istniejący otwór - udało mi się za pierwszym podejściem, moim zdaniem - prawie idealnie.

Dźwięk jest boski, cofanie o wiele przyjemniejsze, przede wszystkim - pasażerowie bardzo zwracają uwagę na to radio i bardzo to poprawie prezentację auta Uśmiech

                   
Odpowiedz
#9
Nie podzielę Twojego entuzjazmu. Uważam że ramka nie pasuje. Jest za duża
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#10
Generalnie mi i osobom które jeżdżą tym autem pasuje taki montaż radia.
Fakt, kształtem masz ładniejszą ramkę i lepiej się prezentuje na całej konsoli ale to obszycie pseudo skóra nie ciekawie wygląda. Mogłeś zastosować te folie maskujące w kolorze ramki bądź konsoli Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości