Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tuleje wahacza - zgodnosc czesci Acura-Honda
#1
Znalazlem taka tulejke <!-- m --><a class="postlink" href="http://tedgum.pl/sklep/product_info.php?cPath=60_1172_2502_4002&products_id=1572">http://tedgum.pl/sklep/product_info.php ... ts_id=1572</a><!-- m --> i mam pytanie czy elementy zawieszenia w acurze sa takie same jak w hondzie ?? i czy nie ma problemu w zwyklych warsztatach z wymiana samych tulejek bo o ile mi wiadomo nie jest latwo je wbic w wahacz ?? Jezeli ktos sie orientuje prosze o odpowiedz.
Odpowiedz
#2
w tedgumie mają pomylony katalog równo. Honda-Acura ma zawias wymiennie, akurat w przypadku tedgumu warto zobaczyć pod dwiema markami, bo wszystko będzie pasować, ale część jest tylko pod Hondą lub tylko pod Acurą.

Z tulejami met-gum nie większej filozofii, element się wyciąga, gość wyciska starą tuleję i na prasie wkłada nową i montuje element - tak jak w każdym innym pojeździe mechanicznym Uśmiech
v6
Odpowiedz
#3
Ok, dzieki. Czyli z tego co napisales rozumiem ze tuleje do akury i hondy sa takie same ?? Mozna smialo zamawiac ?? Uśmiech
Odpowiedz
#4
myślę, że tak.

aczkolwiek w tedgumie dzieje się źle, mam nadzieję, że będziesz zadowolony.
v6
Odpowiedz
#5
EDIT: Ups, nie zauwazylem ze to dział Generacji III Smutny

Mam jedna tuleję do wymiany, nie pamietam dokladnie która - pochodzi ona z czesci zaznaczonej na czerwono: [Obrazek: imagephps.th.png]
Od Marcina dostałem dwie takie czesci (na kazda strone) i nie pamietamktora tych tuleji jest uszkodzona - pamietam ze to ta ktora jest najblizej osi samochodu czyli wewnetrzna...
Foto elementu [Obrazek: snc00045d.th.jpg]
Zdaje sie ze bedzie to ta ktora na zdjeciu jest po stronie wewnetrznej... Czy bedzie to ktoras z tych dostepnych tutaj? http://tedgum.pl/sklep/index.php?cPath=6..._2502_4002
Semper Fi! // In JDM we trust!
Odpowiedz
#6
te tuleje są na pewno niedostępne w ted gumie.

założ to co dostałeś, są OK.

zwróć uwagę, że ta tuleja na dole nigdy nie będzie sztywną tak jak normalna tulejka. W 3 miejscach, seryjnie, guma nie dolega do powierzchni - jest to celowe, aby wahacz mógł pracować.
v6
Odpowiedz
#7
OK, to mam jasnosc - wymieniam ten element na ten ktory dostalem od Ciebie Oczko Czy to jest wahacz? (sorry ale jestem laikiem jesli chodzi o technike Zawstydzony) Wymienic musze bo jedna z tych tuleji jest peknieta z tego co pamietam...
Semper Fi! // In JDM we trust!
Odpowiedz
#8
yyy nie bardzo wiem o jakie tuleje pytasz.

na Twoim miejscu zrobiłbym tak:
1_tuleje przedniego lewego wahacza załątwił na wahacz z allegro za 110pln, taki wahacz jest z prawej strony od 3lat.
2.tuleje amoróz tylnych zostaw, będę mieć chwilę czasu to zrobię fotorelację dalczego Oczko

3. Idę o zakład o 6ściopak, że po wymianie tych tuleji pływająych, które mocują przedni wahacz nie zauważysz różnicy Uśmiech

Proponuję pisanie w temacie zawieszenia G2
v6
Odpowiedz
#9
a jak wygląda zgodność wahaczy górnych przód i tył w G2 i G3??
Odpowiedz
#10
Czy ktoś orientuje śię które tuleje z ted gumu pasują do Ka 9 na przód bo oni sami chyba się pogubili co robią do czego Uśmiech (jak dzwoniłem pani nie mogła stwierdzić które pasują) A nie chce mi się wyciągać wachaczy żeby mierzyć tuleje jakie powinny być
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości