Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana uszczelki pod kolektorem wydechowym
#1
Czy ktoś z szanownego grona wymieniał kiedyś uszczelkę pod prawym kolektorem wydechowym? Czy można to zrobić bez wyjmowania silnika?Zdezorientowany
Odpowiedz
#2
mozna wymienic przy okazji sprawdz czy masz wszystkie szpilki Oczko
Odpowiedz
#3
Nikt tego nie robił jeszcze. Honda dostała lekko z tyłu i nie wiem czy ten kolektor nie jest pęknięty. Rozumiem, że trzeba zdemontować wszystko z prawego kielicha i dojście wtedy jest od góry?
Odpowiedz
#4
Witam,
Ostatnio robiłem obie uszczelki. Wyjmowałem silnik, bo akurat brakowało paru szpilek. Poszło bardzo sprawnie (instrukcja serwisowa bardzo pomocna). Zeszło mi dwa dni. Największy problem był z dostaniem nowych uszczelek (poza serwisem) ale się udało w jakimś sklepie internetowym.
Odpowiedz
#5
Kurcze, akurat nie bardzo mi zależy na wyciąganiu silnika. Spróbuję na razie powalczyć bez tej przyjemności. Czy mógłbyś dać mi namiar na te uszczeleczki?
Odpowiedz
#6
do wymiany szpilek tez nie trzeba wyjmowac silnika
u mnie bylo 6 złamanych Oczko
Odpowiedz
#7
Rozumiem, że szpilki urywają się tak, że kawałek wystaje i można je np. szczypcami Morse'a chwycić i wykręcić?
Odpowiedz
#8
roznie czasem na rowni w kolektorem czasem na rowni z głowicą
Odpowiedz
#9
U mnie brakowało chyba z siedmiu, w tym dwie urwane poniżej płaszczyzny głowicy. Jak bym miał to wiercić na samochodzie to dziękuję.
Wyjmowałem już całą masę silników i ten w Legendzie naprawdę nie należy do strasznych (więcej rozkręcania jest np. w Audi z 4.2 V8).
Uszczelki dostałem tu:
http://e-autoparts.pl/uszczelka-kolektor...94360.html
Odpowiedz
#10
No dobra, spróbuję to rozgrzebać i zamieszczę relację.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości