Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czujnik temperatury - wariuje
#1
Pytanie 
Witam,

od pewnego czasu zauważyłem w swojej Arcadii że mój czujnik temperatury silnika dziwnie się zachowuje :/

O co chodzi ? Objawy ?

1. Po nocy (zimny silnik) odpalam, przejeżdżam około 2 - 3 km i czujnik pokazuje max temperaturę...

Zatrzymuję się, restart autka (czasem 1 czasem 2 razy) i czujnik znowu pokazuje normalną temp (w połowie podziałki).

2. Innym razem jak jadę pod górę temp-> max. na szczycie na równym wraca do normy (jak żyroskop ;D).

Pytanie powiązane...
czy temperatura silnika / wskazanie czujnika ma jakiś wpływ na ilość podawanego gazu ? Wydaje mi się że jak czujnik nawala to coś jest też nie tak z gazem (tak jakby dostawał go za mało bo czasem potrafi zgasnąć pod górę / na d4 po płaskim [bez dodawania gazu]). Nie wiem tylko czy to jest jakoś powiązane Smutny

Miał ktoś podobny problem ?

Pozdr.
Odpowiedz
#2
Czujnik temperatury współpracuje ze sterownikiem paliwowym, podając odczyty niezbędne w doborze ilości mieszanki, ma zatem wpływ również na sterownik gazowy.
Pytania: czy czujnik faktycznie wskazuje na jakis problem z temperaturą czy jest po prostu uszkodzony.
Musisz sprawdzić podczas skoku wskaźnika na maks. czy pracują wentylatory i czy przybywa płynu w zbiorniku wyrównawczym.
Jeśli jest ok trzeba w takim razie sprawdzić rezysrancję czujnika i go ewentualnie wymienić.
Odpowiedz
#3
Najprostszym rozwiązaniem będzie chyba zakupienie nowego czujnika ;D

to jest nr. 24 na schemacie ?
http://japancars.ru/index.php?route=cata...lk=B__0510
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości