Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wskaznik temperatury cieczy chlodzacej
#1
Witam
Mam pytanie do uzytkowników generacji KB1. Dopiero zakupilem Legenda produkcji koniec 2006r-wiec nie wiem czy ten stan rzeczy jest normalny-wskazanie na rozgrzanym silniku nigdy nie dochodzi rowno do polowy podzialki a jest lekko ponizej polowy. Czy jest to wskazanie normalne czy swiadczy o wadliwym termostacie i auto sie nie dogrzewa?
pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Normalne.
Odpowiedz
#3
pierwiastek starego modelu ;-)

aczkolwiek jest to mylące. Zazwyczaj jest to wyskalowane w taki sposób, że wskazówka jest w pionie.

ostatnio mam na tym punkcie obsesję w moim upalaczu 3.2 - bo niby głowice są delikatne.
v6
Odpowiedz
#4
U mnie zawsze wskazówka utrzymuje się lekko poniżej połowy ale dzisiaj zauważyłem, że w trakcie jazdy w górach w Chorwacji przy niskich prędkościach 30-40km/h i gorącej pogodzie temperatura poszła do góry tak do ok 2/3 wskaźnika. Nie doszło do czerwonego ale widać było, że chłodzenie nie nadążało. Czy zdarzyła Wam się coś podobnego i czy to normalne?
Odpowiedz
#5
moje zdanie - normalne - za wolno żeby chłodzić wystarczająco wydajnie ale nie na tyle żeby zagotować płyn chłodzący - góry + upał
Odpowiedz
#6
Dzięki, będę tu jeszcze tydzień to poobserwuję.
Odpowiedz
#7
(07-29-2016, 3:12 )pgkoci napisał(a): U mnie zawsze wskazówka utrzymuje się lekko poniżej połowy ale dzisiaj zauważyłem, że w trakcie jazdy w górach w Chorwacji przy niskich prędkościach 30-40km/h i gorącej pogodzie temperatura poszła do góry tak do ok 2/3 wskaźnika. Nie doszło do czerwonego ale widać było, że chłodzenie nie nadążało. Czy zdarzyła Wam się coś podobnego i czy to normalne?

Ja mam zawsze poniżej połowy .
Odpowiedz
#8
Stałem dzisiaj godzinę w korku +jazda po górach i wskazówka nie drgnęła poza standard czyli poniżej połowy.
Odpowiedz
#9
(07-29-2016, 23:24 )Putynek napisał(a): Stałem dzisiaj godzinę w korku +jazda po górach i wskazówka nie drgnęła poza standard czyli poniżej połowy.

Wszystko w tych autach jest też dużo zależne od klimatyzacji, jeśli masz zapiętą to chłodnica klimy produkuje dużo ciepła i automatycznie odbija to się na chłodnicy wody
Odpowiedz
#10
Będę obserwował, miałem lekko poniżej minimum poziom płynu chłodzącego. Dolałem ok. 200ml i mam max.
W drodze powrotnej zrobię 1,5tys. to zobaczę czy coś ubywa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości